Antidepresszáns és marihuána

Az agyban található marihuánaszerű anandamidot vizsgáló tanulmány bemutatja, hogy miként lehetne az endocannabionid-rendszert gyógyszerészetileg a depresszió kezelésére felhasználni.

Amerikai és olasz kutatók felfedezték, hogy a marihuánaszerű anandamid mennyiségének növelése antidepresszánsként hatott a tesztpatkányokon. - írja a MediPress.

Danielle Pimelli vezetésével - aki a Louise Turner Arnold Chair Idegtudományi Intézet, valamint a kaliforniai Ivine állambeli Drog Kutatási Egyetem és Központ vezetője - a kutatók az általuk készített úgynevezett URB597-es szert alkalmazták, amely blokkolta az anandamid lebomlását az agyban, ennek következtében megemelkedett annak szintje.

Ezek a felfedezések megerősítik azt a reményt, hogy a marihuána hangulatjavító tulajdonságát hasznosíthatják a depresszió kezelésére - mondja Piomelli. A marihuánát önmagában nem lehet klinikailag depresszió kezelésére alkalmazni, habár, bizonyos drogok erősíthetik a természetes marihuánaszerű vegyület képződését az agyban, ami nagyon ígéretesnek tűnik.

A kutatók stressz alatt tartott patkányoknál, melyek ugyanolyan tüneteket produkáltak, mint a depressziós emberek, alkalmazták az URB597-es szert. Öthetes kezelés után a stressz alatt tartott, de kezelt patkányok viselkedése megegyezett a nyugodt körülmények között tartott kontrollcsoport patkányainak viselkedésével.

Az URB597 gátolja az úgynevezett FAAH enzim termelését, amely az anandamid lebontásáért felelős. Az anandamidnak az agyban található endocannabionid-rendszerének részeként fájdalomcsillapító, stresszoldó és antidepresszáns hatása van, emellett szabályozza a táplálkozást és az elhízást. Az FAAH blokkolásával megemelkedik az anandamid szintje, anélkül, hogy olyan hatásokat is eredményezne, mint a marihuána.

Az URB597 szabadalmát 2007-ben jegyezték be. Az Organon, európai gyógyszerészeti cég rendelkezik a licensszel, 2008-ban a cég várhatóan klinikai kutatásokat indít majd a témában - nyilatkozta Pimelli.

STOP

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra