A boldog házasság titka

Szinte semmibe nem kerülnek, mégis sokat javíthatnak házasságunk minőségén. A következő egyszerű tanácsokat betartva tovább erősíthetjük a partnerünk és köztünk lévő köteléket.

Szemrehányás helyett megértés

Párunk óhatatlanul is hibázik néha: rajunk áll, hogy miként birkózunk meg az ilyen helyzetekkel. Tegyük fel, hogy megfeledkezett egy régóta várt közös vacsoráról. Egy ilyen esetben könnyen eluralkodhat rajtunk a sértettség és ahelyett, hogy racionálisan végiggondolnák a dolgot, egyszerűbb megoldásnak tűnhet szemrehányások garmadáját zúdítani a "bűnös" félre. De bármennyire is sértve érezzük ilyenkor magunkat, be kell látnunk, hogy párunk valószínűleg nem szánt szándékkal bántotta meg érzéseinket. Egy teljesen érthető magyarázata is lehet a hibának: lehet, hogy egyszerűen a felgyülemlett rengeteg munka miatt ment ki a fejéből, vagy az édesapja betegsége okozta stressz miatt.

Mindaddig, amíg meg vagyunk győződve arról, hogy párunk jó ember, próbáljuk meg félretenni a dühünket és szemrehányás helyett vizsgáljuk meg az ő szemszögéből is az általa elkövetett hiábát.

párunk valószínűleg nem szánt szándékkal bántotta meg érzéseinket.
Párunk valószínűleg nem szánt szándékkal bántotta meg érzéseinket

A hála kifejezése

Kutatások szerint a hála érzése még egészségünkre is jó hatással van: pihentetőbb lehet például tőle az alvásunk . De a hálánk kifejezése a párkapcsolatunkkal is csodákat tehet. Egy 2011-es tanulmányban arra jutottak, hogy minél többször fejezik ki egymás iránt a házastársak a hálájukat, a megbecsülésüket, annál elégedettebbek a házasságukkal. A feladat tehát egyszerű: mutassuk ki bártan hálánkat, köszönetünket a másik kedves gesztusai iránt.

A dícséret elfogadása

Az alacsony önbecsüléssel küzdő emberek hajlamosak kételkedni abban, hogy a párjuk valóban szereti-e őket - ennek a biztonytalanságnak a hatására pedig a szerelmüktől kapott bókokat, dícséreteket sem tudják értékelni.

Négy tévhit a házasságról Minden ember és minden kapcsolat más és más, éppen ezért nehéz megmondani, mi is kell valójában egy jó házassághoz. Az általános nagy igazságok sokszor többet ártanak, mint használnak. Korábbi cikkünket itt olvashatja el!

Egy 2008-as tanulmányban alacsony önbecsülésű embereknek kellett mesélniük egy, a partnerüktől kapott bókról. A résztvevőket három csoportba osztották. Az első csoportot arra kérték, hogy szimplán írják le az ominózus esetet. A második csoportnak pontosan el kellett ismételniük, amit a partnerük mondott és arról is be kellett számolniuk, hogy mindez hol, milyen körülmények között történt. A harmadik csoportnak el kellett mondania, hogy mit dícsért rajtuk a párjuk, hogy a bók bennük milyne érzéseket váltott ki és hogy mindez mennyit adott hozzá a kapcoslatukhoz. Két héttel az interjúk után az első két csoportba tartozók úgy nyilatkoztak, hogy kevésbé biztosak a párkapcsolatukban, míg a harmadik csoport részvevői arról számoltka be, hogy erősebben kötődnek párjukhoz.

Ahelyett tehát, hogy megszokásból rögötn figyelmen kívül hagynánk partnerünk dícséretét, álljunk meg egy pillanatra és próbáljuk meg értkelni szavait, valamint gondoljuk végig azt, mit tesz hozzá ez a megjegyzés a kapcsolatunkhoz.

A konfliktusok is szolgálhatják a házasság javát

Egyik kapcoslat sem tökéletes, minden házasságban meg kell küzdeni a hullámvölgyekkel. Ahelyett azonban, hogy minden felmerülő konfliktus alkalmával a házasságunk végét vizionálnánk, használjuk ezeket a helyzeteket arra, hogy megjavítsuk, tovább fejlesszük párkapcsolatunkat.

Szakértők szerint egyébként azok az emberek, akik erősen hisznek a sorsban, nagyobb eséllyel lépnek ki egy kapcoslatból ahelyett, hogy megpróbálnál megoldani a problémákat. Úgy gondolják ugyanis, hogy ha nem működik tökéletesen a párkapcsolat, akkor valójában nem is a partnerük volt a lelki társuk, és inkább várnak tovább az igazira.

A közös öröm

Kutatások szerint, ha a bennünket ért pozitív élményeket partnerünkkel is megosztjuk, az nem csak a kettünk közötti biztalmat erősítheti, de növeli az intimitást és az elégedettség érzését.

Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra