Három meglepő dolog, ami frissen tartja agyunkat

Hogyan tudjuk rábírni agyunkat arra, hogy friss maradjon és jól tudjon reagálni a változásokra? Szakértők szerint a mindennapos feladatok apró, trükkös változtatásai képesek frissen, egészségesen tartani agyunkat.

Az alább felsorolt ötletek jó úton indíthatnak el minket: ha ezeket hetente párszor elvégezzük, az remek kezdetnek tekinthető.

Nem csak az önbizalmunkat emeli a magassarkú

Együnk az agyunkért! Ki ne vette volna észre magán, hogy az idő előrehaladtával egyre feledékenyebb? Az alábbi ételek segíthetnek fiatalon tartani agyunkat, kattintson! A gyaloglás legtöbbünknek rutinszerű, mindennapos dolognak számít: ha felhúzzuk a cipőnket és kimegyünk az utcára, tudjuk, hogy miként kell rendesen járni, milyen érzete van a talajnak vagy éppen mire kell felkészülnünk, ha csúszós vagy sáros az út.

Keverjük össze az agyunkat!

Váltsunk teljesen más cipőre hetente egyszer, vagy sétáláshoz hordjunk szandált edzőcipő helyet. Ha ez kellemetlen, vegyünk fel egy magassarkút és sétáljunk benne a lakásban. Ha ugyanis olyan cipőben kell sétálnunk, amelyhez nem szoktunk hozzá, az azt jelenti, hogy sokkal jobban kell figyelnünk a koordinációra és emiatt szinapszisaink is jobban működnek majd. Ha ugyanis szó szerint kisétálunk a komfortzónából és a jól ismert mintából, az hosszú távon jót tesz nekünk.

A magassarkú otthoni viselése is frissen tarthatja az agyat

A magassarkú otthoni viselése is frissen tarthatja az agyat

Váltsunk kezet is

Kellett már másik kézzel fogat mosnunk vagy fésülködnünk? Frusztráltak voltunk utána? Helyes. Bármi ugyanis, ami frusztrálttá tesz minket vagy agyunkat jobban megdolgoztatja, az jót tesz nekünk. Váltsunk rendszeresen kezet, amikor fogat mosunk, hajat szárítunk vagy hasonló dolgokat teszünk. Az agy ugyanis hozzászokik a rutincselekvésekhez, ha tehát másképpen csináljuk azokat - például más kézzel -, az új szinapszisokat kezd el működtetni, agyunknak újra fel kell mérnie, hogy miként kell működtetni a felhasznált eszközöket.

Érzékeinket is megkavarhatjuk

Több, rosszul látó állatfaj vadássza le a zsákmányállatot szaglása vagy hallása révén. Nem meglepő módon mindennapjainkban mi is ugyanezen érzékeinkre hagyatkozunk a rutinfeladatok során és képesek vagyunk ezekre hagyatkozni, ha látásunk megromlik . Kössük be tehát szemeinket és próbáljuk meg az ételeket csak illatról azonosítani. Ezáltal ugyanis agyunk sokkal keményebben fog dolgozni. Ugyanezen trükkel megpróbálhatunk felöltözni is: vajon össze tudunk állítani magunknak egy ruhaszettet csak a tapintásuk alapján? Érzékeinkhez agyunk különböző területei kötődnek. Amikor egy olyan érzékre fókuszálunk, amely általában nem kötődik az adott feladathoz, arra késztetjük agyunkat, hogy új módon működjön.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra