Ne hajszoljuk a boldogságot, adjunk neki esélyt! (x)

Ősz végén, tél elején minimálisra csökken a napsütéses órák száma. Hidegebbre fordul az idő, és inkább bezárkózni lenne kedvünk, mintsem a barátokat felkeresni. Inkább elmajszolunk egy kis csokit, attól is jobb kedvünk lesz - gondoljuk, de aztán meg az elhízás jut eszünkbe és máris újra rossz a kedvünk. Ördögi kör, amelyből azért ki is lehet törni.

Ha ezt az ördögi kört nem először éljük át, sőt többször is levert hangulatban merengünk, ráadásul testi-lelki tünetek is jelentkeznek (más betegségeket kizárva, szinte "megmagyarázhatatlanul" jelentkezik fejfájás, kedvetlenség, kialvatlanság, szédülés, szorongás, különböző végtagfájdalmak), akkor érdemes elgondolkoznunk, hogy nem úgynevezett szezonális depresszió okozza-e mindezt. A depresszió ugyanis a leggyakoribb lelki betegség: egyre többször fordul elő a modern világban, ahol minden hatodik ember élete során legalább egyszer megtapasztalja. Aki depressziós, néha észre sem veszi, hogy mikor kezdődött el a folyamat, a depresszió ugyanis csak lassan alakul ki. Persze, "depressziós hangulatba" sokszor kerülhetünk, időnként indokoltan is, hiszen negatív események bármikor bekövetkezhetnek életünkben.

Hazánkban a depresszió élettartam-előfordulása a felnőtt lakosság körében 15,1 százalék. Az életkori eloszlásra jellemző, hogy gyakori a megjelenés 15-19 év 45-50 éves korban. A betegség kialakulásáról és kezeléséről bővebben az alábbi cikkünkben írtunk!

A depresszió egyik legfontosabb jele

A valódi depresszió jele éppen az, hogy olyankor is érezzük a levertséget, rosszkedvet , amikor nincs különösebb okunk rá. Az ilyen helyzet kiindulópontja banális lehet: például a rossz időbeosztás. Emiatt félrecsúszik a napunk. Aludni alig marad idő - másnap újra kialvatlanul kapkodunk. De ekkor már a feladatainkat csak rosszabbul tudjuk teljesíteni, hiszen eleve fáradtak vagyunk. Fokozódik a stressz, nem tudunk megfelelni saját elvárásainknak sem. Ez megintcsak olyan ördög kör, amelybe ugyanúgy belefuthatunk, mint a bevezetőben említett lefelé húzó spirálba.

Ilyenkor tartósan, akár hetekre összekuszálódhat az életritmusunk, nem tudjuk utolérni magunkat, és a végén levertek, szomorúak, "depressziósak" leszünk. Amikor úgy érezzük, hogy minden felborult körülöttünk, akkor jöhet vigaszként a csokievés . Hajt bennünket a "minden téren megfelelni vágyás" kényszere, miközben vágyunk a boldogságra is. Utóbbi akár külső elvárás is lehet, hiszen gyerekeink azt szeretik, ha anyuka és apuka mindig mosolyog...

Csoki helyett más út is vezet a jóleső örömérzéshez. Tartósan életmódváltással érhetünk célt, de rövid távon is léteznek természetes szerek, amelyek oldják a stressz okozta feszültséget, javítják a hangulatot, és enyhítik a kezdődő depresszió tüneteit. Ilyen patikákban kapható gyógyszer a Remotiv extra filmtabletta, amely évszázadok óta a búskomorság, mai nevén depresszió kezelésére használt növényi hatóanyagot, az orbáncfű kivonatát tartalmazza.

A boldogság magától jön

Számtalan cikket olvashatunk örömhormonokról, arról, hogy mi segíti megfelelő termelődésüket a szervezetünkben. Van, aki még ezzel is stresszeli magát, mármint hogy esetleg nem tett meg mindent a saját boldogságáért. Márpedig a stressznél nincs rosszabb, ha éppen a boldogság a cél - a boldogság kicsit magától jön, nem számíthatunk rá biztosan, de hagyni azért hagyhatjuk, hogy bekövetkezzen.

Kerüljük a stresszt, és törekedjünk a boldogságra
Kerüljük a stresszt, és törekedjünk a boldogságra!

A modern ember sajnos maga is sokat tesz azért, hogy ne élhesse át a boldogságot. Nemcsak több, és elődeihez képest lényegesen összetettebb stresszt kénytelen átélni, de van még egy nagy tehertétele is: vadonban élő őseivel ellentétben nem menekülhet el a stressz elől. Nem válthatja le a főnökét, aki állandóan idegesíti, nem szállhat ki az autójából a többórás dugó idején, és még számtalan különböző stresszfaktorhoz kell alkalmazkodnia.

Rövid távon hasznos lehet, ha inkább a természetes növényi kivonatból, orbáncfűből készült szert, a Remotivot használjuk, mintsem a főnökünk előtt borulunk ki. (Hosszabb távon, stressz- és depressziómentesen, nyugodtan átgondolva a helyzetünket kereshetünk inkább magunknak egy jobb munkahelyet.)

Remotiv, depresszió, hangulatjavít gyógyszer, orbáncfű

Vény nélkül kapható, orbáncfűtartalmú gyógyszer

Az orbáncfüvet már az ókorban is használták, ha búskomorság, melankólia, azaz az enyhe depresszió gyógyítása volt a cél. A népnyelv a "lélek napsugarának" is nevezi ezt a növényt. Jótékony hatását annak köszönhetjük, hogy az orbáncfűben lévő hatóanyagok képesek szabályozni az idegsejtek működését, hatásukra csökken a feszültség, kiegyensúlyozottabbá válunk, és ismét képesek leszünk a dolgokat higgadtan szemlélni. Emellett a stresszel, enyhe depresszióval együtt járó alvási nehézségek kezelésében is segítségünkre lehetnek.

Hormonális változások is okozhatnak depressziót

Depresszió természetesen nemcsak tartós stressz miatt alakulhat ki. Nőknél - a családban, illetve munkahelyen ránk nehezedő mindennapi gondok mellett - a hormonok szintjének változása, így például a menstruációs cikluson belül a havi ingadozások, vagy a szülést követően, illetve a változókorban tapasztalható hormonális átállás is okozhat hangulatingadozásokat vagy akár depressziót, valamint ehhez társuló testi tüneteket.

A stresszoldás azért fontos, mert a stressz hosszabb távon depresszió kialakulásához vezethet. Ha ugyanis a "készenléti" vagy "vészhelyzeti" állapot túl sokáig fennmarad, akkor testileg és lelkileg is kimeríthet minket.

Különböző stresszoldó technikákkal - köztük például a rendszeres mozgással - csökkenteni tudjuk a ránk nehezedő nyomás terheit, és egyúttal a boldogságérzés kialakulását segítő endorfinok , örömhormonok is felszabadulnak a szervezetünkben. Az olyan, természetes eredetű hatóanyagot tartalmazó készítmények is segítségünkre lehetnek a stressz okozta enyhe depresszió elleni harcban, mint a Remotiv extra , amely vény nélkül kapható a patikákban.

Sokat segíthet az is, ha nem maradunk egyedül a bajban. Legjobb, ha ilyenkor közelebbi barátokat vagy családtagokat a bizalmunkba avatunk, megbeszéljük velük problémáinkat, feltárjuk előttük félelmeinket. Időben felismerve a bajt a folyamat romlása még akár el is kerülhető. Súlyosabb esetben azonban a depresszió kezelése mindenképpen szakorvos feladata!

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra