Felejtse el a depressziót! (x)

Akár egy rövid ideig tartó rosszkedvre is hajlamosak vagyunk azt mondani: ez depresszió. S bár valóban a leggyakoribb lelki betegségről van szó, de egy múló lehangoltság még nem egyenlő e kóros pszichés állapottal.

Vegyük sorra, hogyan alakul ki a depresszió, mi jellemzi, s milyen természetes segítség van a tünetekre?

A fényhiányos időszakban általában mindenki rosszkedvűbb: sokakat érint a szezonális depresszió is, ami az agyműködést szabályozó egyes hormonok csökkenése miatt alakul ki - ennek oka pedig a téli sötétség. A téli depresszióban szenvedők a szokásosnál jóval érzékenyebbek a fényre, pontosabban annak hiányára. Ezért e hangulati zavar akár tavaszig is eltarthat, ám az egyre több természetes fény hatására termelődő szerotonin - a "boldogsághormon" - elűzi a lehangoltságot. Persze sokan vannak - hazánkban közel egymillióan - akiknél a napfény sem segít: ők a "valódi" depressziósok.

Amikor minden mindegy

Sajnos nem ritka, sőt egyre gyakrabban előforduló betegségről van szó. A statisztikai adatok szerint minden ötödik ember érintett, élete során legalább egyszer. A depresszió nem egyik napról a másikra jelentkezik, kialakulásában különböző tényezők játszhatnak szerepet. Gyakori kiváltó ok lehet - többek között - a tartós stressz, s az ezzel együtt járó alvászavar. Milyen vészjelzések utalhatnak arra, hogy baj van? Az örömtelenség, az állandó levertség, a kilátástalanság érzése, a szorongás, az önértékelés csökkenése, a bezárkózás mind azt mutatják, segítségre van szükség kell. A test pedig álmatlansággal, fáradékonysággal, testsúlyváltozással, fejfájással, szédüléssel hívja fel a figyelmet a kialakulóban lévő depresszióra.

Ha felfigyelünk arra, hogy a környezetünkben, családunkban valaki ilyen tünetekkel küzd, vegyük rá, hogy kérje szakember segítségét, hiszen a személyre szabott és hatásos kezelést csak az orvos választhatja meg.

Csökkenő tünetek szelíd segítséggel

A kezdődő depressziós tüneteken mi magunk is eredményesen úrrá lehetünk az orbáncfűkivonatot tartalmazó Remotiv extra tabletta segítségével, melynek igazolt hangulatjavító hatása van. Az orbáncfüvet már évszázadokkal ezelőtt is használták a melankólia - búskomorság - vagy ahogy ma mondjuk, depresszió kezelésére.

Miért hatásos az orbáncfű?

Az orbáncfű egyike a legintenzívebben kutatott gyógynövényeknek. Ezért is tudjuk, hogy hatása, egyensúlyteremtő képessége abból ered, hogy szabályozza az idegsejtek közötti ingerületátvivő anyagok mennyiségét. Ennek köszönhetően válik ismét harmonikusabbá az érzelmi élet: képesek leszünk a dolgokat ismét pozitívan szemlélni, nyugodtabbnak érezzük magunkat, és alvászavaraink is rendeződnek.

A klinikai vizsgálatok azt igazolják, hogy az orbáncfűkivonat a szintetikus depresszió elleni szerekhez képest kevesebb mellékhatással jár, ezért jobban tolerálható, ugyanakkor az enyhe, középsúlyos depresszió kezelésében is ugyanolyan hatásos. Szedésekor nem kell tartanunk gyógyszerfüggőség kialakulásától. Az orbáncfű-kezelés nem befolyásolja negatívan a mindennapi tevékenységet, például a gépjárművezetést vagy a munkagépek kezelését.

Örömforrások

A Remotiv extra mellett azonban lazítani is meg kell tanulnunk, hogy csökkentsük a stressz hatásait. A mozgás, a jóga, a zenehallgatás, a baráti társasággal való időtöltés jó megoldás lehet: egyénileg kell eldönteni, kinek melyik ad örömet. Egy azonban biztos: a növényi gyógymóddal és némi életmódváltással könnyebben úrrá lehetünk a rossz hangulatainkon.

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor, északnyugaton egy-egy zivatar is lehet. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra