A legjobb természetes gyógyszerek

Rövid nappalok, kevés fény, hideg, barátságtalan időjárás: a téli hónapokban még az alapvetően nyugodt és jó kedélyű emberek is érzékelhetnek magunkon fokozott szomorúságot, kedvetlenséget, depresszióhoz hasonló tüneteket.

Ilyenkor kevésbé vagyunk aktívak, nincs kedvünk kimozdulni, rosszabbul koncentrálunk, ezzel együtt pedig megnő az étvágyunk és valószínűleg fel is szedünk pár kilót , amitől megint csak nem érezzük jól magunkat. Szerencsére van néhány dolog, amit kipróbálhatunk, hogy egyszerűbben vészeljük át ezt az időszakot.

Fényterápia

A legjobb "gyógyszer" a téli nyomott kedélyre a fény , lehetőleg a természetes fény, ezért töltsünk (világosban) a szabadban annyi időt, amennyit csak tudunk, és engedjünk be minél több természetes fényt a lakásba is. Ezen felül fényterápiás lámpákat is beszerezhetünk - nagyjából egy hét használat után már tapasztalni fogjuk a pozitív hatásokat.

Van, akiket jobban megvisel a téli fényhiány
Van, akiket jobban megvisel a téli fényhiány

D-vitamin

A kevés napfény hatására a szervezetünkben lecsökken a D-vitamin szintje, ami ugyancsak negatív hatással van a kedélyünkre. Ha viszont elegendő D-vitamint viszünk be, attól jobb lesz a kedvünk, erősödik az immunrendszerünk és erősebbek lesznek a csontjaink is. Szedjünk D-vitamint táplálékkiegészítő formájában - de az adag beállítását bízzuk szakemberre, mivel a D-vitamin zsírban oldódik, így lehetséges a túladagolása.

Sport

Számos kutatás bizonyítja, hogy a sport hatékony a depresszió, a szorongás és a kedélybetegség ellen, így fontos, hogy a téli időszakban is aktívak maradjunk. Ha túl hideg van ahhoz, hogy a szabadban mozogjunk, akkor tornázzunk DVD-re, vagy keressünk a neten az érdeklődésünknek és az edzettségi szintünknek megfelelő sportvideót. Ha egyébhez nincs kedvünk, egy naponta 15-20 perc jóga is csodákra képes.

Felismeri a téli depresszió jeleit? Sokakat komolyan megviselnek a téli hónapok. De felismerjük, milyen tünetek utalnak téli depresszióra ?

Vitaminok

Időszakosan a megfelelő vitaminok szedése is jó ötlet lehet, ha fokozottan rossz kedvűnek és levertnek érezzük magunkat. B12, folsav, omega-3 - ezekkel mind érdemes próbálkozni. Előtte mindenesetre beszéljünk az orvosunkkal a számunkra leginkább megfelelő dózisról.

Forrás: rodalesorganicife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra