Zselébe mártva: új módszer a gyógyszer lenyelésére

Egy amerikai kutatás szerint az emberek csaknem egyharmada küzd a tabletták és kapszulák lenyelésével, most azonban megérkezett a megoldás egy cseresznye ízű zselé formájában.

Ahogyan jön a tél és a hideg, az influenza, megfázás és torokfájás is egyre gyakoribbá válik. Ha pedig megbetegszünk, akkor a tabletták és kapszulák is elkezdenek tornyosulni a polcunkon. Ekkor pedig gyakran felmerül a gyógyszerek nehéz lenyelésének problémája, nemcsak a gyerekek, de a felnőttek életében is.

Szülőként bizonyára mindenki szembesült már azzal, hogy a kicsiknek sokszor nehezére esik a gyógyszerek lenyelése . Márpedig vannak olyan helyzetek, amikor nem tudunk egyszerűbb megoldásokhoz nyúlni, rá kell venni őket, hogy valamilyen módon lenyeljék a tablettákat. Azok, akiknél a gyógyszerek lenyelése egyszerűen megy, fel sem merül, hogy ez nemcsak a gyerekek, de a felnőttek életében is problémát jelenthet, egy amerikai kutatás pedig ezt erősíti meg.

A leggyakrabban felírt, legnépszerűbb gyógyszerek gyakran nemcsak azt a tünetet vagy betegséget szüntetik meg, amelyre kaptuk őket, hanem mellékhatásokat is okozhatnak, befolyásolva szervezetünk mikrotápanyag-ellátottságát. Nézze meg, mire kell figyelni! Azok, akiknek egészben nehezen csúszik a gyógyszer, sokszor házi praktikákhoz nyúlnak, elporlasztják a tablettákat, felbontják a kapszulákat a könnyebb bevétel érdekében, illetve lekvárba, pudingba vagy joghurtba keverve veszik be. Mindez azonban nem jelent tökéletes megoldást. Már csak azért sem, mert egyes gyógyszerek összetörése hatással lehet a hatékonyságukra, kapszula nélkül pedig annak tartalma nem a megfelelő helyen szívódik fel, ráadásul a dzsemek és egyéb édes szirupok vagy joghurtok nem fedik el eléggé a gyógyszerek keserű, kellemetlen ízét, így a gyerek akár a kedvenc ételét is elutasíthatja azt követően, ha gyógyszert keverünk bele. Sőt, előfordulhat, hogy ha valaki még így sem képes bevenni a gyógyszert, és a gyógyszerek bevételét elmulasztja, akkor annak még komolyabb következménye lehet, akár kórházi kezelésre is szorulhat.

A szilárd gyógyszerek bevételét könnyíti meg a zselé

Mostantól azonban egy új módszer kicsiknek és nagyoknak is segítségére lehet a gyógyszerbevételi problémák elkerülésére. A megnedvesíti a száj- és toroküreget, ezzel elősegíti a szilárd gyógyszerek könnyebb lenyelését. A zselé 99 százalékban természetes alapanyagokból készül, ráadásul cukor-és gluténmentes, és bárki által használható 2 éves kor fölött.

- Kórházi ápolás során gyakran találkozunk a tabletták, kapszulák bevételének a problémáival. Ebben az esetben más - a gyerekek számára kevésbé kellemes gyógyszeres kezelésre is van lehetőségünk esetleg infúzió vagy injekció formájában. Néha a kórházból való távozást azonban nagyon megnehezítheti ez a probléma. Hiszen ha a gyerek a kórházban, majd ezt követően otthon sem tudja lenyelni a gyógyszert, a kezelés teljes idejére kórházban kell tartani annak érdekében, hogy a gyógyuláshoz szükséges gyógyszereit más módon tudjuk számára biztosítani - nyilatkozta a kórházi tapasztalatokról Dr. Szabó András gyermekgyógyász professzor, egyetemi tanár.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra