Megmentenék a Szent Margit Kórházat

Fölhatalmazta Óbuda-Békásmegyer képviselő-testülete a polgármestert, hogy kezdjen tárgyalásokat a fővárossal a Szent Margit Kórház tulajdonjogának megszerzéséről. Készülnek a tervek és a számítások.

Még több kórházi ágyra, szilárd intézményrendszerre lenne szükség Óbudán - áll Bús Balázs III. kerületi polgármester előterjesztésében. Mint a dokumentumban fogalmaz, a kerületben és Észak-Buda vonzáskörzetében élők ellátásáért felelős Szent Margit Kórháznak bizonytalan a jövője, ha a főváros tulajdonában és működtetésében marad. Mint lapunk korábban megírta, a főváros 2008. január 1-jétől megszüntette az intézmény jogi önállóságát, és a súlyponti Szent János Kórház egyik telephelyévé tette; egy másik telephely a Budai Gyermekkórház lett. Az érintett polgármesterek és a helyi polgárok többször is tiltakoztak a döntés ellen.

A helyi képviselő-testület a múlt hét közepén fölhatalmazta a polgármestert, hogy tárgyaljon a fővárossal a Szent Margit Kórház kerületi tulajdonba vételéről. Korábban Bús Balázs már ismertette elképzelését a nyilvánossággal, akkor még hivatalos testületi jóváhagyás nélkül. Most pedig - kedvező tárgyalási végeredményt föltételezve - javában készülnek a tervek a kórház gazdaságos üzemeltetésére. Bús Balázs lapunknak elmondta: az ésszerűség jegyében megszüntetnék a párhuzamosságokat. Így a kerület tulajdonában lévő két szakrendelő - az óbudai Vörösvári úti, valamint a békásmegyeri Csobánka téri - közül az előbbit bevinnék a kórházba. Tervezik, hogy a gazdasági stabilitás elérésére az agglomerációt is bevonják a működtetésbe. Ha megkapják a kórházat, lépéseket tesznek az április 1-jével megszüntetett szülészeti és sebészeti ágyak visszaszerzésére.

A polgármester szerint az elképzelések között szerepel, hogy úgynevezett közreműködési szerződést kötnének a fővárossal. Ennek lényege, hogy kórháztulajdonosként a főváros és a III. kerület ésszerűen osztozik az ellátási feladatokon. "Ez azért is fontos lenne, mert míg Óbudán 1700, addig a János kórházban csupán 1400 szülés volt korábban, mégis szülészet nélkül maradt a kerületünk" - mondta a polgármester.

A Szent Margit Kórház négymilliárd forintból élt tavaly - tájékoztatott Bús Balázs. Ennek legnagyobb része, három és fél milliárd forint az egészségbiztosító finanszírozásából származott. Saját bevételként az intézmény 350 millió forintot könyvelt el, a főváros pedig 150 milliót adott fejlesztésre. A politikus szerint külön működési tételként egyetlen fillért sem kapott a kórház a fővárostól. A kerület úgy számol, hogy mindent egybevéve zökkenőmentesen megoldhatják Óbuda-Békásmegyer és vonzáskörzete betegeinek gyógyítását saját kórházzal. A sikeres működés amúgy nem csak szakmai kérdés, a fideszes polgármester politikai szempontból is sokat kockáztat a lépéssel. Tarlós István fővárosi frakcióvezető lapunknak azt mondta, ha a budapesti városvezetés a képviselő-testület elé viszi az ügyet, a Fidesz-KDNP ellenzéki frakciószövetség támogatja majd a III. kerület elképzelését.

(2007.10.01. 10:24)

Niczky Emőke - Magyar Hírlap

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra