Magnézium-szulfátot is kell kapniuk a terhes nőknek?

A koraszülés veszélyének kitett terhes asszonyok gyermekeit megvédheti a nyitott gerinc kialakulásától, ha magnézium-szulfátot szednek - állítja egy új, nemzetközi kísérleti áttekintő, melyben közreműködött az Adelaide Egyetem.

A szer segítségével csökkenthető ennek a mozgáskorlátozottságot okozó állapotnak az előfordulása, mely minden 500. újszülöttet érinti, a 28. terhességi hét előtt világra jövő koraszülöttek közül pedig minden tizediket.

Magzatfejlődés

A magnézium-szulfátos terápia során injekció formájában adagolják a készítményt a terhes anyáknak.

Már a 90-es évek elején sejtették azt, hogy a magnézium-szulfát csökkenti a nyitott gerinc előfordulását. Az új Cochrane áttekintést, mely alátámasztja az elképzelést Ausztrália (Melbourne Egyetem és Adelaide Egyetem), Franciaország (Roueni Egyetemi Kórház) és és az Egyesült Államok (Alabamai Egyetem) kutatói készítették el.

6 145 kisbaba adatait nézték át, akik öt magnézium-szulfátos kísérletben vettek részt.

"A koraszülöttek esetében magasabb a nyitott gerinc kockázata" - mondta az egyik kutató, Caroline Crowther professzor, az Adelaidei Egyetem gyermek-és anyaegészségügyi kutatóközpontjának (ARCH) igazgatója. "Az új Cochrane áttekintés bebizonyította, hogy a koraszüléssel veszélyeztetett nők magnézium-szulfátos kezelése növeli az esélyét annak, hogy egészségesen jöjjenek a világra."

A magnézium-szulfát pontos működési mechanizmusa, mely a fejlődő agyat védi, nem pontosan ismert. A magnézium elengedhetetlen a normális sejtműködéshez, megvédhet a romboló molekulák ellen, és bizonyos esetekben a keringést is javítja. A kezelés mellékhatásai közt szerepelt a hőhullám, izzadás, hányinger, hányás és remegés, de komolyabb komplikációk nem merültek fel.

"További kutatások szükségesek ahhoz, hogy letisztázzuk, pontosan miként működik a magnézium-szulfát idegsejt-védőként, kinek szükséges a kezelést megkapnia, és milyen kezelési formában a leghatásosabb" - mondta Crowther professzor.

Animáció: HáziPatika.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

A Nyugat-Dunántúlon döntően borult lesz az ég, másutt a kezdeti közepesen vagy erősen felhős időt követően délutántól borul be dél felől. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra