Az inkontinencia valós probléma, valódi kockázatokkal

Az inkontinencia olyan egészségügyi és társadalmi probléma, melynek megoldásához az egészségügyi ellátórendszer, a háziorvosi és a szakorvosi hálózat, valamint a betegek és hozzátartozóik szorosabb együttműködésére van szükség - emelték ki egy ma tartott tudományos konferencia előadói. A konferencián szó volt a vizelettartási zavarokról, mint tabutémáról, az inkontinencia járulékos költségeinek csökkentési lehetőségeiről, és azokról a lelki és fizikai problémákról, melyek az inkontinencia következményeként alakulhatnak ki.

A konferencia előadói abban egyetértettek, hogy amíg az inkontinencia tabunak minősül, amíg erről a betegek nem mernek beszélni, addig a házi- és szakorvosok helyzete is nehezebb. "Bár az inkontinencia rengeteg embert érint, mégis sokkal kevesebben vallják ez valódi problémának. Sajnos, csak gyanítani tudjuk, hogy az inkontinencia népbetegség" - mondta dr. Füredi Gyula, az Országos Alapellátási Intézet főigazgató-helyettese. "Az inkontinenciát ugyanúgy be kell vinni a köztudatba, mint egyéb népbetegségeket. A vizelettartási zavarok ugyanis ugyanúgy befolyásolhatják egy család, egy közösség életminőségét, mint a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás, ezt mégsem kötelesek felvezetni a háziorvosok a betegek kartonjára."

Az előadók szerint megoldási lehetőséget jelenthetne olyan inkontinencia-ambulanciák megteremtése, melyek regionális szinten mindenki számára elérhető lenne, és ott szakorvossal, illetve szakápolókkal beszélhetnék meg a problémáikat és a lehetséges kezelési lehetőségeket az érintettek; ezekből a központokból aztán tovább is lehetne irányítani azokat a betegeket, akiknek erre szükségük van.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra