Visszatérő panaszok

Nők ezrei szenvednek az állandóan visszatérő hüvelyi folyástól, mely zavarja a mindennapi életüket, megrontja a házaséletet.

Felkeresik nőgyógyászukat, aki kikezeli ugyan a bajt, de a panasz néhány hónap múlva újra jelentkezik.

A hüvelyi gyulladások hátterében különféle okok állhatnak. Egyre többféle kórokozót ismerünk, melyeket egyszerű kenettel nem lehet diagnosztizálni. Néhány évvel ezelőtt a trichomonas és a gombás fertőzések álltak szinte kivétel nélkül a panaszok hátterében, azonban az utóbbi években egyre több vírusos fertőzést, vírusszerűen szaporodó bakteriális fertőzést (Clamydia, Ureoplazma, mycoplazma) találunk, melyek a tüneteket kiváltják. Sajnos ismét szaporodnak a nemi betegségek néven ismert kankó és szifilisz is.

A fentieken kívül folyást okozhat a vérszegénység, a vashiány, a stresszes alkat is.

Miután az okok igen sokfélék lehetnek, a diagnózis felállításához is egyre többféle vizsgálatot kell elvégezni, hiszen az okok pontos ismerete nélkül a kezelés eredménye nem lehet tökéletes.

A hölgyek kezelése mellett a partnerek kezelése is szükséges a végleges gyógyuláshoz.

Vajon miért terjedtek el az eddig alig ismert kórokozók?

A turizmus fejlődése, a nők életében előforduló partnerek számának növekedése, az egyre korábbi életkorban megkezdett szexuális élet komoly szerepet játszik a fertőzések terjedésében. Akinél ezek a kórokozók jelen vannak, fertőzőforrássá válnak és terjesztik a betegséget az uszodák vizével, a közös WC-n, a szoláriumokban, a szaunákban.

Léteznek olyan mikroorganizmusok is, melyeket a férfiak terjesztenek, de panaszt csak a nőknek okoznak. Hogyan védekezhetünk a fertőzések ellen?

Elsősorban azzal, ha új, ismeretlen előéletű partner esetén egyéb fogamzásgátlás mellett óvszert is használunk. Ha a partner erre nem hajlandó, létezik olyan hüvelykrém, mely egyrészt fogamzásgátlóként, másrészt antiszeptikus krémként funkcionál. Ez utóbbi kivédi a kórokozók 80 százalékát, de a vírusok ellen nem hat.

Tehát új partnerrel mindig legyünk óvatosak!

Uszoda-, szaunahasználat után érdemes hüvelyöblítést végezni, mert a gyógyszertárakban kapható, feloldható hüvelyöblítő tabletták visszaállítják a hüvely normál pH-ját, így a kórokozók megtelepedését nehezítik.

Mit tegyünk, ha mégis fokozott hüvelyfolyás, gyulladás, gyakori vizelési inger jelentkezik?

Feltétlenül nőgyógyász szakorvoshoz kell fordulni és minél hamarabb elkezdeni a megfelelő kezelést.

Segítség a kórházban

A Szent István Kórház nőgyógyászati osztályán működik az ambulancia, mely a folyásos panaszokkal küzdő hölgyeknek kíván segíteni. Sokféle vizsgálatot el tudnak itt végezni, így a kezelés is sokkal hatékonyabb. Az ambulancián TAJ-kártyával, beutaló és előzetes bejelentkezés nélkül várják a betegeket. Telefon: 215-21-40 vagy 455-58-41

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra