Természetes megoldás a változókor tüneteire (x)

A változókor (klimaktérium) a női termékenység lezárulásának időszaka. Több éven át tartó folyamat, melyet számos testi és lelki változás kísér.

Az utolsó menstruáció (menopauza) idejéhez viszonyítva három szakaszra osztható ez az időszak. A negyvenes éveikben járó nőknél a petefészek-működés megváltozásának kezdetét jelző éveket premenopauzának, az utolsó havivérzést megelőző és követő néhány évet perimenopauzának nevezzük, ezután pedig a posztmenopauza időszaka következik.

A változókor tüneteit az életkor előrehaladtával természetesen bekövetkező hormonális változások okozzák. A petefészek működésének hanyatlásával csökkenni kezd, majd végül megszűnik a női nemi hormonok, az ösztrogén és a progeszteron termelődése. A megváltozott hormonális működés miatt felborul a menstruációs ciklus korábban megszokott rendje: megváltozik a ciklusok hossza (egy-egy vérzés kimaradhat), a vérzés mennyisége (kevesebb, vagy bőségesebb lehet), a vérzés tartama (1 naptól akár több mint egy hétig is tarthat) és a ciklustól független, ún. köztes vérzés jelenhet meg.

Szintén a hormonális változásokhoz köthetők a menopauzához közeledve viszonylag sokaknál előforduló hőhullámok és éjszakai verejtékezés. Vannak, akik érzelmi változásokat is tapasztalnak ilyenkor: levertséget, hangulatingadozást, illetve panaszkodhatnak alvásproblémákra. A posztmenopauzában a hormonhiány középtávú hatásaként a nemi vágy csökkenésére, hüvely- és bőr-, illetve szem-, szájszárazságra is fel kell készülnünk. Mindazonáltal a változókor – bár a reproduktív életszakasz lezárulását jelenti –, nem szükségszerűen jár az egészség hanyatlásával és a szexuális érdeklődés elvesztésével. Tény azonban, hogy életminőségük, megszokott jóllétük megőrzésére jóval nagyobb az esélyük az egészségesen és aktívan élő nőknek. De az ebben az időszakban felvállalt életmódváltással orvosolhatók a tünetek azoknál is, akik viszonylag kevés és/vagy enyhe kellemetlenséget tapasztalnak: a statisztikák szerint a nők közel harmada tartozik ide.

Ha az életmódváltás kevésnek bizonyul, a természetes hatóanyagú, fürtös poloskavészt (Cimicifuga racemosa) tartalmazó, a panaszokat nem hormonális hatás útján enyhítő Remifemin jelenthet hatásos segítséget. A statisztikák szerint azonban minden harmadik nő súlyos vagy nagyon súlyos tünetektől szenved: az ő esetükben indokolt lehet az orvos által javasolt, személyre szabott menopauzális hormonterápia. A nők 40 százaléka közepes intenzitású panaszokat tapasztal meg.

A tünetek enyhítésére az életmódváltás mellett számukra jó megoldás lehet a vény nélkül kapható Remifemin Plus hatása nem azonnali, hatása – egyéni érzékenységtől függően - akár már két hét után is érezhető.

Kényes természete miatt kevesebb szó esik a változókorral járó hüvelyi változások kérdéséről, pedig menopauza után, a posztmenopauza időszakában a lelki tünetek és a hőhullámok mellett erre is fel kell készülni. Szintén az ösztrogén hormon szintjének csökkenésével a hüvelyhám elvékonyodik és gyengül a vérellátása. Ennek következményeként a hüvely szárazabbá, érzékenyebbé, sérülékenyebbé válik, ami korábban nem ismert kellemetlen égő érzéshez, viszketéshez, irritációkhoz, a szexuális érintkezéssel járó fájdalomhoz vezethet. Fokozódik továbbá a húgyúti, illetve hüvelyi fertőzések iránti fogékonyság is, hiszen az ösztrogén biztosítja a hüvely természetes védekezőképességéért felelős Lactobacillusok (tejsavbaktériumok) életképességét.

A Cikatridina hüvelykúp nemcsak a szárazsággal járó irritációknak vet véget, hanem hozzájárul a fertőzések megelőzéséhez is, ami a nyári strandidőszak közeledtével különösen aktuális kérdés.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Panangin reklámfil (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra