Nagy lépések a vérzékenység kezelésében

Kezdetben csak humán plazma eredetű szerekkel kezelhették a hemofíliás betegeket, viszont az első rekombináns VIII-as véralvadási faktort tartalmazó készítmény bejegyzése óta folyamatosak az innovációk: így ezen készítmények már biztonságosabbak és hatékonyabbak.

A hemofíliás betegek kezelésében a rekombináns szerek megjelenése komoly előrelépést jelentett, azóta pedig a gyártási eljárás fejlesztése miatt a rekombináns VIII-as véralvadási faktor új generációi jelentek meg. Ennek köszönhetően jelentősen csökkent a készítményekkel átvihető kórokozók száma.

Az első generációs rekombináns faktorok esetében az előállító közeg emberi fehérjét – humán albumint – tartalmaz, valamint a végtermék stabilizálása is albumin segítségével történik. A második generációs faktoroknál a humán albumin alkalmazását a végtermék stabilizálásánál már kiiktatták, de az előállító közeg ezeknél a termékeknél is tartalmazza ezt az anyagot. Emiatt, noha szűrik, a végtermékben is előfordulhatnak emberi vagy állati eredetű fehérjemaradványok. Mindez azért lehetséges, mert eleve az alapanyagban is jelen vannak, plusz a készítményeket egerekből származó monoklonális antitestek segítségével tisztítják.

Noha ennél a típusnál a szűrés még nem tökéletes, az komoly előrelépés, hogy innentől kezdve a gyártók az előállítás utolsó lépcsőjeként beiktattak egy olyan eljárást, ami inaktiválja a vírusokat. Ez biztonsági szempontjából komoly előrelépés.

Kizárva az albumin

A harmadik generációs rekombináns faktor előállítása során a gyógyszercégek már nem csak a végtermék stabilizálást, hanem az előállító közeget is albumin-mentessé tették, viszont a tisztítási folyamat során továbbra is egér eredetű monoklonális antitestet használnak. Így a végtermék állati - hörcsög, egér - eredetű fehérjemaradványokat tartalmazhat.

A legmodernebb eljárásnak köszönhetően már nincs szükség egér monoklonális antitestre a tisztításhoz, azt szintetikus liganddal helyettesítik, tovább növelve ezzel a faktor biztonságosságát.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +8 °C

A Dunántúlon eleinte napos idő várható, majd a frontális felhő- és csapadékrendszer délelőttre az északkeleti tájakat is elhagyja, így ott is csökken a felhőzet. Ugyanakkor a déli óráktól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró, ezzel együtt nő a csapadékhajlam. Napközben kevesebb, estétől már több helyen valószínű - nagyobb eséllyel az ország északi felén - zápor, sőt egy-egy zivatar sem kizárt. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között várható, a déli, délkeleti tájakon lesz a legmelegebb idő. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra