Szervezetünket így készítsük a télre (x)

Ahogy egyre hűvösebbé és nyirkosabbá válik az idő, úgy nő meg a fontossága az immunerősítésnek is. Milyen vitaminokat és készítményeket javasolt szedni a téli hónapok alatt?

A csapadékos őszi idő, illetve a tél közeledtével egyre alacsonyabbá váló átlaghőmérséklet kedvez a betegségek terjedésének. Egyre több köhögő , tüsszögő ember vesz körbe minket a tömegközlekedési eszközökön, így a fertőzés veszélye is nő, ráadásul az egészséges, hazai zöldségekből és gyümölcsökből is egyre kevesebbet találni a boltok polcain. Egészségünk megőrzése ennek ellenére sem kivitelezhetetlen feladat, ennek kulcsa pedig az immunerősítés. Lássuk, milyen vitaminokra van szükségünk a késő őszi és téli hónapok alatt!

A tíz legjobb immunerősítő Bőrünkön és nyálkahártyánkon különféle mikroorganizmusok élnek, és hogy megbetegítenek-e, az immunrendszerünk határozza meg. Az alábbi cikkünkben tíz immunerősítőt gyűjtöttünk össze!

C-vitamin

Az első és legfontosabb, sokat emlegetett vitamin, amelynek pótlására a téli hónapok alatt különösen nagy szükség lehet. A C-vitamin növeli a szervezet természetes ellenállóképességét a kórokozókkal szemben, segít felszabadítani a stressz során képződő, kártékony szabad gyököket, fokozza a vas- és réz felszívódását, és még számos pozitív hatása ismert. Egy felnőtt ember minimális C-vitamin szükséglete napi 60-65 mg, ez a mennyiség azonban csak a hiánybetegségektől véd meg. A téli hónapokban javasolt akár a tízszeresét is beszedni ennek a mennyiségnek!

Érdemes már ősszel feltölteni vitaminkészleteinket
Érdemes már ősszel feltölteni vitaminkészleteinket

B-vitamin család

A B-vitaminok népes családjába tartozik a B1-vitamin (tiamin), a B2-vitamin (riboflavin), a B3-vitamin (niacin), a B5-vitamin (pantoténsav), a B6-vitamin (piridoxin) és a B12-vitamin (cianokobalamin). Vízben oldódó vitaminokról van szó, amelyeket kiegyensúlyozott táplálkozással megfelelő mennyiségben juttathatunk a szervezetünkbe. A tejtermékek mellett a zöldségek és gyümölcsök tartalmazzák nagyobb arányban, télen azonban ezekből jellemzően kevesebb kerül az asztalra. Pótoljunk!

D-vitamin

A napsütéses órák száma a nyári hónapokénak csupán a töredéke, ezért a szervezetünkben elraktározott D-vitamin -készleteket is gyorsan feléljük. A C-vitaminhoz hasonlóan ez a szerves vegyület is komoly szerepet játszik az immunrendszer megfelelő működésében, emellett csökkenti a gyulladásos folyamatokat és az oxidatív stresszt. Egy egészséges felnőttnek napi 1500-2000 Nemzetközi Egység (NE) D-vitamin bevitele javasolt. Kutatások szerint a magyar lakosság több mint kilencven százaléka D-vitamin-hiányos az év végére, ezért fontos, hogy napfény híján gondoskodjunk a megfelelő pótlásról!

A téli hónapokban tehát különösen fontos figyelni rá, hogy mi kerül a tányérunkba, hiszen a változatos, kiegyensúlyozott és minőségi alapanyagokat felhasználó táplálkozással pótolhatóak a szükséges vitaminok. Ebben a Scitec Nutrition téli immunerősítő csomagja is segítséget nyújthat, amely az összes, szervezet számára fontos anyagot kompakt módon tartalmazza. A fent említett vitaminok mellett az egészséges működésünkhöz elengedhetetlen ásványi anyagokat, köztük magnéziumot, szelént, kalciumot, foszfort és cinket is nagy arányban tartalmaz. Érdemes ezeket még az őszi időszakban adagolni, így a téli, vitamin- és fényhiányos időszakra kellő erővel ruházhatjuk fel szervezetünket a betegségek elhárításához.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

A Nyugat-Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt délelőtt még csak kisebb körzetekben lehet felhős idő, csak délutántól várható felhőzet-növekedés. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon kicsivel 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Az előrejelzések alapján hétfőn frontmentes időnk lesz, így a frontérzékenyek tünetei várhatóan nem erősödnek fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra