Egyszerű tippek immunerősítéshez

Ősszel mindenire ráfér egy kis immunerősítés, hiszen a támad a nátha, a megfázás és az influenza, így egyáltalán nem mindegy, milyen védekezőképességgel vágunk bele a következő hónapokba. Egyszerű módszerekkel is felkészülhetünk a betegségszezonra.

Mossunk kezet minél többször!

Banális módszernek tűnik, ráadásul kezet mosni elvileg mindenki szokott, csakhogy nem mindegy, hogy hányszor és hogyan . Minden étkezés előtt, minden mosdóba menetelkor és minden alkalommal, amikor sok ember között voltunk, érdemes kezet mosni. Alaposan, szappannal, a kézfejekre egyenként körülbelül 30 másodpercet szánva.

Fogyasszunk gyömbért!

A gyömbér erősíti az immunrendszert és baktériumölő hatású, így érdemes minél többet fogyasztani belőle az őszi időszakban. Keverjük ételekbe, főzzünk belőle teát, tegyünk belőle nyersen, reszelve reggeli turmixunkba.

A gyömbér az egyik legnagyszerűbb gyógyító hatású fűszernövény, amely egzotikus, melengető ízével ideális a hidegebb hónapokra is. Alábbi cikkünkben összegyűjtöttük, milyen pozitív egészségügyi hatásai lehetnek.

Együnk sok keresztes virágú zöldséget!

Kel, karfiol, brokkoli, kelbimbó - próbáljunk ezekből minél gyakrabban enni, és amikor csak tehetjük, nyersen vagy párolva, mert így marad bennük a legtöbb értékes tápanyag.

Igyunk sok folyadékot!

Az immunrendszer megfelelő működéséhez kulcsfontosságú, hogy szervezetünk megfelelően hidratált legyen. Éppen ezért törekedjünk rá, hogy naponta legalább 8 pohár vizet igyunk. Ha kell, állítsunk be hozzá emlékeztetőt a telefonunkon.

Immunrendszerünk megfelelő működéséhez elengedhetetlen a rendszeres folyadékbevitel
Elengedhetetlen a rendszeres folyadékbevitel

Aludjunk eleget!

Sokan alábecsülik a jelentőségét, hogy mennyire fontos a rendszeres és pihentető alvás, pedig enélkül immunrendszerünk nem tud hatékony lenni. Az őszi időszakban különösen fontos, hogy legalább 6-7 órát aludjunk mindennap.

Ne fogyasszunk túl sok koffeint!

Természetesen napi egy-két csésze belefér, de a túlzásba vitt koffeinbevitel kutatások szerint kevésbé ellenállóvá teszi a szervezetet a kórokozókkal szemben, ráadásul még dehidratál is.

Mozogjunk rendszeresen!

Nem kell több heti 4-5-ször félóra közepes intenzitású mozgásnál, amely akár tempós séta is lehet - már ennyi is elég, hogy immunrendszerünk erősebb, hatékonyabb legyen. A hidegebb hónapokban sokaknak nehezebb aktívnak maradniuk, de vegyünk erőt magunkon, mert így sokkal kisebb az esélyünk rá, hogy megbetegszünk.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra