A testünknek is lehet saját gyógyszere influenza ellen - folynak a kísérletek

Az emberi test előállít egy ritka antitestet, amely hatékony minden influenzavírus ellen, és termelődésének fokozásával általános influenza elleni kezelést lehetne kidolgozni - közölték amerikai kutatók hétfőn.

Influenza

A Wisconsini Egyetem munkatársainak egérkísérletei azt mutatták, hogy ezek az immunfehérjék a legtöbb embernek segítenének túlélni egy amúgy halálos dózis influenzavírussal való fertőzést.

"Reménykeltő az antitestek képessége, ahogy megvédik az egereket a potenciálisan halálos influenzatörzsektől" - hangsúlyozta közleményében Yoshihiro Kawaoka influenza szakértő. Mint elmondta, az ilyen antitestek különösen hasznosak lehetnek az újonnan felbukkanó, nagy fertőzőképességű influenzavírus-törzsek elleni védekezésben.

A még jelenleg is keringő H1N1 influenzavírus viszonylag gyenge törzs, mégis jóval nagyobb arányban haltak meg gyerekek és fiatal felnőttek miatta, mint a szokásos, szezonális influenza következtében. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a szezonális influenza miatt 250-500 ezer ember hal meg évente világszerte. A szakemberek szerint bármikor felbukkanhat egy mutálódott vírustörzs, amelynek fertőzőképessége nagy és súlyos, halálos megbetegedést okoz.

"Az immunrendszerem lepuffantja a vírusokat" Az amerikai tudományos akadémia lapjában, a PNAS-ben a wisconsini kutatók a seattle-i székhelyű Theraclone Sciences munkatársaival közösen jelentették meg tanulmányukat az antitestek azonosításáról és kipróbálásáról. Az azonosítást a biotechnológiai cég végezte, majd szerződést kötött az egyetem kutatóival az antitestek nagyobb mennyiségben való előállítására és egérkísérletekben való kipróbálására.

Az antitestekkel kezelt egereket halálos adag H1N1 és H5N1 (madárinfluenza) vírusokkal fertőzték meg. A kezeletlen állatoknak mindössze 10 százaléka élte túl a betegséget, míg a kezelteknek 60-80 százaléka.

A szezonális, a H1N1 és a madárinfluenza ellen is elérthető oltóanyag, a védekezésre eddig is megvolt a lehetőség.

Animáció, videó: HáziPatika.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra