Erős Antónia: "a valóságot akarom megmutatni"

Lassan húsz éve, hogy minden este ott van köztünk a nappaliban. Megszoktuk az arcát, a hangját, rácsodálkozunk, ha új frizurája van, és néha még azt is kiszúrjuk, ha kicsit komorabb, mint máskor. Erős Antónia mindnyájunk ismerőse.

Nők Lapja Egészség: Híradó, RTL Klub, húsz év. Kevesen mondhatják el, hogy ilyen sok időt egy munkahelyen töltöttek. Nem unalmas már?

Erős Antónia: Tegyük azért ehhez azt is, hogy kevesen mondhatják el, hogy annyira változatos a munkájuk, mint a híradózás. Ezt nem lehet megunni, mivel nincs két egyforma napunk. Mindig mások a hírek, más dolgok történnek körülöttünk, másról beszélünk. Ráadásul remek emberekkel dolgozom együtt, ami nélkül nem menne, a híradózás csapatmunka.

NLE: A híradósról átlagemberként azt gondolnám, ha kilép a stúdióból, akkor is csak a világ történései izgatják. Te ki tudsz kapcsolni?

E. A.: Muszáj, hiszen itt a családom, a két gyerekem, akik körül rengeteg a teendő. Furcsa is volna, ha elmaradna a reggeli iskolába indulás vagy a szombati ebéd, mert én ott ragadtam a hírek világában.

Erős Antónia 25 éves kora óta cukorbeteg . Egy Csepp Figyelem néven alapítványt hozott létre a cukorbetegség korai felismerésére és megelőzésére.

NLE: Arcod nemcsak a tévécsatornával forrt össze, hanem az Egy Csepp Figyelem Alapítvánnyal is. Te vagy a legismertebb cukorbeteg az országban.

E. A.: Pedig nem ezért hoztam létre - neveti el magát. - Bár tény, ismertséget akartam, csak nem magamnak, hanem a cukorbetegségnek. Mikor huszonöt évesen kiderült az egyes típusú diabéteszem, rádöbbentem, hogy ahhoz képest, hogy milyen sokan vagyunk cukorbetegek, nagyon kevesen és keveset tudunk a diabéteszről. Vagy ami még rosszabb, rengeteg tévhit kering erről. Már akkoriban megfogalmazódott bennem, hogy valahogy megpróbálok ezen változtatni: megmutatni a valóságot, segíteni a betegeknek, beszélni a diabéteszes hétköznapokról.

NLE: Hogy látod, mennyire tudtad elérni a céljaidat?

E. A.: Az alapítvány idén lesz tizenkét éves, és úgy látom, ennyi idő alatt rengeteget változtatott a cukorbetegség megítélésén. Ma már szinte mindenki számára eljutott az üzenet, hogy érdemes évente megnézetni a vércukorszintet , különösen akkor, ha a családban van érintett. Ez azért is fontos, mert ha korábban kezdenek el kezelni egy cukorbetegséget, akkor a szövődmények is később vagy egyáltalán nem alakulhatnak ki.

NLE: A gyerekeid mit tudnak a betegségedről?

E. A.: Cukorbeteg vagyok, és ez nekik természetes. A mindennapjaink része, hogy vércukrot mérek, beadom az inzulint , hogy odafigyelek arra, hogy mit eszem, rendszeresen sportolok.

A teljes cikket a Nők Lapja Egészség májusi számában olvashatja el. A megújult lapszámot keresse az újságárusoknál.

Nők Lapja Egészség - Erős Antónia

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra