A cukorbetegség egyik legrosszabb következménye

Megnövekszik az inkontinencia esélye a nem megfelelő vércukorkontroll mellett a cukorbetegségben szenvedő nőknél.

Sara M. Lenherr, a University of Michigan klinikai urológiai docense és kollégái 417 nő adatait elemezték legújabb kutatási eredményeikhez.

Az alanyok között a 10. (2003) és a 17. (2010) évben végeztek urológiai felmérést a nyomonkövetés időszakában, mely önkéntes adatszolgáltatás alapján történt. A kutatócsoport többváltozós regressziós modelleket használt, hogy megvizsgálja az összefüggést a vizelet-inkontinencia , a glikémiás kontroll (átlagos HbA1c értékkel) és az egyéb fennálló betegségek között.

A cukorbeteg nőket gyakrabban érintheti az inkontinencia

Mint kiderült, az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedők legalább heti egy alkalommal tapasztaltak vizeletmegtartási nehézségeket a vizsgálati időszak alatt. Emellett mindazoknál, akik legalább heti egyszer tapasztaltak ilyen problémákat, az átlagos HbA1c (értéke a vérben a glikált-hemoglobin arányát jelenti) magasabb értéket mutatott, mint azoknál, akiknek nem volt inkontinencia problémája.

Miután összevetették az életkort, a kutatási csoportot, a testtömegindexet, a napi inzulindózist, a méheltávolítást, az autonóm neuropátiát és húgyúti fertőzéseket, a kutatók azt találták, hogy az átlagos HbA1c összefüggött a vizelet-inkontinencia megnövekedett előfordulásával.

Inkontinencia: nem mindegy, hogy milyen

Mint megfigyelték, minden 1 mmol/mol-nyi vagy 1 százaléknyi HbA1c-szint-emelkedés 3, illetve 41 százalékkal növeli az esélyt a rendszeres akaratlan vizeletvesztésre, különösen az 1-es típusú diabétesz esetén. Ezek az adatok azt mutatják, hogy a hosszú távú glikémiás kontroll önmagában is hatással van a vizelettartási nehézségek kialakulására.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra