Kérdések és válaszok
Csalánkiütés:

49 éves vagyok, körülbelül 30 évvel ezelőtt a katonaságnál jelentkezett először a bőrömön allergiás reakció. Erős megfázás után több fajta gyógyszert kellett innom és ezek hatására csalánkiütés, urticaria jött ki a testemen. Körülbelül 10 évig kinzott ez a betegség. Különböző kivizsgálásokon estem át eredménytelenül, majd minden kezelés nélkül teljesen elmúlt. Nemrégiben magas vérnyomásra gyógyszert kaptam szedtem. Azóta észlelem ismét a tüneteket, az egészen kicsiktől a terjedelmes foltokig. Azt gondolom, hogy a gyógyszer összetételében lévő e110, e155 okozhatja, valamint egyes ételekben lévő tartósitószerek.

A HáziPatika.com szakértőjének válasza csalánkiütés témában:

A gyógyszer hatóanyaga önmagában is provokálhatja a leirt tüneteket, tehát nem elsősorban adalékot, hanem a hatóanyagot lehet okolni a tünetekért. Cseréljék le a gyógyszert másra, aminek nem ilyen, vagy hasonló szerkezetű a hatóanyaga - ne legyen ACE-gátló hatóanyag a gyógyszerben! Természetesen más is okozhatja a leírt csalánokat, ha a gyógyszer elhagyása nem segít, akkor más okot kell keresni a háttérben.

mellékhatáshatóanyagcsalánkiütés

Cikkek