Jelek, hogy a vesénk nem működik jól

A megfelelő veseműködés egész szervezetünk állapotának szempontjából kulcsfontosságú.

Méregtelenítenek, salaktalanítanak, segítenek eltávolítani a felesleges folyadékot, egyensúlyban tartják a sav-, kálium- és nátriumszintet. Ezenfelül összefüggenek a vérnyomással, a D-vitamin és a vörösvérsejtek termelésével is. Ezek miatt különösen fontos, hogy időben felismerjük, ha ez a fontos, páros szervünk esetleg nem működik úgy, ahogyan kellene.

Vesénk ideális esetben egy életen át méregteleníti szervezetünket, ám ha nem vigyázunk, könnyen kár keletkezhet benne. Ezt elkerülendő érdemes tisztában lenni azzal, mi árthat ennek a szervnek, ha pedig már megtörtént a baj, mihamarabb meg kell kezdeni a probléma kezelését. Ezek a leggyakoribb vesebetegségek!

Ödéma (súlygyarapodás, puffadás folyadékfelgyülemlés következtében)

A vesék egyik fontos feladata, hogy a szervezetben lévő salakanyagokat vizelet formájában eltávolítsák. Ha működésük lelassul vagy leáll, az folyadék-visszatartást eredményezhet, amitől a szövetek megduzzadnak, és vizesedhetnek például a végtagok , különösen a karok és a lábak.

A szokásosnál ritkább vizeletürítés

Minél több vizet tart vissza a szervezetünk, és minél több halmozódik fel a szövetekben, annál kevesebb távozik a szervezetből. Persze ha nincs vizesedés, egyszerűen csak keveset ittunk, az is lehet a ritka vizelés oka, ilyenkor egyszerűen csak folyadékpótlásra van szükségünk.

Állandó fáradtság, álmosság

A vesefunkciók fontos része, hogy egyenletesen tartják a hemoglobinszintet . Ha ezzel a folyamattal nincs minden rendben, az krónikus fáradtságot és csökkent energiaszintet okozhat.

A nem megfelelő veseműködés krónikus fáradtságot és csökkent energiaszintet okozhat
A nem megfelelő veseműködés krónikus fáradtságot és csökkent energiaszintet okozhat

Étvágytalanság, émelygés és zavaros gondolatok

Ezek a tünetek akkor jöhetnek elő, ha a vese méregtelenítő funkciói nem működnek megfelelően, és a szervezetben salakanyag kezd felhalmozódni. Ez zavart okozhat bizonyos szervek, például a gyomor vagy épp az agy működésében.

Emelkedő vérnyomás

Ha a vesékkel gond van, nem tudják kontrollálni a vérnyomást, az erős nyomás kitágítja az ereket, ami a vesék ereiben további károsodásokat is okozhat.

Szívritmuszavarok

Ha az abnormális veseműködés miatt káliumtöbblet lép fel a szervezetben, az szívritmuszavarokat is eredményezhet.

Forrás: rodalesorganiclife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra