Alternatív terápiák bélbetegeknek

A bélbetegségben szenvedők számára több gyógyszeres kezelés is létezik a panaszok enyhítésére, de mennyire hatásosak a kiegészítő és alternatív kezelések? Ezzel foglalkozik az egyik új tanulmány.

Egy új tanulmány áttekintette, hogy milyen alternatív, vagy kiegészítő kezelésekkel - például probiotikumok, prebiotikumok, rostok és gyógynövénytermékek - lehet növelni a bélbetegségekben szenvedők gyógykezelésének hatékonyságát. Elsősorban az irritábilis bél szindrómában (IBS), a funkcionális székrekedésben és az ulceratív kolitiszben szenvedők kezelésének módjait vizsgálták így - írja az Origo .

Milyen alternatív, vagy kiegészítő kezelések segíthetik a bélbetegségben szenvedőket?

Ugyan a British Journal of Pharmacology szaklapban megjelent tanulmány szerint a kutatások bizonyos része nem kellően tárgyilagos, de több alternatív szer - így a probiotikumok, a szinbiotikumok, a psyllium és néhány gyógynövénytermék (főként a borsmentaolaj) - hatékonynak tűnik az irritábilis bél szindróma tüneteinek enyhítésében.

Mely kezelések lehetnek hatékonyak?

A szinbiotikumok és a rostok székrekedés esetén váltanak ki jótékony hatást, és segíthetik az emésztőrendszer megfelelő működését. Probiotikumok pedig a szervezetünkben egyébként is élő, jótékony baktériumok, amelyek kellő mennyiségben képesek visszaszorítani a kórokozók elszaporodását. Természetes formájában tejtermékekben és a fermentált húsokban fordul elő.

Hogyan juttathatjuk szervezetünket minél több probiotikumhoz anélkül, hogy újabb és újabb pirulákat kellene bekapkodnunk? A természetes forrásokkal az alábbi cikkben foglalkoztunk!

A prebiotikumok olyan élelmi rostok, amelyek ellenállnak a gyomor- és epesavaknak és emésztetlenül, változatlan formában kerülnek a vastagbélbe. Itt a jótékony baktériumok táplálkozhatnak belőlük. A szinbiotikumok tulajdonképpen a probiotikumok és a prebiotikumok keveréke, a psyllium pedig bizonyos növények (útifű) maghéja, ami segíti az emésztést.

Dr. Diego Curro, a római Unicatt orvosa szerint elsősorban azoknak kell ajánlani ezeket az alternatívákat, akiknél nem hat vagy mellékhatásokat okoz a hagyományos gyógyszeres terápia. Alternatív probiotikus kezelés például az ulceratív kolitisz enyhe klinikai formáiban szenvedők számára javasolható - hangsúlyozta az orvos.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra