Hírlevelek
Regisztráció
Betlex app

Fókuszban

PANADOL BABY 24 mg/ml belsőleges szuszpenzió

Gyógyszerkereső

PANADOL BABY 24 mg/ml belsőleges szuszpenzió

Hatóanyag: paracetamol

ATC: Paracetamol

Kiszerelés: 100 ml


nagyobb kép

  • vénynélküli
  • patikán kívül vásárolható
Fogyasztói ár: 999 Ft *Támogatott ár: 999 Ft

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Törzskönyvi szám: OGYI-T-1711/13

gyártó: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare - GSK Export* a "NEM TÁMOGATOTT" gyógyszerek körében az árak csak tájékoztató jellegűek.
Ezek a készítmények szabadárasak, az árak patikánként eltérőek lehetnek.

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió paracetamolt tartalmaz, amely fájdalom és lázcsillapító gyógyszer, 3 hónapos kortól 12 éves korig gyermekek fájdalom- és lázcsillapítására alkalmas.
- A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió lázcsillapítóként
- hatékonyan csökkenti a megfázás és influenza
- a gyermekkori fertőzések - mint pl. bárányhimlő, szamárköhögés, kanyaró, mumpsz
- által előidézett lázat.
- Orvosi javaslat esetén a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió a gyermekkori védőoltások előidézte láz csillapítására is használható.
- Fájdalomcsillapító hatása révén javasolt a fogzási fájdalom, a fogfájás és torokfájás enyhítésére.
- 2. Tudnivalók a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió alkalmazása előtt
- Ne adjon gyermekének Panadol Baby belsőleges szuszpenziót:
- ha gyermeke allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
- ha gyermeke egy bizonyos enzimrendellenességben szenved (a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya esetén).

- Figyelmeztetések és óvintézkedések
- A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió alkalmazása előtt beszéljen gyermeke kezelőorvosával:
- amennyiben gyermeke máj- vagy vesebetegségben szenved, csak orvosi konzultációt követően szedheti a készítményt. Májkárosodás esetén fokozott a túladagolás veszélye.
- ha gyermeke súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen gyermeke kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek gyermekénél!
- koraszülött, illetve 3 hónaposnál fiatalabb csecsemőknek csak orvosi javaslatra adható
- Fontos, hogy a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót NE alkalmazza más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
- Egyéb gyógyszerek és a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió
- Feltétlenül tájékoztassa gyermeke kezelőorvosát vagy gyógyszerészét gyermeke jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

- A készítmény alkalmazása előtt beszéljen gyermeke kezelőorvosával, ha gyermeke az alábbi gyógyszereket szedi:
- metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed.
- magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed.
- véralvadásgátlókat szed (pl. warfarint) és hosszú időn keresztül, naponta van szüksége fájdalomcsillapítóra, mert ekkor paracetamolt csak alkalmanként vehet be.
- A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió azorubin (E122) festékanyagot tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.
- 5 ml szuszpenzió 3,5 g maltit szirupot (E965) és 105 mg szorbitot (E420), illetve 666,5 mg kristályosodó szorbit szirupot tartalmaz, ezért amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette, hogy gyermeke bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt gyermekének adná ezt a gyógyszert.
- A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió parahidroxibenzoátokat (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215), nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)) tartalmaz, amelyek esetleg későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.
- A Panadol Baby nem tartalmaz sem cukrot (szacharózt), sem alkoholt.
- 3. Hogyan kell alkalmazni a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót?

- Kérdezze meg gyermeke kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy adhatja-e ezt a gyógyszert gyermekének!
- Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy gyermeke kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
- Ne adjon be többet az előírt adagnál!
- Más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt a szuszpenzió nem szedhető!
- A készítmény ajánlott adagja

- Az oltás utáni tünetek enyhítésére:
- 3 hónapos gyermekeknek az egyszeri adag 2,5 ml (10-15 mg/testtömeg-kilogramm).
- Amennyiben a lázas állapot a második adag Panadol Baby belsőleges szuszpenzió után sem csökken, orvoshoz kell fordulni.
- Egyéb fájdalom- és lázcsillapításra:
-

- A fenti táblázat alapján a gyermek testtömegének megfelelő adagot alkalmazza. Amennyiben nem biztos a gyermek testtömegében, alkalmazza a gyermek életkorának megfelelő adagot.
- Az egyszeri adag szükség szerint 4-6 óránként ismételhető, de 4 óránál gyakrabban nem szabad alkalmazni. 24 órán belül 4 adagnál többet adni tilos!
- A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió orvosi tanács nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem adható! Ha a betegség tünetei továbbra is fennállnak, keresse fel a gyermek orvosát!
- 3 hónaposnál fiatalabb csecsemő a gyógyszert csak orvosi utasítás esetén kaphatja.
- Ha az Ön gyermeke koraszülöttként született, és különösen, ha 3 hónaposnál fiatalabb, feltétlenül kérje ki a gyermekorvos tanácsát, mielőtt a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót alkalmazná.
- Az alkalmazás módja
- Szájon át történő alkalmazásra.
- Használat előtt rázza fel a gyógyszeres üveget!
- A készítmény beadását a mellékelt adagoló fecskendő megkönnyíti. Az adagoló fecskendő a dobozban van elhelyezve.
- Ha a gyermek az előírtnál több Panadol Baby belsőleges szuszpenziót kapott
- A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat. Ha arra gyanakszik, hogy gyermeke az előírt adagnál többet kapott, forduljon azonnal orvoshoz, még akkor is, ha a kis beteg láthatóan nem érzi rosszul magát.
- Ha elfelejtette alkalmazni a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót
- A legközelebbi alkalommal NE alkalmazzon kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!
- Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
- 4. Lehetséges mellékhatások

- Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
- Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer alkalmazását és azonnal forduljon orvoshoz:
- Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés vagy a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, és Stevens-Johnson szindróma).
- Hörgőgörcs, ha gyermekénél korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más fájdalomcsillapító (pl. ibuprofén-tartalmú) alkalmazása során.
- Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).

- További mellékhatások:

- Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- májműködési zavar
- súlyos bőrreakciók
- Mellékhatások bejelentése
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
- 5. Hogyan kell a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót tárolni?

- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
- Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
- A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
- Nem fagyasztható!
- Felbontás után 6 hónapig tartható el, legfeljebb 25 °C-on, fénytől és fagyástól védve.
- Felbontáskor kérjük, írja rá a dobozra vagy az üveg címkéjére a felbontás dátumát!
- A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
- Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
- 6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

- Mit tartalmaz a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió?
- A készítmény hatóanyaga: 24 mg paracetamol 1 ml belsőleges szuszpenzióban, vagy másképp 120 mg paracetamol 5 ml belsőleges szuszpenzióban.
- Egyéb összetevők: almasav, azorubin (karmazsin (E122)), xantán gumi, maltit szirup (E965), eperaroma L10055, nipasept nátrium (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215), nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)), szorbit (E420), kristályosodó szorbit szirup (E420), vízmentes citromsav, tisztított víz.
Milyen a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

100 ml rózsaszín színű, eper illatú, viszkózus, homogén szuszpenzió.
Homogén szuszpenzió műanyag (LDPE) betéttel ellátott, fehér színű, garanciazáras biztonsági polipropilén kupakkal lezárt, barna színű üvegbe töltve.
Egy üveg és egy kék színű műanyag (polisztirol) dugattyúval ellátott, átlátszó műanyag (PE) adagoló fecskendő dobozban.
3 hónaposnál fiatalabb csecsemő a gyógyszert csak orvosi utasítás esetén kaphatja.
Ha az Ön gyermeke koraszülöttként született, és különösen, ha 3 hónaposnál fiatalabb, feltétlenül kérje ki a gyermekorvos tanácsát, mielőtt a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót alkalmazná.
Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.
Használat előtt rázza fel a gyógyszeres üveget!
A készítmény beadását a mellékelt adagoló fecskendő megkönnyíti. Az adagoló fecskendő a dobozban van elhelyezve.
Ha a gyermek az előírtnál több Panadol Baby belsőleges szuszpenziót kapott
A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat. Ha arra gyanakszik, hogy gyermeke az előírt adagnál többet kapott, forduljon azonnal orvoshoz, még akkor is, ha a kis beteg láthatóan nem érzi rosszul magát.
Ha elfelejtette alkalmazni a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót
A legközelebbi alkalommal NE alkalmazzon kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer alkalmazását és azonnal forduljon orvoshoz:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés vagy a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, és Stevens-Johnson szindróma).
- Hörgőgörcs, ha gyermekénél korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más fájdalomcsillapító (pl. ibuprofén-tartalmú) alkalmazása során.
- Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).

- További mellékhatások:

- Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- májműködési zavar
- súlyos bőrreakciók
- Mellékhatások bejelentése
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
- 5. Hogyan kell a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót tárolni?

- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
- Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
- A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
- Nem fagyasztható!
- Felbontás után 6 hónapig tartható el, legfeljebb 25 °C-on, fénytől és fagyástól védve.
- Felbontáskor kérjük, írja rá a dobozra vagy az üveg címkéjére a felbontás dátumát!
- A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
- Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
- 6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

- Mit tartalmaz a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió?
- A készítmény hatóanyaga: 24 mg paracetamol 1 ml belsőleges szuszpenzióban, vagy másképp 120 mg paracetamol 5 ml belsőleges szuszpenzióban.
- Egyéb összetevők: almasav, azorubin (karmazsin (E122)), xantán gumi, maltit szirup (E965), eperaroma L10055, nipasept nátrium (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215), nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)), szorbit (E420), kristályosodó szorbit szirup (E420), vízmentes citromsav, tisztított víz.
Milyen a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

100 ml rózsaszín színű, eper illatú, viszkózus, homogén szuszpenzió.
Homogén szuszpenzió műanyag (LDPE) betéttel ellátott, fehér színű, garanciazáras biztonsági polipropilén kupakkal lezárt, barna színű üvegbe töltve.
Egy üveg és egy kék színű műanyag (polisztirol) dugattyúval ellátott, átlátszó műanyag (PE) adagoló fecskendő dobozban.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS
Egyesült Királyság
Gyártó:
Farmaclair
440 avenue du général de Gaulle, Hérouville-Saint-Clair
Franciaország
A készítményhez kapcsolódó további kérdéseivel forduljon a forgalomba hozatali engedély jogosultjának helyi képviseletéhez:
GlaxoSmithKline Kft. Consumer Healthcare
1124 Budapest,
Csörsz u. 43.
Tel.: 06-1-22-55-800
Fax: 06-1-22-55-802
OGYI-T-1711/13
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. január

Hol van a legközelebbi kórház? Keresse meg!

Hol van a legközelebbi patika? Keresse meg!

Az adatbázis utolsó frissítése: 2015. 07. 03.

PHARMINDEX
Az adatokat a PHARMINDEX gyógyszer-információs adatbázis szolgáltatja.
© Vidal Hungary Kft. 2015

Legjobb cikkek és szolgáltatások a témában

Kérdése van? Lehet, hogy itt választ talál!

Tudjon meg többet lexikonunkból!

Ami fontos lehet: címek, adatok

Gyógynövénytár

Szponzorált hirdetések

     
     
     
     

Gyógyszerkereső

gyógyszerhatóanyag