Hírlevelek
Regisztráció
Egészségváros

Fókuszban

COLDREX citrom ízű por belsőleges oldathoz

Gyógyszerkereső

COLDREX citrom ízű por belsőleges oldathoz

Hatóanyag: Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Kiszerelés: 10x5 g


nagyobb kép

  • vénynélküli
Fogyasztói ár: 1679 Ft *Támogatott ár: 1679 Ft

- Normatív TB támogatás: nem
- Közgyógyellátásra adható: nem
- EÜ támogatásra adható: nem
- EÜ 100 támogatásra adható: nem

Törzskönyvi szám: OGYI-T-1715/02

gyártó: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare - GSK Export* a "NEM TÁMOGATOTT" gyógyszerek körében az árak csak tájékoztató jellegűek.
Ezek a készítmények szabadárasak, az árak patikánként eltérőek lehetnek.

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz felnőttek és 12 éves, vagy annál idősebb gyermekek és serdülők számára a megfázás és az influenza, tüneteinek, mint például fejfájás, lázas állapot, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg-gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.
A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot és aszkorbinsavat (C-vitamint) tartalmaz.
- a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
- a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket így könnyíti a légzést,
- a C-vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C-vitamin-veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin igényének fedezéséhez.
- 2. Tudnivalók a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt

- A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.
-

Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

- Ne alkalmazza a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a C-vitaminra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) bármely más összetevőjére.
- ha triciklikus antidepresszánsokat, vagy béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed.
- ha depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoaminooxidáz-gátló (MAO-gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.
- szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén.
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha szív-érrendszeri betegsége van.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
Figyelmeztetések és óvintézkedések:
A
Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre:
- ha máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.
- ha glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
- ha feokromocitómája (mellékvese-daganat) van.
- ha prosztata problémája, vagy vizeletürítési nehézsége van.
- ha érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).
Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert..

Gyemekek és serdülők
12-16 év közötti és/vagy 65 kg alatti gyermekeknek csak orvos utasítására adható a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény.
12 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem javasolt.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
Egyéb gyógyszerek és a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz
A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
- warfarin, vagy más véralvadásgátló gyógyszerek.
- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoaminooxidáz-gátlók (pl. moklobemid,szelegilin).
- magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszerek.
- szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.
- étvágycsökkentő, vagy -fokozó gyógyszerek.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.
Terhesség és szoptatás
Terhesség, és szoptatás ideje alatt orvosi felügyelet nélkül ne szedje a készítményt.
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Ez a gyógyszer szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.
A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz nátriumot és szacharózt tartalmaz
- Adagonként 2,9 g szacharózt tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel kezelőorvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.
- A készítmény 0,12 g nátriumot tartalmaz tasakonként, amit kontrollált nátriumdiéta esetén figyelembe kell venni.
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?

Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni. 4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
Felnőttek (időskorúakat is beleértve) és 12 éves vagy idősebb és/vagy 65 kg feletti gyermekek és serdülők számára:
Öntse a tasak tartalmát egy pohárba vagy bögrébe, majd a bögrét félig töltse meg nagyon meleg vízzel és jól keverje össze. Ha szükséges adjon hozzá hideg vizet.
A készítmény ajánlott adagja 4-6 óránként 1 tasak. 24 órán belül 5 tasaknál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.

12-16 év közötti és/vagy 65 kg alatti gyermekek és serdülők:
A gyógyszer kizárólag orvosi utasításra adható!
12 év alatti gyermekek számára a készítmény alkalmazása nem javasolt.
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását, és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
Ha az előírtnál több Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazott
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex citrom ízű port vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát.
Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
Ha elfelejtette alkalmazni a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (100-ból 1-10 beteget érinthet) tapasztalhatja:
- fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság.
- vérnyomás-emelkedés.
- hányinger és hányás.
Az alábbi ritka mellékhatások (10 000-ből 1-10 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.
- pulzusa, vagy szívverése szokatlanul gyors, vagy szabálytalan.
- bőrkiütés vagy hámlás, vagy szájnyálkahártya-fekély és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakció.
- vizeletürítési nehézség, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata-megnagyobbodásuk van.
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből kevesebb, mint 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- tisztázatlan eredetű zúzódások, vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek.
- májműködési zavar.
- mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- olyan allergiás reakció, mint például bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.
- légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása közben.
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz
- A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és aszkorbinsav (C-vitamin). Egy tasak 750 mg paracetamolt, 10 mg fenilefrin-hidrokloridot és 60 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
- Egyéb összetevők: kinolin-sárga (E 104), szacharin-nátrium, citrom aromák, nátrium-citrát, vízmentes citromsav, szacharóz.
Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Küllem: halványsárga színű, citrom illatú és ízű, kristályos por.
Csomagolás: 5 g por papír/polietilén/alumínium fólia/polietilén laminált tasakba töltve.
5 db vagy 10 db tasak dobozban.
Nem feltétlenül minden kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

Hasonló gyógyszerek (hatóanyag és ár +/- 25%)

Hol van a legközelebbi kórház? Keresse meg!

Hol van a legközelebbi patika? Keresse meg!

Az adatbázis utolsó frissítése: 2014. 09. 01.

PHARMINDEX
Az adatokat a PHARMINDEX gyógyszer-információs adatbázis szolgáltatja.
© UBM Medica Magyarország Kft. 2014

Legjobb cikkek és szolgáltatások a témában

Kérdése van? Lehet, hogy itt választ talál!

Tudjon meg többet lexikonunkból!

Ami fontos lehet: címek, adatok

Gyógynövénytár

Szponzorált hirdetések

     
     
     
     

Gyógyszerkereső

gyógyszerhatóanyag