Hírlevelek
Regisztráció
Zsiremésztési zavar epeműtét után?

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 133 

elsőelőző12345következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

266154.2011.11.19. 12:09
   brigit95

sziasztok.... hat azt hiszem hogy az en tortnetem picit erdekes mert a dokik is meg lepotek amikor 16 evesen mar epekovem volt... mar tul vagyok a muteten lasan 4 honapja meg minden csak azt nem tudom hogy miert dietazni mar nem akarok dokit sem akarok mar latni es tudna segiteni valaki hogy mijen teakat kezdjek el ini.. elore is koszonom.

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

263713.2011.10.25. 09:54
   dzsenimo
SZIASZTOK!
Megosztanám én is veletek a kis sztorimat az epeműtéttel kapcsolatban.Az én műtétem 2011.08.25.-én volt.Hosszas szenvedés után el mentem orvoshoz aki meg állapította az ultrahang során hogy még aznap be kell mennem a kórházba mert élet mentő műtét kell.Jelzem hogy ugyan ez az orvos már 6 ill.3 évvel ez előtt is közölte hogy sok kis epe kövem van (röhögve)de ennyi nem mondta hogy ezt meg kéne műteni vagy bármi.Be mentem a kórházba másnap meg is műtöttek és kiderült hogy nem csak az epeköveket de az epét is és a vezeték egy részét is ki kellett venni.Mivel hogy be volt gyulladva nem gyengén.Már a kövek is be voltak tokozódva.A műtét rendben ment utána is jól voltam,napokkal később jött a fájdalom ami el viselhetetlen volt.Vissza mentem az orvoshoz aki kardiológiára küldött tüneteim alapján.Ott ki derült hogy a szívem az jó csak el felejtettek szólni hogy nyitott gyomorszájjal élek.Persze sok a savam rengeteg bogyót szedek de egyik sem használ.Már két hónapja a műtétnek de még mindíg minden nap fáj a jobboldalam folyamatos a görcs a szúrófájdalom már vége lehetne.Ha valakinek hasonló tapasztalatai vannak szivesen fogadok tanácsot.

261041.2011.09.22. 00:48
   dxntoto

Nagyít!
Sziasztok!

Epekő, Májerősítés, májtisztítás gyógygombákkal!

Infó lent..

Üdv,
Tamás
Gyógygomba információk egy helyen!
http://gyogygomba.info/

259885.2011.09.07. 10:28
   ancsuka0501

Sziasztok!

Én előtte állok a műtétnek okt.26. lesz a nagy nap
Addig is szigorúan diétázok.
A nagy kérdésem az lenne, amit elfelejtettem megkérdezni a dokitól:
Mi van, ha közben teherbe esek?
Mert a környezetemben megoszlanak a vélemények erről. Most felfüggesszük, vagy ne a podzsektet??
Gondoltam hátha van valakinek személyes tapasztalata e téren.
Remélem tudtok segíteni
Üdv: Ancsuka

258059.2011.08.15. 17:39
   patakimarta

Sziasztok!

1 hete volt az epekőműtétem. Az orvosom mindenárom rám akar sózni egy Dán gyógyszert most csak 12.000ft-ért. A kérdésem a következő: Műtét után kell gyógyszert szednem,ha semmi panaszom sem volt+most is jól vagyok?

Patma

256014.2011.07.19. 18:06
   kotuczkata

Sziasztok !

Nekem március 2.-án volt laporeszkópos epekő műtétem.

Eltávolították az epémet is.

Már pár hónapja hányingerem van és már hasmenésem is.

Pár napja nagyon begörcsöltem fáj a gyomrom is még.

Voltam a házi orvosomnál és azt mondta ez tipikus epe probléma.

Kaptam görcs oldót hányinger csillapítót .

De még néha most is van hányingerem és hasmenésem.

Már azon vagyok kivizsgáltatom magamat de félek attól, hogy csövet nyeljek.

Ha valakinek vannak ilyen panaszai mint nekem légyszíves írja meg mit tegyek, hogy jobb legyen.

köszönöm.

Mindenkinek további gyógyulást kívánok.

254584.2011.07.01. 09:23
   ildima

Sziasztok!
Most találtam rá erre a fórumra. Én is már az epekövetlenek társulatához tartozom május 26. óta. Műtétem 2,5 órás volt. Szerdán bementem és csütörtökön műtöttek. Szombaton délelőtt már jöttem is haza. Kivették az epeköveimmel együtt az epehólyagomat is. Két nagy görcsöm volt előtte és a második már az epehólyag gyulladás miatt. 2 db kövem volt. Egy 2 cm és egy 1,5 cm. Altatásban végezték lapival. Már előtte is fogytam , de most így utólag összesen 9 kg. Azért ezt a jó oldalhoz sorolnám Nekem a cső kivétele volt talán a legrosszabb. Amikor kihúzta a doki, na mintha a gyomromat akarta volna kiszedni azon a pici lukon A műtét után kétszer is hánytam, csupa epét és így még egy napot nem ehettem. De nem is voltam éhes. Mondjuk azóta sincs nagy étvágyam. Betartom a diétát , de most már néha eszek tiltott kaját is, mint pl. rántott sajtot teflonba sütve. A tejet még mindig hígítom, de joghurtot , kefirt már simán eszem. Egyetlen rossz, hogy még mindig fáj a jobb oldalon. Ha sokat ülök akkor jön a görcs és átsugárzik a hátamba. Ilyenkor fel kell állnom és sétálni kell. A másik probléma, ha nagy levegőt veszek olyan mintha beszorulna a bordám alá és elég kellemetlen érzést produkál. De remélem az idő múlásával talán enyhülni fog. A székletemmel nincs és nem is volt baj.... lekopogom... Mindenkinek további jó gyógyulást és aki még előtte van a műtétnek ne habozzon , csak jobb lehet

251730.2011.05.24. 20:34
   bony79
Kedves vobuma!

Köszönöm szépen, hogy írtál!
Sajnos még mindig fáj a hátam és az epém, néha már azt hiszem komolyabb baj van!!! Gondoltam a májam is fájhat!
Nem értem, hogy az ultrahang miért nem mutatta ki , hogy mi a gond !
Remélem minél előbb elmúlik a panaszod !!!
Írj, ha van kedved !
Sok egészséget Neked!!!!!

ÜDV: bony

251613.2011.05.23. 09:15
   vobuma
Kedves bony! Segíteni sajnos nem tudok, de nekem is hasonló panaszaim vannak Engem 2008-ban műtöttek, szintén laparoszkópos műtetem volt, eltávolították az epehólyagom is. Most kb. egy-két hónapja érzem én is, hogy elég zavaró kezd lenni. Eddig azt hittem, hogy a hátamtól szúr előre a bordám alá, de akkor lehet hogy fordítva. Voltam én is vérvételen, ultrahangon stb. de eddig minden leletem negatív. Sajnos nekem időközönként még nagyon keserű szájízzel és néhányszor hányással is párosul.
Ezzel a problémával úgy tűnik nem vagy egyedül!

Kívánok jobb egészséget!

üdv. vbm

249969.2011.04.30. 13:06
   bony79

Sziasztok!

Remélem tud segíteni nekem valaki !
Engem 2003-ban operáltak laparoszkópiával, kivették az epémet.
Sajnos kb 3 hónapja a jobb bordaív felett szúró fájdalmaim vannak ami kitrjed a hátamra. Kb: 2 hónapja a sűrgösségire kellett vinni olyan fájdalmaim voltak! Elküldtek ultrahangra, vettek vért, megjártam a nőgyógyászt, sebészetet. Nem találtak semmit, kérdem én miért fáj ha nem találtak semmit??? Kérem akinek hasonló panasza van kérem írjon nekem, előre is köszönöm !! Mindenkinek kívánok sok egészséget !!!

Köszönettel: bony

249525.2011.04.22. 17:24
   kata255

Sziasztok!

Nekem is most két napja volt epeműtétem. Szeretnék én is pár sort írni a műtétről hátha segítség lesz pár ember számára.
Én nagyon parázos csaj vagyok én egy vérvételtől is rosszul vagyok, és nagyon nem bírom az ilyen korházos dolgokat.
Mikor kiderült, hogy epeköveim vannak megijedtem és egyből minden ehhez fűződő fórumokat elolvastam hátha megnyugszom, és többet tudok a dolgokról. Hát nem minden esetben olvastam biztató dolgokat.
A műtétem úgy zajlott, hogy kedden reggel bementem 7re a korházba éhgyomorra és már 8-8:30 körül a műtőben is voltam. Műtét előtt kaptam egy nyugtatót és infúziót. Igazából csak annyira emlékszem, hogy felkészítettek a műtétre és ott fekszem a műtőasztalon és ez után már csak arra, hogy a szobában ébredezek és ráz a hideg.
Az első napom az nem telt túl, jól mert nem tudtam felkelni, nem volt sok erőm. Másnap már sokkal jobb volt, de akkor sem volt az igazi, de már felbírtam kelni, de a sétálás még nem ment. Tegnap hazaengedtek és már sokkal jobb volt minden, mint előző két nap, de azért még meg-megszédültem és estére belázasodni is sikerült. Most már csak a lábadozás van, de talán szép lassan teljesen helyre jövök.
Szóval én annyit tudok mondani, hogy nagyobb volt a félelem, mint amennyire valójában tartani kell tőle.

247203.2011.03.25. 22:47
   anonim13

Verika!

Én a szigorú diétát 6 hétig tartottam, aztán már bátrabban ettem. Ma is mindenevő vagyok. Ha nem bírok magammal és nem tartok mértéket, akkor, bizony, vannak enyhe rossuzlléteim. Hányinger, fejfájás. Újabban kb. kéthetente hasmenés jelentkezik nálam. Persze ez nem biztos, hogy összefügg az epétlenségemmel.
Egyébként annyira változóak a műtét utáni állapotok. Van akinek soha semmi baja nem lesz, sokaknál állandó hasmenés marad vissza. Mindenesetre, ha gondod lesz, úgyis odafigyelsz majd, hogy mi okozza és azt száműzöd az étrendedből, vagy ritkábban fogyasztod.
Nekem pici kövem volt, úgyhogy ahhoz képest nagy a 2 cm-es. De biztosan nem lesz semmi gond, ennél nagyobbat is simán kivesznek lapival.
Kitartást és fel a fejjel. Túl leszel rajta, nem lesz semmi gond!

247125.2011.03.25. 11:19
   verika

Jaj azt kifelejtettem,az én kövem 2 centis.Az nagy???

247124.2011.03.25. 11:16
   verika

Sziasztok!
Engem nem egész három hét múlva fognak műteni..
Laparoszkóppal.Kicsit félek,hogy mi lesz utána,meddig kell diétázni,milyen tünetek fognak kínozni.Tetszik ez a rovat,sok mindent megtudok a hozzászólásaitokból!!!!))

245485.2011.03.08. 22:38
   anonim13
Szia Csilla46!

Engem két éve műtöttek epekővel. Ugyanúgy megmaradt a puffadásom, eleinte székrekedésem is volt. Néhány hét után normalizálódott a székletem. Hasmenésem, hasi görcsöm nem volt. Viszont....
Néhány hónapja érdekes hangok jönnek a hasamból, beleimből. Olyan mintha tele lennének levegővel. Állandóan éhség gyötör, pedig eszem rendesen. Újabban már hasi görcseim is vannak és indőnként kb. két hetente napi 1X hasmenés. Voltam már orvosnál, mindent kizártunk, csak a béltükrözés és gyomortükrözés maradt. Egyiket sem merem bevállalni, ugyanakkor majrézok, hogy mi lehet a gondom???
A hszólásodat olvasván, hogy gasztro osztályon dolgozol és nem szeretnéd bevállalni a tükrözést, feltételezi, hogy láttál már egy-két kellemetlenebb szitut?? Olvasgattam már fórumokon és mindenki rosszakat írt a tükrözésről. Én vidéki vagyok, itt nincs lehetőség még altatást sem kérni. Ördögi kör...

245060.2011.03.05. 14:09
   csilla46

Szia Verony 86! Köszönöm a biztatást.Megvolt a laborom,teljesen jó lett, a gyomortükrözésnél megállapították,hogy rengeteg az epe a gyomorban ami nem tud megfelelően ürülni.ez okozza a panaszokat.Kaptam rá Cerucal tablettát.Valamint kis fokú rekeszsérvet is megállapítottak.Szóval valamivel előrébb mentem.Szóba jött még colonoszkópos vizsgálat is,de Én azt nem szeretném.Ugyanis a székletemmel gyakorlatilag nincs probléma,csak olyankor amikor nem diétázom.Mellesleg nővérként dolgozom gastroenterológiai osztályon.Szóval nagyjából képben vagyok.
Tanácsolták még a gyakran keveset étkezést.Ezzel csak az a baj,hogy gyakorlatilag az egész nap az étkezésem körül forog.amit már kicsit unok.
Dehát nincs mit tenni ezzel együtt kell élni,ezt is tanácsolták.Hát kitartást minden hozzám hasonlónak és persze nem hasonlónak is.Ha tudtok valami újat a témában írjatok,üdv. minden epe nélkülinek.
CSILLA 46.
UI:a hasi UH-n enyhe fokú zsírmájat is megállaoítottak.Csak tudnám mitől zsírosat egyálltalán nem eszek,alkohol fogyasztásom a nullával egyenlő,túlsúlyos nem vagyok.Silegon140 kapszulát kezdtem rá szedni.Azt mondták nem kell vele foglalkozni.Szerintem a zsíranyagcsere zavarral függ össze.

244367.2011.02.28. 21:53
   g.eva56

Sziasztok!
Tetszik az oldal, jók a hozzászólások! Engem júliusban lesz 3 éve, hogy
laparoszkópos eljárással műtöttek, eltávolították az epekövet és az
epehólyagot. Mint sokan leírtátok nekem sem volt semmi bajom a
műtét után. Szerencsére hasmenés sem kínzott. De az utóbbi időben
egyre gyakrabban fáj a jobb bordaívem alatt, mintha újra lenne epekövem.
Főleg evés után (szinte mindegy, hogy mit eszek) és a puffadásom
is újra érezhető. Cholagol cseppeket használok, mint régen a műtét
előtt, ez szokott használni.
Arra lennék kíváncsi, hogy mással is előfordult-e hasonló tünet és
van-e valaki akinek másodszorra is alakult ki epeköve, bár ez már
csak az epevezetékben lehetséges epehólyag híján!

243591.2011.02.22. 23:18
   verony86
Szia csilla 46
Szerintem nyugodjál meg,rentgetegen vannak,akik epekömütét utána ilyen panaszokkal mennek orvoshoz..ez ellen sajna nemtudnak mit tenni az orvosok,eggyütt kell élned vele...vki jobban birja vki nem... én pl neha begörcsölök olyan ételtöl amit nembir a gyomrom és utana futok wc-re,de van h begörcsölök és semmi...engem is zavar,félek,h bármikor rámjöhet,de én hordok magamnál mindig lopediumot..

243195.2011.02.20. 12:14
   csilla46
Sziaztok 46 éves vagyok.1997-ben műtöttek epére laparoskóppal.Azóta nagyon gyakran főleg a délelőtti órákban hasmenés,de ez délután is előfordul,ha keveset eszem délelőtt.Erős felhasi görcsökkel kezdődik majd jön a hasmenés.Ilyenkor persze beveszem a hasfogót ami ált.Reasec tabletta.Utánna bármit meg tudok enni.De nem élhetek úgy hogy ha egy jót akarok enni akkor hasfogót kell bevennem.Kipróbált diétám a reggeli hasmenés ellen- reggel felkelés után egy pohár tea kb 3 részletben elfogyasztva.Majd a munkahelyre beérkezés után 1 db banán,majd kb háromnegyed óra múlva 1-2 db üres kifli.Dél és fél egy körül egy darab reszelt alma amit persze még otthon elkészítek,némi háztartási kekszel.Majd délután egyadag zöldség leves de ez sem egyszerre elfogyasztva.Később persze ,ha eddig semmi bajom akkor jöhet egy kis sonkás szendvics szigorúan vaj nélkül,vagy párolt csirkemell főtt krumplival párolt zödségekkel.Ha egy ideig elkerül a hasmenés akkor persze bátrabban eszem, van hogy még szalonnát is persze csak este felé.Voltam a háziorvosomnál,szerinte epe műtét után nem kéne ilyen panaszoknak lenni,Mondtam neki,hogy nézze meg a neten,hogy hány ilyen panaszos beteg van.Gasztroenterológusnál is voltam,Ő azt mondta hogy együtt kell élni ezzel.Elmentem egy másikhoz,Ő elküdött laborba ami teljesen jó,nemsokára megyek hasi UH-ra meg gyomortükrözésre,majd lehet hogy colonóra is.Majd írok,hogy mi van,

241932.2011.02.10. 00:28
   verony86
szioka jermen
szerintem,söt biztos vagyok benne,hogy volt a torkodba cső,elöször vénásan kapsz vmit amitől bekábulsz utána raknak egy maszkot rád abbol mély levegőt veszel és már alszol is...azt amikor beteszik a csőt a torkodba direkt akkor csinálják amikor te altatás hatasa alatt vagy..akit mütenek annak mind van cső a torkába másképp hogyan lélegeznél??azon keresztül lélegeztetnek
lehet te a szerencsésebbek közé tartozol es nemérezted a cső helyét..én sajna igen,de nemvolt vészes

elsőelőző12345következőutolsó

Szponzorált hirdetések