Hírlevelek
Regisztráció

Fókuszban

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 15 

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

268266.2011.12.15. 12:45
   kaszas

Üdv!
Én is arra lettem figyelmes hogy véres az ondóm , de már 1,5 hónapja , azt hittem felfázás és elmúlik! Mikor vizelek nem fáj, csak egyszer fájt, Ez mitől lehet???

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

203773.2010.02.28. 19:50
   valaki123

Hali!

Azért írok ide, mert látom ez a fórum használt, nem rég írt valaki! Kérem szakértő véleményét hogy válaszoljon majd a kérdésemre! Szóval a napokban az történt velem hogy fociztunk, elég szépen orrba töröltek véletlen lábbal. Ömlött rendesen a vér az orromból. Másnap arra lettem figyelmes hogy az ondómban vért láttam. Megijedtem, ám nem érzek sem fájdalmat, semmi vizelési gondjaim nincsenek, egyáltalán semmi panasz. Majd azóta leellenőriztem 2x is, és teljesen tiszta volt. Nem volt benne semmi. Szóval a kérdésem az hogy lehetséges-e hogy az orrvérzés miatt (tartottam hátra is a fejem meg előre is, vért is nyeltem...) került az ondóba valahogy vér. Vagy összeköttetésben van valahogy? Mert mondom ezelőtt soha nem volt ilyen problémám, és miután kétszer ellenőriztem se volt semmilyen gond.
Még egyszer nagyon kérem szakértő válaszát!

Előre is köszönöm!

199600.2010.01.19. 15:35
   uiuiui

Hali.

Én az előbb tapasztaltam ezt a jelenséget életemben először. 21 vagyok, és rendszeresen van közösülésben részem, és rendszeresen végzek önkielégítést. Na most az utóbbit végeztem, és őszintén be kell vallanom erősen ráfeszültem a témára. Én első pillanatra azt gondoltam hogy lehet elpattant egy ér, és csak ennyi. De belegondoltam hogy ma reggel fájt a vesém környéke. Így erős az aggodalmam hogy a prosztatámmal van valami gebasz. A vizeletem tiszta. El fogok menni orvoshoz... bár sajnos a bizalmam már nem sok velük szembe. De megosztom majd az itt lévőkkel az eredményeket.
... persze várok vele még 1-2 napot. megnézem változott -e a helyzet.

üdv uiuiui

191115.2009.10.19. 09:35
   rezsomano

Helló!
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni!

Elég kellemetlen problémám van. 20 éves vagyok. Tegnap észre vettem, hogy az ondóm véres. Természetesen ma azonnal bementem időpontot kérni az urulógiára, de ott november 25. elött nem kaptam időpontot, ezért is fordulok most itt segítségért.

Barátnőmmel egy hét után találkoztam, péntek este. Szombat késő délutánig együtt voltunk, elég sokszor, 10-12 alkalommal, elég sűrűn, kevés szünetet tartva az aktusok között. Az utolsó elöttinél feltünt már egy két apróbb vércsepp, de úgy gondoltuk, hogy ez barátnőmtől származik, mivel a menstruációja elött szokott nála jelentkezni kisebb " elő vérzés ". Szombat este, mikor már egyedül voltam, akkor lettem figyelmes, hogy az alsóneműm is véres pár pontban. Vizeletem egyálltalán nem volt véres, így másnap reggel megbizonyosodtam ( önkielégítéssel ) hogy az ondóm véres. Rózsaszínes színű egészen pontosan. Elváltozás nem tapasztalok, nincsenek a heréim megduzzadva, minden olyan, mint régen. Nem érzek semmi változást, merevedési gondjaim sincsenek. Csupán ez az egyetlen gondolm van, hogy véres az ondóm.

A kérdésem természetesen többek közt az, hogy csak a sűrű aktusok okozták ezt a problémát, és idővel ez magától helyre áll? Óvszer nélkül voltunk együtt barátnőmmel, szed fogamzásgátlót 2 hónapja, őt mennyiben érinti ez a dolog? Urulógusnál milyen fajta vizsgálatokra számíthatok? Prosztata gyulladás mennyire lehetséges? ( Fórumokon olvastam, hogy akár az is lehet, prosztata rák, here rák, vagy csak gyulladás )

Várom mielöbbi, remélhetőleg nyugtató válaszokat!

További szép napot!

üdv.: Rezső

185929.2009.08.17. 15:59
   sefischer
Szia!!!
Köszönöm ,a hozzászólást,jövő7-re be is jelenkeztem ismét urológushoz!!
Mégegyszer köszönöm:Tisztelettel:SEFISCHER ZOLTÁN

185649.2009.08.14. 00:14
   heinrichgab
Szevasz Zoli,

először gondoltam privibe írok, de hátha mások is olvasnának ilyan finomságokról. Nekem 26 éves koromba kezdődött a véres ondó és véres vizelés című történet. Nekem sem fájt semmim leszámítva, ha volt hogy a véres vizelettel együtt alvadt vér is jött, na az ROHADTUL fájt. Én még ráadásnak vártam fél évet hátha elmúlik de nem. Urológus, vizsgálatok. Először labor, valami baktérium a vizeletben antibiotikum 3 hónapig de ugyanúgy maradt minden. Aztán prosztatavizsgálat ultrahanggal, meg alhasi CT, de azok szerint minden OK, plussz rákos sem voltam, remélem nem is leszek illetve daganatot sem talált az orvosom. De nem tudta megmondani, hogy pontosan mi bajom lehet. Egyébként egy időre el is múltak a tünetek kb. 2 hét. Azt mondta ha visszajönne menjek vissza. Már másnap visszajöttek a tünetek, teljesen mindegy, hogy egyedül vagy barátnő. Én is sokat olvastam a témáról aztán az ondóhólyaggyulladás, ondómirigygyulladásra saccoltam. Úgy voltam vele, ha gyulladás okozza, akkor azt kéne valahogy csillapítani, vettem kamillateafüvet (nem a filterest)+ termelői mézet és azt kezdtem inni, hátha segítenek a gyulladáscsökkentésbe meg ezek talán keresztülmennek rajtam. Illetve én még specko észrevettem, hogy ha hátulról "támadtam" a barátnőmre akkor mindig véres volt az ondóm ha ezt a pózt elkerültük akkor volt, hogy nem, de ha hátulról csináltuk mindig! Szóval én ezt a figurát töröltem. Iszogattam a teát,szedtem egy kis c vitamint plussz bér. cseppet és kb. másfél éve semmi problémám most vagyok 29. Illetve elkezdtem aktívabban sportolni (futni). A gyógyteát és a mézet a mai napig minden estem iszom, de már csipkebogyót, hársfát is használok. Kérdezed, hogy kihez forduljál természetesen urológus szakorvoshoz ha ilyen jellegű panaszod van. Máshova úgyse tudsz nem? Esetleg válts orvsot, de a kommentekből nekem az jött le, hogy az ilyen jellegű problémáknál ez egy hosszadalmas dolog.
Tehát szeretném mindenkinek még egyszer elmondani aki ilyen helyzetbe került, hogy az első az orvos, mert a nagybajokat(mindenféle rák meg daganat) muszáj kizárni.
Remélem segítettem valamit. Zoli kitartás!
Üdv: Gábor

185119.2009.08.06. 22:02
   sefischer

Helló Mindenki!!!!!!
Kérem segítsen valaki (40 éves vagyok), a problémámban!!Áprilisban volt 2-szer véres vizelet ürítésem,orvoshoz fordultam(urológus)aki a kézi munka után antibiotikum kezeléseket irt fel!Hittem a dologban 3 hónapig szedtem a gyógyszereket,ezután új problémával szembesültem,piros véres ondó ürítés,ismét orvoshoz mentem ismét gyógyszer,és miután elmúlt a hatás,ismét véres ondó ürítés.Aggasztó hogy nem fáj semmim,csak a tünetek biztosak,nemtom mihez,kihez forduljak?!!!
Minden ötletet szívesen várok.E-mail:zsefischer@citromail.hu

Köszi

Sefischer Zoltán

82375.2006.09.28. 15:11
   anon_525775
Én már jó pár éve viszem a bajt , de még mindig semmi jó eredmény, jártam urologushoz stb. de ugy látom és érzem nem találják meg a bajom okát, leginkább lefejezik csak azt, megveszem a méreg drága gyógyszereket az addig hat amig szedem, akkor nincs is baj, minden ok, de ha már nem szedem és elmulik pár hét kezdődik minden előről. Először bakterialis prosztatagyuladást állapitottak meg ami elött véres volt a spermám, 4 hónapig szedtem az antibiotikumot, azt hittem végre megszebedulok , de eltelt pár hónap, év és még mindig ott vagyok, enyit a prosztatáról....Mostanában a gyógynövényekkel kúrálom magam tökmagolaj, kül. prosztata kimélő győgykészitmények, stb..azokkal is az a hejzet, amig szedem nagyon jol érzem magam, ugyhogy kitartok inkább azok melett, továbbá nekem ahogy észrevettem nagyon befojásolja a magömlésemet, -korai magömlés- legalább ez ne kinozna ...attól félek ez tönkreteszi majd a kapcsolatomat is, nem szeretném,,,..nem tudom azt nyujtani a barátnőmnek ami szeretnék, és amit ő is szeretne,most aztmondja semmi baj megérti szegényke, el is fogadja, én látom szeretne azért jobat, szebb, hoszantartó gyönyört kapni, én ilyenkor nagyon roszul vagyok, lelkiismeretfurdalásom van. A laborokban sem bizok, mostanában nem mutatnak ki semmit, pl. baktériumot, ...stb ,de az érdekes az a tüneteim még mindig azok, sőt még olykor roszabbak is...Volt amikor megvettem a gyógyszert amit az előtt felirt egyszer ay orvos mert ugy éreytem az hatott a leginkább, és jobban voltam mig azt szedtem, azt ugy szedtem ahogy az régeb fel volt irva, olyan dózisban. Szedtem , pontosabban használtam Diclofenac kúpot is..Az érdekes hogy állapitottak meg nálam Trichomonast is. Az vajon a prosztatámat megfertőzheti..?,továbbá volt E coli, és streptococus, ...hú..azt irtam volt de érdekes még mindig a tüneteim ugyan azok, de a labor eredmények nem mutatják...vagy AKKOR mi okoza nekem még mindig a panaszaimat...????:::

80064.2006.09.06. 01:26
   anon_445166

53 éves vagyok,nős.A nemi életem rendszertelen.Kb.öt éve megállapították,hogy prosztata megnagyobbodásom van.
Kezelték is, el is múltak a tünetek,de egy alapos megfázás után hirtelen jöttek ismét a szakirodalomban leírt klasszikus tünetek.Tehát kiujjult és állandóvá vált a prosztata gyulladásom, amit ismét antibiotikummal kezeltek.Jelenleg is kezelés alatt állok.(Egyébként Eü. dolgozó voltam általános ápoló és aszisztens,illetve pszichiátriai szakáploló.)Tehát van némi rálátásom a dologra,de! A legutóbbi sexuális együttlétem után azt tapasztaltam,hogy sötét vőrős az ondóm szine.E nagyon aggaszt így éjszaka félkettő körül.Bár a tüneteim közt a bal herém érzékenysége és duzzadtsága is szerepel.
Tudom orvoshoz kell mennem. De kérdem én , van e olyan sorstársam akinek hasonló tünetei voltak és ebből a nyavajából kigyógyult?
Előre is köszi a válaszokat .

40324.2004.11.04. 17:41
   anon_525775

Szerintem az már baj ha vér van a spermában, nekem is igy kezdödött az egész s kiderült tele van a prosztatám bacikkal, már jo ideje nem tudok megszabadulni tölluk, mozdulni kell mielöbb a vizsgálatra mert ha tényleg bacik az okozók attol nehezen lehet megszabadulni, fölleg ha már a prosztatába is belekerultek.

31875.2004.05.24. 13:56
   patika
Bartának:
Kedves Kérdező!
Az ondó színének megváltozása nem feltétlenül kóros, de bárminemű betegség kizárására feltétlenül javasolt urológiai szakvizsgálaton való megjelenése.
Tisztelettel:
Dr. Nyirády Péter
HáziPatika.com

31637.2004.05.20. 08:21
   rigel1
Szia Zsolt!
Remélem Neked lesz igazad!Tudod én 24 éves voltam, mikor prosztata gyulladásom volt. Nekem is éjszakánként akkoriban sűrűbben ki kellett járni vizelni, szóval szerintem a prosztata biztos, hogy bent van a "buliba". Az ondóban lévő vér pedig prosztata kőre ad okot. Keress fel egy urológust!!!
Gyógyulást kívánok!
rigel1

31475.2004.05.17. 16:31
   anon_386370
Szia!
Visszaolvasgattam az archívumban, s találtam 2 ugyanilyen problémát taglaló beírást. Az orvos szerint semmi rendellenes.
Mondjuk ez nem nyugtat meg teljesen, de szerintem ez a prosztatás dolog sem nagyon valószínű, hisz valamilyen jelnek azért kellene lennie ezen kívül is, fájdalomnak vagy nyomásnak stb.
Ráadásul aktívan sportolok is, tehát szerintem nem erről van szó (remélem legalábbis), vagy ez nem igazán függ az életkortól ill. a sport tevékenységtől?
Tény az utóbbi időben megszaporodott az éjszakai/nappali ágytevékenységem, de mennyit kellene pihentessem? Most is csak 2 napot bírtam ki
Üdv!
ZSolt

31456.2004.05.17. 11:45
   rigel1
Szia B. Zsolt!
Nem vagyok orvos,de azt tudom tanácsolni, hogy sűrgősen keress fel egy urológust, mert ez nem természetes állapot! Amiről írsz azt okozhatja a meszes idűlt prosztata gyulladás is.
Mihamarabb keress fel egy urológust!
rigel1

31434.2004.05.16. 21:28
   anon_386370

Tisztelt Doktor Úr!
28 éves srác vagyok és körülbelül egy hete vettem észre, hogy az ondóm színe megváltozott. Alapvetően sötétebb lett, néha úgy tűnt hogy véres is. Ezenkívül semmilyen más problémám nincs, nem viszket semmim, nem csíp, nincs semmilyen kellemetlen érzés, szóval minden teljesen normális, ezt kivéve.
Olvastam, hogy a túlzott szexuális élet is okozhatja - nos mit jelent a "túlzott"...? Tartottam 2 nap szünetet, az első "ürítés" sem tűnt tökéletesnek, azonban a második megintcsak fura színű (gondolom a vér elkeveredik és ettől lesz barnás szinezetű).

Mi lehet a probléma? Mi a teendő?

Segítségét előre is megköszönöm!
Tisztelettel:
B.Zsolt

Szponzorált hirdetések