Hírlevelek
Regisztráció
Allergiateszt

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 72 

1234következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

261056.2011.09.22. 01:32
   dxntoto

Nagyít!
Sziasztok!

Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat!

Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam..

Üdv,
Tamás
Gyógygomba információk egy helyen!
http://gyogygomba.info/

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

255773.2011.07.16. 13:44
   adrienne01

Szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan, akinek nem sikerült a katéteres értágítás? Gyógyszerekkel mennyire lehet helyrehozni az eredeti állapotot?
Előre is köszönöm,

Üdvözlettel: Bencze Adrienne

217939.2010.07.01. 20:43
   id.parzsa

Kedves fórumozók!
Nagyon sajnálom, hogy ez a topik 2009.10.10. 20:18 óta áll.
Egy szívbeteg ember számára igen komoly lelki segítség lehet a mások tapasztalatainak olvasása, így hát ismét én töröm meg a csendet.

Ez év június 17.-én sorkerült a harmadik szívkatéterezésemre is.

Ismét a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvos- és Gyógyszerésztudományi Centrum Általános Orvostudományi Kar II. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ Invazív Kardiológiai Részlege, - melynek vezetőjük Dr. Ungi Imre egyetemi adjunktus - végezték el.

Most az orvosi Timek közül az egyetlen női Tim végezte a diagnosztikai katéterezésnek indult vizsgálatomat. A vizsgálat értékelésére még a műtő asztal mellet összehívtak egy konzíliumot, melyen Dr. Ungi Imre egyetemi adjunktus javaslatára a Tim egy újabb STENT beültetéssel folytatta a műtétet. Ezúton köszönöm a gyors, és helyes döntést.

Hihetetlen gyorsan, és kedvesen, tájékoztatva minden mozdulatukról végezték el, nem győzöm dicsérni, és kifejezi hálámat a kedves Dr. Balázs Erika doktornőnek és csapatának.

Valóban nem túlzok, ha azt mondom róluk, hogy varázslók, az orvosi hivatás művészei. A fantasztikus tudás, hihetetlen emberséggel, türelemmel, kedvességgel párosul náluk.

Kívánom a részleg vezetőjének, hogy még sokáig erőben-egészségben tudják végezni ezt a küldetésüket.

Köszönöm, köszönöm, köszönöm.

Párzsa László és családja

190407.2009.10.10. 20:18
   anubisz64
Nagyít!
Szia!!!!
Miért kell ehhez magánklinika?????
Ha kivizsgáltak, és indokolt, akkor nem értem.....Én Szívcentrumban dolgozom, de nem értem a magánklinikát???
ilyen sok "kidobandó" pénzed van???
Akkor inkább csináltass cardio-CT-t, annak semmi szövődménye nincs, ha csaka kontrasztanyagra nem vagy érzékeny, teljesen ártalmatlan vizsgálta. Csupán 250 ezer, és jobb ,minta katéterezés, pontosabb.
Üdv

187571.2009.09.08. 10:25
   szivess

!!! Magán klinikát keresek, szívkatéterezéshez!!!
Ha van valakinek jó tapasztalata, kérem írja meg sürgősen!
Köszönöm!

182359.2009.07.07. 11:54
   hulietta
Szia nekem volt tüdő és szívkatéterezésem, hála orvosomnak és Istennek minden rendben lett utána. Igaz azóta szedek vérritkító tablettát és állandó orvosi ellenőrzés alatt vagyok, de elvégzem a háztartást, munkába járok (fél munkaviszonyba) és még egy keveset segítek anyukámnak.Pedig olyan állapotban voltam,hogy azt mondták, a háztartást sem fogom tudni elvégezni. Igaz 34 éves voltam hogy katétereztek (10 éve), nagyon lassan "épültem fel" de sikerült. Nagyon sokat jelent az élni akarás és az optimizmus.
Sok sikert és jó egészséget az anyukának, szurkolok neki.

172241.2009.03.06. 10:14
   anon_560819

Anyukám korházba került ahokl kiderült hogy infartusa volt 1 héttel ezelptt, ami lehet a mellhártyagyulladással és egyáb dolgoggal füg össze. Sajnos elkerülhetetlen a szivkatéter, mert ha kapna egy szivinfartust akkor már nem élne többet. Néznek most terhelésvizsgálatot, hogy mennyire birja a szive akár a mászkálást vagy a beszédet is. Utána gyógytornára is fog majd járni, amivel fokozatosan megtanulja hogy kell egészségesen élni.Még fel kell erősiteni a szervezetét és akkor jövő héten lehet a műtét ami után 1 napig nem is lehet felkellnie, pihennie kell. Ez igen fájdalmas különösen ha nem igen fogadja be a katétert, de csak ezzel lehet megnyitni az elzárodott koszorúért. Ha nem müködik akkor a lábból vesznek ki eret és azzal oldják meg. Nem tudom elmondani,hogy gyerekkorától hány mütéten esett át és mit kellett kibirni, arról egy könyvet lehetne irni, de mint most is azt mondja, hogy pozitivan kell felfogni mindent. és akarjon az ember meggyógyulni, mert minden az agyban játszodik le. Remélem a mütét után jobban lesz és újra elünk lehet.

Összes irásom itt található ami egyben a mellműtés és kemo és herceptinnel kapcsolatos

http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&kat=0&n=cs-krisztina

Kérem aki tud a katéterezéssel tapasztalatot vagy egyéb hasznos információt adni anak várom válaszát.

Előre is köszönöm

166919.2009.01.20. 16:25
   gasparichilike51

Szép napot Mindenkinek!

2008.július 29.-én minden tünet,előzmény nélkül kerültem a pécsi szívcentrumba, ahol a gyors és szakszerű ellátásnak köszönhetően maradtam életbe.
2009.január végével kell jelentkeznem egy katéteres kontroll vizsgálatra,melytől tulajdonképpen félek.Aki volt már ilyenen nyugtasson meg.

128114.2007.12.22. 10:04
   id.parzsa

Nagyít!
Kedves Bözsuci, Anita69, Bekiti, és valamennyi fórumozó társam!
Kellemes karácsonyi ünnepeket, és egészségben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek.

126989.2007.12.06. 12:16
   id.parzsa

Kedves fórumozók!
Örömmel ujságolom, hogy ismét voltam terhelése (futópados) vizsgálaton.
Nagyon jó értékeket értem el. Elértem a terhelhetőségem 92%-át, (korábban ez az érték 77% volt) és az EKG nem mutatott eltérést! A pulzusom is az elvárt értékeknek megfelelően alakúlt.
Legközelebb majd csak február elején kell menni újjabb vizsgálatra. Tökéletes munkát végeztek a műtéttel!
Természetesen folyamatosan edzek, és az étkezésemet is már korábban megváltoztattuk, egészségesebbre váltottunk. Hiába, meg kell tanulni az embernek átértékelni az egész életét, és időben módosítani kell a szokásait.

125780.2007.11.21. 19:46
   anon_491689

Kedves Fórumozók!

Újságíró vagyok és egy olyan cikkhez keresek - az arcár és nevét vállaló - megszólalót, aki egy szívkatéterezésnek köszönheti, hogy egészséges életmódra váltott, esetleg leszokott korábbi káros szenvedélyéről, elkezdett mozogni, odafigyel a táplálkozására stb. A lényeg, hogy a katéterezés döbbentette rá, veszélyben a szíve, az egészsége, de a vizsgálat után képes volt a változtatásra és most egészséges, panasz és tünetmentes. A cikk egy külföldi anyag adaptálása, ezért kell hozzá egy "hazai" szereplő. Kérem, ha valaki vállalná, hogy elmeséli egyészége történetét, válaszoljon, hogy személyesen is megkereshessem. Üdvözlettel mindenkinek: Ágnes

125341.2007.11.17. 17:34
   id.parzsa

Üdv minden kedves fórumozónak!

Képzeljétek a feltett kérdésemre, miszerint a vérnyomásom csekély értékkel ugyan, de gyakran kissebb a biciglizés után, mint a kezdésnél volt, a feleségem a BLIK Egészség rovatában találta meg a választ!
Ezek szerint azért kissebb a vérnyomásom terhelés után, mert értágító gyógyszert is szedek, és terhelésnél az erek határozotabban tágulnak, aminek következménye az alacsonyabb vérnyomás.

Ilyen egyszerű lehet a magyarázat a "furcsa" jelenségre.

Ugye furcsa?

Az orvos válaszol rovatban is megkérdeztem, de jobb ha a választ nem idézem, mert olyan vizsgálatokra hivatkozik, amiken termézsetesen már régen túl vagyok, hiszen megelőzték a stent beültetést!

Minden fórumozónak jó egészséget kívánok.

Üdv
id. Párzsa László

124052.2007.11.04. 10:35
   anon_512182
Kedves László és Feleséged!

Érdekes az amit írtál. Ilyet még nem tapasztaltam. Lehetséges ez azért van mint irtad régebben sokat sportoltál, igy most már ismételten jól viseled a terhelést. Egyébként a 119/69 tökéletes!
Jobbat nem is kívánhatsz. Lehetséges, hogy olyan sokat tekertél a
biciklin, - sok kalóriát égettél el - eközben egy kicsit fogytál és ennek tudható be.
Köszönöm a jókivánságot.

Továbbra is tekerj szorgalmasan. Tartsd be az utasitásokat.
Üdvözlöm a kedves Feleségedet is.
Bözsuci

123933.2007.11.02. 12:09
   id.parzsa
Kedves Bözsuci!
Jó, hogy ismét írsz! Nehezen tudnám elképzelni azt, hogy nem látogadnád, nem írnál ebbe a fórumba, kilépnél mint ahogy erre már volt példa. Te adtál nekünk igazán erőt azzal, hogy öszintén válaszoltál, írtál agodalmaimra.
Igen, rendszeresen biciglizek, és néha-néha sétálunk. Vettünk egy pulzusmérős órát is, ami folyamatosan jelzi a pillanatnyi állapotot. A pulzusom a megengedett értékek közt mozog. Amire viszont nem találok magyarázatot, az a következő jelenség:
Amikor elkezdem a biciglézést lemérem a vérnyomásom, és amikor befejezem, ismét mérem. A befejezés után elég gyakran alacsonyabb a vérnyomásom 1-16 értékkel, mint mikor kezdtem (pl.: kezdés 134/71, befejezés 119/69).
Kérdeztem már orvosokat, a válasz: "Ez furcsa" volt.
Megkérdeztem az orvos válaszol rovatban is, a válsz: "Ez semmi körülmények közt nem természetes jelenség."
Te, vagy a fórumot látogató betegtársaim tudnak e valamit erről a jelenségről? Egyébként semmi panaszom, jól érzem magam.
Kíváncsian várom véleményeiteket.
Bözsuci, jobbulást kívánunk.
Üdvözlettel:
id.Párzsa László

123791.2007.10.31. 11:09
   anon_512182
Kedves László és Feleséged!

Köszönöm "jól vagyok". Voltam orvosnál. A tüneteim sajnos összefüggésben vannak az álapotommal. Szedni kell tovább a gyógyszereimet, teljes fizikai kimélet. Sok-sok pihenés.
Szobabiciklizni kiméletesen szabad.

Remélem sokat sétálsz és tekered a teremkerékpárt.

Üdvözletem a Feleségednek is.

Bözsuci

123747.2007.10.30. 19:14
   id.parzsa

Kedves Bözsuci!
Mi van veled????
Néküled a fórum megáll!!!!
Voltál már orvosnál?
Mély tisztelettel és szeretettel várjuk jelentkezésed!!!!
Üdv
László és Felesége

123059.2007.10.22. 19:34
   anon_492151
T. Cím.

sajnos a szüleim is nagyon betegek. Nemrég ajánlottak nekünk egy terméket. Sokat segít a mindennapokban.
ha van lehetősége látogasson el http://www.flavonmax.hu/ oldalra és/vagy
keressen és szívesen megosztom Önökkel a tapasztalatainkat.

üdvözlettel: Deák Krisztián

123054.2007.10.22. 17:56
   id.parzsa
Kedves Anita!
Igazad van. Az, hogy a beteg kibeszéli a félelmét, és aki már túl van rajta, az segít az orvoson kívűl a legjobban. A lelki felkészülés a legjobb út a gyógyuláshoz, különösen akkor, ha a közvetlen családja is nagyon akarja a gyógyulást. A felkészülésnek, az akaratnak, a szeretetnek, hihetetlen gyógyereje van.
Az orvoshoz nem szórakozásból jár el az ember. Valóban egy szükséges teher, de ezt a terhet válalni kell a gyógyulásunk érdekében. Szerencsénkre még nagyon sok lelkiismeretes, nagytudású orvos van ebben az országban. De ha az ember későn fordul hozzájuk, Ők sem tudnak csodát művelni, ezért valóban nem szabad elhanyogolni a problémáinkat. Sajnos a Magyar emberre (főként a férfiakra) jellemző, hogy csak az utolsó pillanatban (vagy már későn) fordulnak az orvoshoz.
Bözsuci kérdésére elfelejtettem válaszolni, miszerint a gyógyszer adagoló STENT mellet kel e szednem továbra is cukorra gyógyszert?
Igen, szinte ugyanolyan mennyiségben, mint eddig. Szerencsére még nem olyan magas a cukorszintem, hogy szurkálni keljen magam, tabletákkal még szinten tartható (6 körül mozog).
Bözsuci, várom a javulásod, a vizsgálatod eredményét.
Anita szüleidnek jobbulást, sikeres felépülést kívánok.
Üdv
László és Felesége

123000.2007.10.21. 21:33
   anon_488818

Kedves Topik, Bözsi, ne hagyd, hogy ezek a panaszok béklyóba kössenek és a félelem miatt még meg is erősítség benned, hogy baj lesz, van..... Tudom, hogy az orvos egy szükséges teher de keresd fel.
Látom, hogy az évszakváltás megviseli a szíveseket. érdemes erre is gondolni, a hideg, a görcshajlamra hat testszerte, erek, izmok.
Jelentkezz, hogyan vagyol

Anyuról: erős fájdalmai voltak a szorítókötés miatt. Nagyon komolyan vették a mozdulatlanságot és anyu visszeres lába miatt érzékenyebben viselte a macerát.
DE, és ez a legfontosabb. Túl van a nehezén. Hálót kapott a nyakába, szerdán engedik haza. Ketten belázasodtak a csütörtökiek közül, valami bújkált bennük, de már ez is múlt idő.

A szobatársa 3ér betegségén csak bypass segíthet. Apu, aki már túl van ezen próbál enyhíteni a sokkon, feldolgozni a műtétre várakozás gyötrelmeit és közben azt látom, hogy a saját ijedségét is kibeszélheti .

Ez maga a gyógyulás, ugye László ?

kKívánok jó pihenést, finom étket, jó szót, vidámságot!

122986.2007.10.21. 18:53
   id.parzsa

Kedves Bözsuci, Anita69, Bekiti.

Azt, hogy mit jelent egy ilyen fórum egy szívbetegségben szenvedő ember számára, azt talán nem is lehet szavakba önteni.

Köszönettel tartozhatunk egymásnak. Nagyon jó, hogy még a mai világban is lehet ilyen őszinte emberekkel találkozni akik öszintén leírva gondolataikat, bajaikat, érzéseiket igyekeznek egymásnak segíteni (én még a teljes nevemet is adtam az írásaimhoz).
Igazán örülök, hogy így egymásra találtunk, és remélem még többen fognak csatlakozni hozzánk.

Tudom, hogy ezt a fórumot nem csak mi olvassuk, hanem sokkal többen. Nekem van már olyan ismerősöm, aki olvasta a fórumon az írásainkat, és ez adott lendületet neki ahoz, hogy elindúljon a kivizsgálatok csöppetsem egyszerű és rövid útján.

Azt, hogy mit él át egy beteg, talán igazán valóban mi tudjuk a legjobban elmondani, akik már túl vannak a vizsgálatokon, és műtéteken. Azthiszem, én is kitárulkoztam, leírtam olyan személyes dolgokat is, amiket csak egy őszinte fórumban mer az ember írni.
Nekem nagyon sokat jelentett Bözsuci őszinte válaszai, tájékoztatása, bíztatása.

Remélem, Bözsuci, hogy panaszaiddal rögtön orvoshoz fordulsz, addig amíg nem késő, és megelőzöd a nagyobb bajt.

Mindenkit üdvözlünk
id. Párzsa László és Felesége

1234következőutolsó

Szponzorált hirdetések