Hírlevelek
Regisztráció

Fókuszban

Struma-műtét előtt

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 21 

12következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

283242.2012.06.08. 00:38
   fannamari
Jó estét, érdekelne az endoszkópos műtét. Tudna róla többet írni? Köszönöm
annamari.fekete@gmail.com

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

257946.2011.08.14. 13:56
   babi58

Már írtam tele vagyok göbökkel, ami terjed lefelé. Most már műtétet javasol a tanár úr. Göbök miatt műtöttek valakit pajzsmiriggyel? Milyen tapasztalatai vannak?

256818.2011.07.28. 18:15
   babi58
Szia Krisztina!
A struma szót használod, ezért írok. Nekem elég látványos, idegenek megjegyzik, hogy milyen nagy a strumám. Egy éve voltam pajzsmirigy vizsgálaton, tele vagyok göbökkel, de se gyógyszert, se semmit nem mondtak tavaly. Neked miért kell megműteni, panaszokat okoz? Szeretnék többet megtudni, mert ahova járok soha nem ér rá két szóra sem a tanár úr, csak a papírjai fölé görnyed, és annyit mond félév múlva kontroll.

256018.2011.07.19. 19:36
   krisztinazsolt
Szia!
Augusztus 15-én műtenek,strumával a Bajcsyban,nagyon félek.
Érdekelne az endoszkópos eljárás,tudnál információt adni.
A válaszodat,előre is köszönöm!
Üdv.:Kriszta

248846.2011.04.13. 09:27
   szelina81
Szia! Megszerteném kérdezni szlovakiáben hol végzik ezt a mütétte?

246068.2011.03.15. 21:11
   pajzsi

Endoszkópos eljárással műtötték a strumámat Szlovákiában. 3.5 cm-es vágásom van. 3 nap kórház, két nap itthon, aztán mentem dolgozni. (irodában dolgozom) Nincs varrat, nincs kapocs. Teljesen jól érzem magam. Bárkinek jó szívvel tudom ajánlani!!!
Írjon e-mail címet, akit érdekel!!!!

241452.2011.02.05. 07:39
   csabereusz
Szia!
Hány napig voltál kórházban?
Mi kalocsa mellől vagyunk és Pécsett műtik a gyereket. Mennyi idő a lábadozás? Nem szeretnén az iskolából túl sokat hiányozni.
Köszi: Cs

241451.2011.02.05. 07:35
   csabereusz

Sziasztok!

Fiamat, aki 14 éves márciusban fogják műteni göbös strumával Pécsen a gyermekklinikán. Mit mondjak megy a majrézás rendesen. Velünk közölték meg kell műteni nehogy elrákosodjon, mindkét fele tele van göbökkel. Nem tudjuk mi elé néz, mennyi ideig tart majd e bennt tartózkodás, milyen heg marad...Szerdán kell jelentkezni, remélem pár nap és jöhet haza, elég messze lakunk a megyétől is nemhogy a várostól. Ha valaki tud valami bíztatót légyszí írjon)))))(((((
Csaba

239814.2011.01.22. 22:09
   titti1

Sziasztok!

Engem nemsokára Kistarcsán fognak műteni.Valakit műtöttek ott pajzsmirigy túlműködés miatt?
Kérem írja meg,hogy mik voltak a tapasztalatai a kórházzal a műtőorvossal a nővérekkel kapcsolatban.
Előre is köszönöm!

221973.2010.08.08. 20:21
   timi42
Engem holnap lesz 2 hete ,hogy megműtöttek több göbös strumával.Jobb oldali PM met mind kivették,bal oldalon kis darabot hagytak bent.Baján a Szent Rókus Kórház Sebészetén operált Dr Juhász Gábor Főorvosúr.Mind az orvosok meg a nővérek nagyon rendesek voltak.Csak jót mondhatok róluk.Csütörtökön voltam varrat szedésen.Szövettanom rendben van.Most már elég jól érzem magam,a nyelési fájdalom is múlik.A sebem egy kicsit érzékeny még,zsíros krémmel maszírozom naponta többször.Engem most leginkább a vérnyomás ingadozás(magas a vérnyomásom már sok éve),s a hőhullámok zavarnak.A háziorvostól kaptam beutalót a pajzsmirigy szakrendelésre remélem mihamarabb tudnak fogadni.A szövettanomon a Struma nodosa colloides Dg szerepel.Erről nem tudok semmit.

197198.2009.12.22. 10:40
   aichwald

Ez a Flavin!

Jó ez, göbös pajzsmirigyre, jó ez gerincsérvre, ez egy csodaszer. Csak tudnám, ha van ilyen, akkor miért van ez a sok beteg.........

149921.2008.08.17. 01:55
   kiraly4750
Nagyít!
Sziasztok!Látod ilyenek az orvosok.Nekem is vannak rossz tapasztalataim.Az Egri Szabó László A Flavin7 feltalálója éppen az édesapját gyogyitotta meg a termékével.Rákos beteg volt.Évente hordták vércserére.És most makk egészséges idős ember.
Kérlek nézd át a wevoldalt.Az áttétes betegnek a Flavin77 szirup ivása javasolt. http://www.flavin7.com/unio jobbulást és egészséget kivánok- Marika

149884.2008.08.16. 16:20
   anon_530922

Sziasztok!Most találtam rá erre az oldalra. Engem is már kb. 7 éve kezelnek pajzsmirigy túlműködéssel.Nem sok sikerrel. Sőt...!A kezelésem kezdetén elkezeltek, így kórházba kerültem alulműködéssel. Aztán kb. 5 éve Debrecenbe kezdtem járni a klinikára. Itt 3-4 havonta kontroll, a gyógyszeradagokat is így váltogattam, de nem állt be a működése. Egyébként velem egyszerre szedették a Metothyrint és az Euthyroxot, amit sokan nem értettek, hogy miért, én sem. Aztán októberben sor került jód izotópos kezelésre. Ez sem állította be a pm. működésem. Továbbra is kontrollok és gyógyszer szedés. Aztán két hete eltávolítottak egy nyirokcsomót a nyakamból(ami kb. egy éve ott volt),s amelyből kiderült, hogy áttétes pajzsmirigy rákom van. El kell távolítani mindkét lebenyemet + a nyaki nyirokcsomókat. Jelenleg ez a helyzet, várom, hogy mikor kerül sor a műtétemre,és mi lesz a végeredmény. Biztatnak az orvosok, hogy ez a legjobban kezelhető rák fajta, (gondolom, ha nincs más szervekben is áttét).Természetesen én rettegek! S nagyon bosszant a dolog, hogy amennyit orvoshoz jártam, és vizsgáltak, mégis ide jutottam.

147998.2008.07.25. 07:56
   papucska
Szia!Engem 4hete műtöttek perforált vakbéllel,és volt a kórteremben egy 63éves néni,pajzsmiriggyel műtötték,és le a kalappal,a műtét másnapján már hangja is volt,és szinte meg sem mondtam volna hogy előző nap műtötték.Nem hagyta el magát.Én sajnos pont a forditottja vagyok,még a mai napig nem tudok teljesen kiegyenesedve menni,holott lehet hogy ezt már csak megszokásból teszem.Gondolom túl vagy már a műtéten,mert bátorítani akartalak,ez jól esik az embernek.
üdv.
papucska

146945.2008.07.13. 13:15
   anon_521184
Nagyít!
Szia, veronika!
Engem is göbös strumával kell műteni az ONK. INT..-ben...

ÖTÖDSZÖR!

Tudnál nekem üzenni, Veled hogy alakult, ki műtött, milyen volt, minden érdekelne...
Most találtam rá a fórumra, és jövő héten mennem kéne....
Félek, nem találod meg az üzenetem....meg mindentől félek

Üdvözlettel Éva

102867.2007.03.08. 12:19
   anon_467074
Kedves Veronika!

Két hónapja volt az első pajzsmirigy mütétem. Hideg göb miatt kellett megmüteni, ami addig semmilyen problémát nem okozott, gyógyszert nem szedtem. A mütét óta sokszor van kellemetlen nyelési problémám. Az érzés változó, néha fojtogató, a folyadék egy öböl szerü helyre történő érkezése, belső varrat okozta fuldokló érzés. A mütét óta alulmüködés van. Most van a gyógyszer beállitása
folyamatban. A mütét általános sebészeten történt.

Üdvözlettel : Ildikó

86516.2006.11.06. 08:36
   kovari6
Szia én csak a műtét elött szedtem 10 napig hormongyogyszert /metothyrint/ nekem már nem volt választásom más gyogyszerrel nem lehetett segíteni rajtam igyhát maradt a műtét a véreredményem katasztrofális volt túlmöködö pajzsmirigy, eggyértelmü eredmények ,a képen én vagyok műtét után 1 nappal.Probálj meg bejutni a Szet Imre Sebészetére rendkívüli orvosgárda dolgozik ,nagyon alapossak és körültekintőek ,és nembeszélve az aneszteziologosokrol.Nagyon ajánlom ,ha megvan minden leleted akkor meg nem is kell sokat várnod a műtétre.Ha segíthetek valamiben irj szivesssen válaszolok .e-mail:kovari62@freemail.hu

85895.2006.11.01. 14:36
   anon_448479
Szia! Én is műtét előtt vagyok és fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban. Te mióta szedtél gyógyszert, milyet és milyenek voltak a vér eredményeid? Nem kellene több orvost meghallgatnom? Ezen a képen te vagy rajta műtét után?

85759.2006.10.31. 09:19
   kovari6

Nagyít!
Engem 2 hete műtöttek elösször strummával, a SZENT IMRE KH sebészetén nagyok rossz volt a TSH eredmészem, tulmüködött a pajzsmirigyem ,az IZOTOPOS vizsgálat egyértelmüen kimutatta a göböket ,és hogy már ezt nem lehet gyogyszerrel megoldani,műteni kell közölték velem.a DÉLPESTI KH sebészetén ezt nem válalták hogy miért ez nem derült ki nem közölte velem az orvos.Nagy pánikba estem azthittem valami nagy baj lehet ,1hónapig húztam az idöt.mire előzetes megbeszéllés alapján a SZENTIMRE kh sebészetén kötöttem ki,megnétze az orvos a leleteimet és közölte velem nagyon tapintatossan hogy ezt meg kell műteni ezzel már mást nem lehet tenni ,elmagyarázta higy mi fog velem tőrténni beszéltem az altatóorvossal is és kaptam időpontot a műtétre.El kell mondanom hogy abszolut nem mindegy hogy melyik korhzba és kihez megy az ember, a SZENT IMRE KH SEBÉSZETÉN nagyon emberséges és odaadó orvosok dolgoznakés a nővérek is nagyon rendessek.
Nekem a műtét elött jelentkeztek föleg éjszaka fulladások nagyon magas volt a pulzusszámom is és két göb akadélyozott idönként a nyelésben is ,nekem kinütötték az egész pajzsmirigyemet ,a űtét után jol éreztem magam csak a drénercsövek zavartak egy kicsit ,de azt a 3.napon kivették. most itthon vagyok betegállományba ,de nekem is vannak olyan érzéseim mintha néha fojtogatnának még huzodik a sebem ,és a varrataim még nem szívodtek fel,2 hét múlva kell mennem kontrolra,reméllem minden rendben lessz.

68436.2006.04.30. 01:23
   anon_446394

Szia Veronika!

Engem 9 éve műtöttek általános sebészeten göbös strumával.Tulajdonképpen véletlenül bukkantak rá. Tapintásra gyanúsnak tűnt a dokinak, ezért -bár a laboreredmények jók voltak- műtétet javasolt. Mivel éppen családalapításon gondolkodtunk a párommal, hamar a műtét mellett döntöttem a várandóssággal együtt fellépő esetleges komplikációk elkerülése érdekében. A műtét során egy jó darabot eltávolítottak a pajzsmirigyemből, de nem volt semmi zűr. Az első labor-kontroll emelkedett TSH-szintet mutatott, ami engem nagyon megijesztett, mivel kb.5 hetes terhes voltam. A doki szerint pánikra semmi ok nem volt, de én felkerestem egy másik orvost, aki szerint viszont haladéktalanul hormonpótló kezelést kellett elkezdeni. Ez volt a nagy dilemma:két orvos, két eltérő vélemény:élethosszig tartó gyógyszeres kezelés, esetleges magzati károsodás a gyógyszertől vagy a gyógyszer hiányától, stb.Végül a gyógyszerszedés mellet döntöttem, és a terhesség alatt havonta ellenőrzésre jártam. Közben persze végig szorongtam, de a döntés jó volt: azóta két, szép, egészséges gyermekem van, én pedig minden reggel beveszek egy tablettát.Szerintem megéri. Azóta az eredmények jók, újabb göböm nincs, bár az orvos szerint előbb-utóbb lesz.Ráadásul szerinte az enyém Hasimoto-típusú, ami azt jelenti, hogy a szervezet egy autoimmun reakció következtében elpusztítja a pajzsmirigyszövetet, ezért a hormontermelés csökken, vagyis a gyógyszeradagot emelni kell. Nálam egyelőre nem kell, habár az egyik oldalon alig észlelhető a pajzsmirigyem.
Egyébként a műtét helye alig látszik, de sokszor úgy érzem, mintha fojtogatnának. Ennek állítólag szervi oka nincs, ez szokásos kísérője a műtétnek a doki szerint. Majdnem elröhögtem magam, amikor azt kérdezte, hogy ezt nem akkor figyeltem-e meg, amikor fúj a szél, esik az eső, vagy ideges vagyok. Kérdezem én, ezek közül mikor nem áll fenn valamelyik? Na de mindegy.fő a nyugalom, mert állítólag a stressz is kiválthatja a PM betegségeit.
Most aztán jól elmeséltem az én történetemet. Ha kérdésed van, írj!

Üdv :Mariann

12következőutolsó

Szponzorált hirdetések