Hírlevelek
Regisztráció
Csontritkulás felmérés

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 28 

12következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

238540.2011.01.13. 12:18
   andifeher

Szia!

Van egy cikk itt: http://www.vitaminkosar.hu/miert-hasznaljunk-probiotikumot-,39.html ami talán segíthet!

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

235871.2010.12.19. 22:16
   gliadin
Szia Béla!

A többszöri székletürítés lehet táplálék allergia, intolerancia miatt is!!
Nem írtad társul esetleg más tünettel is?(fejfájás,fogyás,gyomortáji érzékenység)
Minden kép keress fel egy gasztroenterológust!

Megtalálsz minket: www.liszterzekenyseg.in

222451.2010.08.12. 14:17
   kiraly4750
Nagyít!
http://www.flavin-termekpatika.com
Nézz körül,mindenre van megoldás.Jobbulást kivánok

222424.2010.08.12. 10:57
   subudubi
szokj rá a cigire! :D

221628.2010.08.05. 16:32
   horvathnezsanett

Sziasztok.
én 28 éves vagyok,és másfél évvel ezelőtt diagnosztizálták nálam az Arthropathiás psoriasist (pikkelysömörös izületi gyulladás).Doktornőm az immunológián bázisterápiát indított el ami Methotrexat heti 20mg.
Gyulladások még mindig vannak.
3-4 hónappal ezelőtt véres széklet, hasmenéses panaszaim is voltak és ez váltakozott székrekedéssel.Mellette még émelygés, hányinger, hasi görcsök, puffadás, teltségérzet és végbéltáji viszketés is.Elmentem a háziorvosomhoz és elküldött gasztronterológushoz.Ott is elmondtam a panaszaimat és kolonoszkópiai vizsgálatra küldött.Én persze nem mertem elmenni a vizsgálatra pedig ki is váltottam a gyógyszert amit meg kellett volna innom vizsgálat előtt.Panaszaim a mai napig vannak és ma mentem vissza az immunológiára a doktrornőhöz.Azt mondta,hogy az izületi gyulladás és a pikkelysömör mellett kialakulhat vastagbél gyulladás ezeket társbetegsének mondta.Ő is mondta,hogy elkerülhetetlen a vastagbél tükrözés.Nagyon félek a vizsgálattól meg persze a vizsgálat előtti gyógyszertől mert elég rossz tapasztalatot olvastam róla.Ha valaki tudna nekem tanácsokat és véleményt adni nagyon szívesen fogadom őket.
Köszönöm

217887.2010.07.01. 13:37
   kovacsbela

sziasztok!
Most lettem 20 éves és kb 1 éve problémáim vannak a székeléssel!
Azelőtt sose volt!!
Napi többször kell wc re menem egymás után és általába nem kemény a székletem. Nagyon kellemetlen hogy többször rámjön az inger de lehetséges hogy csak azért van mert izgulós vagyok.Kérlek segítsetek hogyan tudnék elérni napi 1 székelést és keményebb székletet!
Köszönöm!

214716.2010.05.31. 21:02
   likesummer

és azért azt még hozzátenném,h megfelelő probiotikum szedésével pótolható a bélflóra.az ismerősöm már eleve arra kéri a pácienst,h a colon előtt kezdje el szedni egy héttel a probiotikumot,majd utána folytassa egy ideig,és helyreállnak azok a bélbacik.

214715.2010.05.31. 20:59
   likesummer
szia
örülök,h érdekel a colon-terápia.igen,láttam érdekes,inkább megdöbbentő fotókat egy-egy vastagbélről.némelyik annyira megnagyobbodott a megrekedt fekáliától,h el sem akartam hinni.mondtam is ennek az ismerősömnek-mert hogy ő mutatta ezeket nekem és ő is végzi ezt a colon-terápiát-,h ne is mutasson többet,elég volt,amit láttam.a tanulság ebből,h el kell menni.akinek van rá módja,tényleg érdemes.pláne,akinek már vmilyen tünete is van és nem tudja az okát.akkor nagy a valószínűsége,h egy colon-terápia segít a problémán.sok modell tényleg alkalmazza,ezt nekem is mondták,eltünteti a pattanásokat és szépíti a bőrt.mesélte az ismerősöm,h volt olyan páciense,aki egy fiatal vékony lányzó volt és majdnem 8 kiló fekáliát mosott ki belőle.elképesztő.pedig eleve vékony lány volt.
akkor,ahogy kérted,küldök át fotókat,ha esetleg még érdekelne mást is,szívesen állok rendelkezésére,mert ez segít.és nem fáj a folyamat maga,ha netán ettől fél vki.lehet,picit bizarr,pláne,aki még nem hallott erről,de megéri megpróbálni.
üdv

213855.2010.05.24. 13:55
   Belmondo
Szia!
Engem érdekelne ez a colon dolog, mert sok jót hallottam róla... úgy tudom a modelleknél pl ez alap, mert nagyon szépíti a bőrt... de egy ismerősöm évente elmegy, és mesélte, hogy az első alkalommal 3 kiló fekáliát mostak ki belőle hashajtózás után (gondolom erről láttál fotókat? - tudsz ilyet nekem küldeni?)

213416.2010.05.20. 14:32
   andifeher
Szia!

Próbálj ki probiotikumot! Válassz olyat ami prebiotikum is egyben. Üsd be a googgle-ba és sokat olvashatsz a jótékony hatásairól, a haspuffadásra, székrekedésre kiváló megoldás egyben én ezt szedtem: A készítmény 7-féle hasznos, humán eredetű baktériumtörzset (Lactobacillus bulgaricus, Lb acidophilus, Lb rhamnosus, Bifidobacterium breve, Streptobacillius thermophilus, Lb casei subsp. casei, Bifidobacterium longum) és a szaporodásukat elősegítő prebiotikumot (oligofruktóz) is tartalmaz. A humán eredetű baktériumok a savvédő köpeny segítségével sikerrel jutnak át a gyomor savas közegén, ezért a bevitt baktériumok kiemelkedő arányban élve jutnak el a vastagbélbe, így képesek "belakni" a bélrendszert (azaz megtapadnak és szaporodnak), ezért hatásuk tartós és egymást segítő. A Protexin Natural Care kiváló kolonizációs képességét a benne található prebiotikum (oligofruktóz) fokozza, és az alacsony napi terápiás költség ideális választássá teszi bármely antibiotikum kezelés mellé.

A főétkezéshez kapcsolódóan bevéve napi 2 kapszula alkalmas a megbomlott egyensúly helyreállítására.

Jobbulást kívánok!!!!!

213103.2010.05.18. 09:44
   jutka107
Azért elgondolkodnék a dolognak azon oldalán, hogy nem csak a káros, hanem a hasznos anyagokat is kimossák a vastagbélből..............
Régen egyszer én is kipróbáltam, nem kell félni tőle, tényleg nem fájdalmas. Ellenben egy barátnőm egy egész kúrát csinált végig és egyáltalán nem oldotta meg a székrekedését, se a pattanásait.

213043.2010.05.17. 16:13
   likesummer

sziasztok!
ahogy itt olvasgattam a hozzászólásaitokat,egyből eszembe jutott egy módszer,és kérlek titeket,ne ítéljétek el egyből,mert sajnos manapság ha ezt meghallják,egyből csak a kellemetlen oldalát látják és inkább szemet hunynak a probléma felett,csakhogy ne kelljen végigcsinálniuk.egyik barátom apukájának van egy egészségközpontja,és személyesen ő ill. még egy kolléganője végez colon-terápiát.meglehetősen sokan járnak hozzá,és nem véletlenül nézelődök én sem ilyen fórumokat.mert sajna én is hasonló cipőben járok.de mit hoz az élet,ezzel az ismerősömmel beszélgetve egyből ajánlotta nekem apukáját.én spec hétvégén megyek hozzá egy ilyen terápiára.már nagyon sok mindent kipróbáltam,változtatásokat eszközöltem az étrendemben dietetikussal(!),de semmi sem segített.így ez egyfajta végső elkeseredettség,hogy rászánjam magam egy vastagbél tisztításra.páromnak már megcsinálták,teljesen jól van,fittebb és semmiféle tünete nincs.mázlista...szóval én leszek a következő a sorban.úgyhogy csak ajánlani tudom Nektek is ezt a megoldást,ha esetleg érdekelne vkit,tényleg nagyon szívesen ajánlom barátomnak az apukáját,ja és az országban csak nála végzik a kezelést légmentesen.ami meg azért fontos,h nehogy levegő jusson a belekbe,szóval egyedülállóan csak nála van légmentes colon-terápia.különben ez a terápia az allergiában szenvedőknek is megoldás lehet,a puffadásról és székrekedésről nem is szólván...hajhullás,pattanások,minde nféle,aminek nem örülünk és a méreganyagoknak köszönhetők...ezeken segít és el is mulasztja őket,a páromon tapasztaltam...minden lerakódott méreganyagot kimos a vastagbélből,mert ezeknek köszönhetjük ezeket a bajainkat.bármiben,amit eszünk,van mesterséges adalékanyag,a szervezetnek idegen vegyületek,amik megemészthetetlenül ott torlódnak a bélben..na jó,nem akarok nagyon naturális lenni,de láttam fotókat...úgyhogy nagy levegő,hétvégén megyek én is...priviben még nyugodtan kérdezhettek,ha érdekel.szívesen segítek!kitartás mindenkinek!

201718.2010.02.10. 19:29
   bendeguz61

Nagyít!
Szia,

A kedvesemet a ProGastro Immun-aktív hozta rendbe.
www.progastro.hu

198777.2010.01.10. 14:43
   szomorka19

sziasztok!
En 20 eves vagyok. Regota vannak szekrekedesi problemaim de engem egyaltalan nem zavart... ketszer-haromszor volt hetente...mar evek ota de tenyleg soha meg csak fel sem tunt nekem hogy ezzel bajom lehet. Szamomra ez termeszetes volt. De korulbelul 2-3 honapja idonkent furcsan erzem magam. Felpuffadok, gyakaran faj a fejem, sokszor kavarog a gyomrom, hanyingerem is van neha de nem szoktam hanyni. Tobbnyire ejszakankent ha lefekszem szokott fajni a hasam a pupom felett egy pontban nagyon faj, olyan furcsa megkemenyedett erzes es van hogy nyilalik is jobbra, balra abbol a pontbol... Mar arra is gondoltam hogy lehet azert van neha kicsit nagy vernyomasom, a gyomromban is neha hatalmas gombocokat erzek es a torkomban.... szoval nem tul jol vagyok mostanaban de szerintem a szekrekedessel fugg ossze vgay inkabb gyomor problemam lehet? vagy inkabb mindketto? hallottam vannak ilyesmire gyogyszerek es teak is es kulonbozo modszerek. Nem tudnatok nekem is segiteni hogy mit igyak vagy mit egyek hogy egy kicsit kitisztuljon a szervezetem? Probalkoztam dietaval de attol faj a gyomrom es gombocot erzek a torkomban....nehez etelektol meg a pupom korul faj a hasam... mit tegyek?

198770.2010.01.10. 13:46
   wsanyi
Kedves Fattime!

Az Ön esetében nagyon jó a prebiotikum (zöldség-gyümölcs fogyasztás), habár a túl sok rostanyag is problémát okozhat, viszont javasolnám probiotikum bevitelét is. Édesanyámnak ez segített, hiszen bélflóránk helyes működéséhez a bélflóra egyensúlyi állapota nagyon fontos tényező, tehát megfelelő számú bélbaktérium jelenléte, hogy a perisztaltikus mozgás normáis legyen, ne reflexszerű, hanem általános, amikor szükséges. Ha nincs időben ürítés, sajnos a felesleges, vagy méreganyagok is elkezdenek felszívódni, amelynek káros következményei vannak. Gabonamix tejsavóval nagyon jó lehet, teljes kiőrlésű gabona fogyasztásával, kúraszerűen napi fél kg bevitele javasolt, ez kb. 2 púpozott evőkanálnyinak felel meg, amit jól el lehet keverni joghurtban vagy kefírben. AMit a természet megalkotott, au mind a javunkra van, ha az magvas zöldség, yümölcs, és köztudottan nem mérgező.

Klubunk honlapja: www.flavantic.hu , ahol belső információk vannak, így a következő ajánlói kóddal jutat hozzájuk: 22038951.

Ebben a témában sokkal részletesebben lehet olvasni egészségvédő klubunk honlapján.

191771.2009.10.26. 07:16
   Sana

Igen, mindenkinek más hozza meg a gyógyulást, nem vagyunk egyformák. Valakinek jó a sok rost, másokat viszont felfúj. Kívánom, hogy mindenki találja meg a számára legmegfelelőbb gyógymódot...http://www.gyogyitotermeszet.net

191222.2009.10.20. 09:40
   fattime

Én Mira glaubersós vizet iszom a rendszeres széklet eléréséhez. Sajnos örökletesen rossz az emésztésem, hiába eszek helyesen sok rostot, gyümölcsöt, kell valami ami rásegítsen. Próbáltam a Hunyadi vizet is, de az túl hatásos volt! Igy maradtam a Miránál, amiből naponta 2 dl, és minden rendben van. A www.miraviz.hu n lehet róla olvasni.

28758.2004.04.07. 19:20
   maromate
Nem tudom hogy reagálsz arra a szóra hogy táplálékkiegészítő, de az nagyon eredményes tud lenni. Főleg ha minőségi. Bár nem tudni hogy közel egy éve mi történt veled. 06-30-452-6718Marosszéky Máté

27146.2004.03.19. 11:55
   tufoka
Kedves Kínlódók!

A megoldás:
"S Z É K E L É S I T R É N I N G"
Nem saját kútfőből, kipróbált szentírásként bevált, kis kitartáson alapul!!!

LEÍRÁS:
minden reggel lehetőleg ugyanabban az időben ráülni a wc-re rövid időre, eredménytől függetlenül, maximum 1 percre /semmi üldögélés-olvasgatás /életritmushoz igazodva-kévé-előtt,reggeli előtt ,után mindegy teljesen/.
Nem szabad kihagyni egyszer sem.
Van akinél 3!!! nap alatt , a legrosszabb esetben 2 hét alatt kialakul a rendszer /PAVLOV papa/.

Utána nem szabad ettől eltérni olyan módon, hogy ha "menni kell" halogatom, ugyanis akkor elromlik a szokás, de akkor megint meg lehet csinálni a tréninget.

Pici babák szorulása ellen is jó: ott a bilire csücsülés vagy a lázmérőzéshez hasonló időhöz kötött
végbélnyílás ingerlés a megoldás.

Ezt kb 20. éve a rádióban hallottam és
terjesztem sikerrel, csak azt csodálom, hogy még mindíg sokan szerekkel próbálkoznak.

Sok sikert és szabadulást a kínlódástól!

Gyerekeim úgy nőttek fel, hogy nem látták az iskolai wc-t - hát nem nagyszerű?!?

26026.2004.02.27. 22:56
   anon_437910
Szevasz!
Ugyan régi az írás a fórumon, de azért
megkérdezném, hogy már nincs semmijen problémád a székrekedéssel?
Ha igen, írjál:
irmama@dpg.hu

12következőutolsó

Szponzorált hirdetések