Hírlevelek
Regisztráció

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 233 

elsőelőző2345678következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

151469.2008.09.04. 00:52
   anon_557340
Szia Sütike! Nagyon köszönöm a választ))

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

151356.2008.09.02. 16:59
   anon_547984
Szia Szisza1979!

Igaz, hogy lassan egy hónapja tetted fel a kérdést, de mivel én csak
a napokban regisztráltam, most tudok talán segíteni.
Hashimototireoditisz:a hipotireózis egyik leggyakoribb oka, a mirigy nem több, hanem kevesebb hormont állít elő.
Autoimmun threoditisz:amely kialakulhat hipotireozis(alulmüködés) és hipertireózisból (túlmüködés)-ből egyaránt.
TSH hatására a pajzsmirigy hormonelválasztása fokozódik.
Ez az eggyik legfontosabb lelet a mi betegségünknél amit vérvétellel állapítanak meg, ha a tól- ig határ ALATTI az érték akkór
túlmüködik HIPERTIREÓZIS, ha a tól-ig érték FÖLÖTTI a labor eredmény, akkor alulmüködik HIPOTHIREÓZIS-ról beszélünk.
Testünk egy összetett rendszerrel szabályozza a keringő T4 és T3
mennyiségét, ezért ezek is nagyon fontosak az emberi szervezett számára, ezek szabályozzák a szervezet anyagcseréjét, ha nem müködnek érezzük a következményét, hízás, hajhullás, zsibbadás, körmök töredezése, stb...
Javasolt:www.labtestsonline.hu ezen belül Pajzsmirigy betegségek, itt mindent megtalálsz. Jó böngészést megéri, és is itt okosodtam.
Üdv.mindenkinek Sütike

151309.2008.09.01. 22:52
   kethetes
Szia Szisza! Kösz, hogy válaszoltál a mellbimbó váladékozásával feltett kérdésemre. Nekem alulműködő pajzsmirigy betegségem van
( krónikus autóimmun thyreoiditis). Sajnos azt sem tudtam, hogy ennek a betegségnek köze van a mellbimbó váladékozáshoz, igy a pajzsmirigy betegségem kezelő orvosomnak nem is említettem, akihez csak 2009. januárban kell visszamennem kontrollra. Amit írtál a magas prolaktin szintet milyen vizsgálattal lehet kimutatni? Szerinted kérjek soronkívüli időpontot ez miatt vagy ráér ha kontrollra megyek akkor elmondani?

151292.2008.09.01. 18:57
   anon_547984
Szia Krisy75!

A napokba regisztráltam, átfutottam a fórumot, és az alábbiakat tudom javasolni.
Hasimoto Hipotireozis a betegségem, egy éve találták meg ezt a "huncut diagnózist" Gyógyszerem: L-Thyroxin amit nem bírtam, pár hónap után átáltunk Euthyroxra, hat hetente vérvétel TSH beállítása
miatt, ami sajnos még a mai napig is magas értékű, mivel az én esetembe a jó érték 1-2 közé kell, hogy beálljon. És itt szólók hozzád,
nem jó orvos kell, hanem be kell tartani szigorúan az utasításokat!!!!

Panaszaim: Ok nélküli hízás, rekedt hang, alagutszindróma ez kéz zsibbadás, (amivel meg is mütöttek) köröm töredező, székrekedés stb... Amit nem találtam a fórumon, hogy mit ehet-és mit nem a
pajzsmirigybeteg, ill. milyen vitamínokat kell szednie.
Írok egy két internett címet nézzél bele megéri!
www.vital.hu ezen belül-Tünetek-Mi történik a hormonrendszerben.
www.natursziget.com
- regiztrálj,keresőbe írd be :Ha baj van a pajzsmiriggyel, és meglátodd
sokkal tisztább képet fogsz kapni. Üdv. Sütike

150043.2008.08.18. 15:30
   blue007

űdv. mindenkimek. Én uj vagyok itt. Most szembesűltem a sok betegség és műtét után, hogyy pajzsmirigy alulmőkődésem van. Félek. Férjemnek kivették pér éve , De kibirhatatlan idegsok. Na én meg attok, hogy sok betegslg , műtét után na még ez is.Tiszta véletlenűl mtaláltam egy szakorvost. De félek anyagilag nem tudom mi az ár. Azt tudom jo szakember, ennek a betegségnek a tudora.De államilag nem tud dolgozni, mert a korházban erre nincs beosztása. Hát itt tartok. Irjatok, hogy lehet ezt nátvészeelni. puszo minden sorstársamnak.

149563.2008.08.13. 19:24
   Jamm
Szia!

A legjobb orvos címe aki odafigyel Rád.Assze kb. 7 ezer egy vizit...csak, hogy tudd.

dr. Solymosi Tamás

06-30-258-45-41

Hívd fel ezt a számot..az országban rendel több helyen ha jól tudom.
Itt kapsz tájékoztatáts.

Jobbulás és sok sikert.
Üdv. Andi

149344.2008.08.11. 19:21
   anon_522803

Sziasztok!

Segítséget szretnék kérni. Az alulműködő pajzsmirigy összes tünetét produkálom a hajhullástól, az állandó hulla fáradtságtól az ödémától, a brutális 30kg/ év hízásig, és a dokik leráznak.
Azt mondják hiába nagyobb kicsit a pajzsmirigyem, meg emelkedett a kolesztrinszintem, meg le vagyok lassulva, nincs semmi bajom. Kétségbe vagyok esve. Ha tudna valaki egy jó rvost Bp-en ajánlani, akár maszekban is, aki ODAFIGYEL a pácienseire, mérhetetlenül hálás lennék.
Tudom, hogy bajom, van, de nem foglalkoznak velem...

Előre is köszönöm a segítséget!

148803.2008.08.04. 21:06
   anon_557340

Szia kethetes! Bár már régebben irtál, lehet adhatok egy tanácsot a panaszodra.. a mellbimbó váladékozása magas prolaktin szintre utal, ami következménye lehet a pm. alulműködésének..sőt gyakori követője.. pár hónapos gyógyszeres kezeléssel/bromokriptin/ helyreállitható a prolaktin szint..

148801.2008.08.04. 20:59
   anon_557340

Sziasztok! A másik /leiden mutacio/ topicba járok, de van sajna pajzsmirigy alulműködésem is, nagyvonalakban annyit h volt két vetélésem,most meddőségi közpba járunk párommal.. Rana /másik topic/keltette fel az érdeklődésem h utána járjak honnan ered a pm alulműködésem, de nem tudom hol kezdjem.. Először is egy gyors kérdés, mit jelent ez: Hashimoto thyreoiditis, Autoimmun thyreoiditis, illetve az van még a papiromon hogy TSH-R elleni antitest : ELISA/C/ negativ, illetve hogy Autoimmun panel negativ.. A kérdésem azért van, mert Ranának/leiden topic/,gyulladásos autoimmun pm. alulműködése van/rem.jól irtam/, és talán Nekem is, igy hátha tudnátok hirtelen választ adni ezekből .. elnézést a tudatlanságomért, de még nem mélyedtem bele a betegség tanulmányozásába, csak az alapokat tudom.. vagy lehet annak is egy részét..Legközelebb októberben megyek kontrollra endokrinologiára.. Előre is köszi

143893.2008.06.09. 17:55
   anon_532483

Kedves Fórumozók!

Ezúton szeretnék mindenkitől elköszönni! Lehet, hogy nem a legjobbkor és nem a legmegfelelőbb módon tudattam Önökkel, hogy szeretnénk segíteni azoknak, akik elfogadják az alternatív gyógymódot és jobban szeretnék már magukat érezni. Lassan három hónap már elmúlik az önzetlen felajánlásunk óta. Közben újabb és újabb segítséget kérők jelentkeztek a fórumon, de Ők valami más gyógymódban reménykednek. Ha jól számolom, összesen 10 jelentkező volt, akiknek minden információt megadtam, elmondtam, hogy mi hogyan tudunk segíteni egy több ezer éves gyógyítási technikára épülő, modern gyógymóddal. Volt, aki meghallgatta és még annyit sem mondott, hogy köszönöm, de nem kérem. Akik segítséget kértek, azokkal tartjuk továbbra is a kapcsolatot. Remélem senki nem gondolta azt, hogy ez részünkről csak egy móka! Igazán sajnálom, ha valakit megbántottam valaha is, nem állt szándékomban! Részemről a fórumot ezennel lezártnak tekintem.

Kívánok Mindenkinek jó egészséget és nagyon remélem, hogy mindenki mielőbb megtalálja azt a lehetőséget, ahol Neki majd segíteni fognak!

Üdvözlettel, Egon >>>

143330.2008.06.02. 22:53
   kethetes
Szia Dóri!
Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre, mely arra vonatkozott, hogy kinek, milyen tüneteket okoz a pajzsmirigy-alulműködés. Ezek szerint a vándli begörcsölése is ennek a betegségnek tudható be. (nekem is gyakran előfordul, főleg éjjel pedig a labor eredményeim jók )A hajam is hullott, de azt tudtam, hogy kapcsolatos az alulműködéssel.Még egy érdekes tünetem van, amit nem tudok, hogy kapcsolatos-e ezzel a betegséggel, hogy időnként csepnyi sárga váladék ürül a jobb melbimbómból. A mammográfiai leletem negatív.
Sajnos alternatív gyógymódot a fogyásra nem tudok, nekem azt ajánlották, hogy tornázzak, de a súlyom miatt hamar elfáradok és begörcsöl a lábam.Továbbra is érdekel kinek milyen tünetei vannak ezzel a betegséggel kapcsolatban? Kinek sikerült lefogynia, milyen módszerrel?
Üdv: Kerol

142593.2008.05.22. 22:46
   Gago

Sziasztok!

Nekem is kb. 1 éve pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg. A TSH értékem volt magasabb. Tünetek természetesen a hízás,2 év alatt 8 kiló ( annak ellenére,hogy nem ettem többet és nem mozogtam kevesebbet mint azelőtt).De viszont a memóriazavar és a boka ödéma, ami állítólag szintén tünet, nagyon bosszantó és kellemetlen. Ti hogy vagytok vele?

142544.2008.05.22. 14:49
   anon_514222

Sziasztok!
Én 2 éve kezdtem el fogyózni méghozzá úgy, hogy délig ettem bármit bármilyen mennyiségben, 12 óra után pedig csak ásványvízet ittam és sok-sok gyümit ettem. Az elején nehéz volt, de 2 év után 13 kg adtam le és a bőrőm is visszament nem lett narancsbőrős. Igaz én nem tornáztam semmit, pedig akkor biztos, hogy gyorsabban lementek volna a kilók. Mindenkinek sok sikert.
Sziasztok Timi

142318.2008.05.19. 20:12
   anon_557960

A pajzsmirigy-alulmüködése hizást okoz.Erre a legjóbb megoldás a diéta együnk sok gyümölcsöt zöldséget és más semmit.nekem ezt mondta az orvos.Ezt kettő honapig birtam,17-kg-tol szabadultam meg.A diéta abba hagyása után fél év alatt 21kg-ot hiztam vissza.Erröl ennyit.Ugy,hogy életünk végéig diéta.Én nem tudom megcsinálni.De ha valakinek van jobb ötlete az nekem is írjon. Zsu

142038.2008.05.15. 20:59
   anon_555211
Szia!
Én 22 éves vagyok és igazad van a dokikat ez nem érdekli.3 év alatt én összesen 28kg szedtem fel,de ezt is úgy hogy,elsőre fél év alatt 14kg másodikra 2 hónap alatt 11 és még utána 3.Nekem amikor még nagyon,nem volt jó az értékem hullott is a hajam,nagyon viszketett a hátam és a vádlim sűrűn begörcsölt ,meg a körmeim mellet a bőr egyhuzamban fel repedt .Most már elméletileg beállt az optimális értékre és azt mondták elkezdhetek fogyókúrázni,csak nehéz mert sosem kellett,164 cm magassághoz akkor voltam 51kg.most úgy vagyok 74,hogy adtam le pár kilót 2éve nyáron mikor korházban voltam.

Ha esetleg tudsz rá valami alternatív gyógymódot vagy egy jó orvost,jól esne ha szólnál.

Köszi:Dóri

141357.2008.05.06. 23:57
   kethetes
Két éve kezelnek ugyanezzel a betegséggel, sajnos az a tapasztalatom, hogy a dokikat nem érdekli hogy mennyit hízik valaki, őket csak a gyógyszer adag beállítása érdekli. Két év alatt 13 kg-ot híztam, most 81 kg vagyok és ez azért idegesít, mert megterheli a szívem, nehezebben mozgok stb. Magas a koleszterin szintem, csontritkulásom van ezekre is gyógyszert kell szednem ezt mind a pajzsmirigy alulműködésemnek köszönhetem és még nem tudom mi minden vár rám. Irjatok nektek milyen tüneteket okoz ez a betegség.
Üdv: Kerol

141122.2008.05.04. 17:01
   anon_532483
Szia Biona! Felvettelek az MSN-re, várom jelentkezésed! Üdvözlettel, Egon >>>

141048.2008.05.03. 19:25
   anon_511995

Kedves Egon!

Engem is érdekelne az alternatív gyógymód. Msn címem: biona24@hotmail.com
Köszi.

139979.2008.04.22. 19:27
   anon_514222

Sziasztok!
Timi vagyok és 6 éve vagyok pajzsmirigybeteg. Alulmüködik. 26 éves vagyok és a férjemmel eldöntöttük, hogy babát szeretnénk. A mostani TSH eredményem "csak" 0,09 lett. Szerintetek nehezebb lesz a teherbe esés? Egyáltalán próbálkozzunk már vagy még várjunk amíg normalizálódik a szintem? Már nagyon vágyunk egy babára.
Köszi előre is.
Sziasztok Timi

139168.2008.04.14. 13:21
   anon_532483
Szia Lizizi! Felvettelek az MSN-re, várom jelentkezésed! Üdvözlettel, Egon >>>

elsőelőző2345678következőutolsó

Szponzorált hirdetések