Hírlevelek
Regisztráció

Fókuszban

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 4908 

elsőelőző167168169170171172173következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

201420.2010.02.07. 00:13
   ancsa7

Sziasztok!

Ajánlom nektek Dr. Christiane Northrup: Női test, női bölcsesség című könyvét. Ő Írja a miómával kapcsolatban:
"Miómák akkor keletkeznek, amikor elpocsékoljuk életenergiánkat, például olyan munkára, vagy kapcsolatra, amit kinőttünk."

Orvosi könyv, de mindennek a lelki hátterét is nézi és tanácsokkal is szolgál.

Üdv. Ancsa

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

201406.2010.02.06. 20:05
   Kretica

Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani Győr-Moson-Sopron megyében egy olyan nőgyógyászt aki nem utasítja el az embolizációs eljárást, esetleg támogatja is.
Előre is köszi:Ica

201397.2010.02.06. 19:11
   emese222

ezt hogy nincs gyógymód, már én is megkaptam.
elég szomorú hallani.

szerintem különben azért mondják ezt az orvosok, mert bármitől lehet mióma, és biztos sok rossz tapasztalatuk van, ami miatt megkeseredtek.

ettől függetlenül jó lenne ha a "nincs gyógymód" helyett azt mondanák:
nincs konkrét gyógymód, de meg lehet próbálni ezt vagy azt... és ne egyenek ilyen meg olyan ételt, mert ártalmas lehet, és ne igyanak ilyen meg olyan gyógyteát, mert ártanak vele.
viszont próbálják ki ezt, hátha használ....

nekem ezen kívül az egyik orvos azt mondta, hogy a boldogtalanság okozza a miómát.
ami szerintem igaz, mert minden testi betegségnek lelki eredete van.

201392.2010.02.06. 18:55
   emese222

miómásoknak kerülendő gyógynövények:
ánizs, cickafarkfű, édeskömény, ginszeng, komló, kömény, lestyán, rebarbara, zsálya, napraforgó

kerülendő ételek, italok: kávé, sör, szója, sok cukor, alkohol, konzervek, tartósítószeres dolgok, gránátalma, sok hús (kivéve ha ellenőrzött minőség - pl. házi - és nem hormonokkal kezelt), túl sok tejtermék

ajánlott: sok zöldség, gyümölcs, (különösen: brokkoli, káposzta, répafélék, hagymák) tengeri halak, gabonák, barna rízs, zabpehely, dió, lenmag

ajánlott teák:
palástfű tea - hormonokat rendbehozó,
málnalevél tea - méherősítő

barátcserje kivonat

201362.2010.02.06. 14:59
   judit37
Szia!

Én kérdeztem a nőgyógyászom,hogy tud-e valamit ajánlani a miómákra, cisztára, kategórikusan azt mondta, hogy nem. De mos keresek másik nőgyógyászt, mert alapvetően nem támogatja a méhmegtartó eljárásokat.
Nekem a menszeszem 5-6 nappal hamarabb jött meg, alig barnáztam előtte, görcsök sincsenek, és a pattanásaim is visszahódtak, úgyhogy én elégedett vagyok eddig a villarosával. Nem hiszem,hogy ártalmas lehet ez a szer, hiszen engedélyezett, étrendkiegészítő. Az ösztogén dominencia tünetei közül én a 95%-ot produlálom, igy gondolom,hogy nem ártok vele.
De azért én is meg fogom kérdezni az új nőgyógyászom, biztos, ami biztos.

201321.2010.02.06. 06:19
   gyongyi63
Szia Judit!

Én már 2 hónapja szedem a Villarosa kapszulát, és nem tudom, attól-e, v. más kavart-e be, de ebben a hónapban nem jött meg rendesen, csak idő előtt, pár nappal elkezdődött egy minimális "barnázás" ahogy többen is írtátok,és kb. 7 napig tartott.Az arcomon egyébként én is észrevettem elég sok pattanást, de én eddig azt gondoltam,talán a nap, és fény hiánytól van, v.a téli vitaminhiány az oka.
Egyébként én is úgy tapasztaltam az előtte való hónapban, hogy mielőtt megjött, nem voltam puffadt,nem feszült a mellem.
Most úgy döntöttem a jövő héten elmegyek a nődokihoz,és azért kikérem a véleményét a Villarosáról, mert azért nem ártana tudni, tényleg alacsony-e a progeszteron szintem.

201259.2010.02.05. 13:37
   kisvirag11
Szivesen megosztom tapasztalataimat, igazan nincs mit koszonni..
A baratcserjet sajnos, nem lattam tea formajaban, csak kapszulaban vagy csoppekben. Azert valahol biztosan beszerezheto, mert valahol olvasva a neten valaki irta, hogy o teakent fogyasztja. Nekem ugy ajanlottak a boltban, hogy a palastfu teaba csopogtessek baratcserjet.
Meg egyelore csak a palastfu teat iszogatom, mivel szedem a ginszenget, kenem a progi kremet, nem szeretnek tulzasokba esni..
Hamarosan elfogynak a ginszeng kapszulak, ekkor majd atallok a csoppekre
Szoritok, hogy mielobb sikeresen tullegyel a muteten!!!

201254.2010.02.05. 13:27
   judit37
... bár most jut eszembe,hogy nem magamtól találtam ki a cickafark teát, női oldal szakértője mondta, a teát is, igaz, mellé a palástfüvet is ajánlotta - tehát a kettőt együtt- meg a villarosa kapszulát is ő mondta.

Lányok, van ezzel kapcsolatban valakinek konkrét tudása? Mármint a cickafark teára gondolok.

Köszönöm
Judit

201250.2010.02.05. 13:24
   judit37
Húúú, akkor totál rosszat csinálok! Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem. Valóban, a ciklus első felében ajánlják a cickafark teát, és nem gondoltam bele, hogy akkor az ösztrogén a domináns.... a barátcserjét is lehet kapni teában? azt még nem láttam.
én is arra gyanakszom, hogy a villarosa kapszula csinálja a pattanásokat, remélem átmeneti a tünet. Én most várom tűkön ülve Bérczi doktor hívását, hogy mikor mehetek a mütétre. Sajnos nem tudom elérni.

201243.2010.02.05. 12:40
   kisvirag11
Szia Judit, En ugy tudom, hogy a cickafark osztrogen jellegu, ezert akinek miomaja van, nem tanacsos ennek teajat fogyasztani. Viszont a palastfu progeszteron jellegu es kombinalva baratcserjevel nagyon jo hatassal van a miomara. Sajat tapasztalatombol el tudom mondani, hogy a ginszeng is nagyon hatekony, osztrogen ellen nagyon hatasos!!! En kapszula formajaban szedem mar ket honapja es elmondhatom, hogy a mellfeszules a menstruacios gorcsok megszuntek. Egyebkent embolizacion estem at oktoberben es tudom, hogy a kellemetlen tunetek elmulasanak nagy reszet a ginszengnek is koszonhetem.
Kb. ket hete hasznalom a norveg progeszteron kremet, azt tapasztaltam, hogy a nyakamon pattanasok nottek (elotte sosem volt sehol), gondolom, hogy a progi teszi. Egyebkent semmilyen mas tunetfelerosodest nem tapasztalatam, pedig fel voltam ra keszulve, hogy majd jon .....de eddig meg semmi...

201241.2010.02.05. 11:48
   judit37
Szia Gyöngyi! és Szia Mindenki!

én is elkezdtem szedni a villarosa kapszulát, de sehol nem olvastam olyat, hogy a ciklus melyik napjától, meddig kell szedni.
Te hogy szeded ezt?

a cickafark, és a diófalevél teát is elkezdtem inni. Ezek így együtt- még nem sok ideje iszom-szedem őket- úgy vettem észre, hogy a mensi előtti barnázást csökkentették, a görcsök eltüntek, bár a menzeszem még csak most lesz, meglátom közben hogy alakulnak a tünetek, viszont tiszta pattanás az arcom, ami eddig meg nem volt.

Tudja-e valaki, hogy a kapszula tud-e igy hatni, van valakinek ilyesmi tapasztalta? Azt tudom, hogy a progeszteron bevitele egy kicsit erősíthet a ciklus során bizonyos tüneteket, majd ez is helyrejön, lehet, hogy a pattanások is ettől vannak?
Vagy a teák méregtelenítenek?

Köszi
Judit

201192.2010.02.04. 17:44
   tbevike
Egy miomám van és 7 cm-es volt decemberben!

üdv

201156.2010.02.04. 13:52
   kisvirag11
A 2cm-es zsogorodas nagyon szep eredmeny!!!
Szeretnem megkerdezni, hogy mekkora volt eredetileg a mioma es hany darab? Tovabbi jo gyogyulast es jo egeszseget kivanok!!

201109.2010.02.03. 20:52
   tbevike

Sziasztok!

Az embolizációm december 4.én volt Pécsett. A mai napon voltam kontrollon a miómám 2 cm -rel lett kisebb .Nagyon örültem az eredménynek és velem örült a kedves és türelmes Harmat doktor úr is !
Mindenkinek csak ajánlani tudom az embilizációt --- Harmat doktort és a pécsi radiológia profi, kedves és emberséges csapatát!
Ha van kérdésetek szívesen válaszolok!

201018.2010.02.03. 11:21
   tulip78

Sziasztok!

Örülnék, ha valaki hozzászólna a fórumhoz, aki embolizáció után vállalt babát.
Mennyivel utána, zökkenőmentes volt a teherbeesés?
Ha tudtok pozitív példáról kérlek osszátok meg velünk. (Nálam egyelőre nem esedékes a babavállalás, de természetesen én is szeretnék majd gyerekeket).

Mindenkinek szép napot!

200942.2010.02.02. 14:29
   gyongyi63
Szia Goofi!

Ha jól belegondolok, teljesen igazad van, tényleg nem biztos, hogy csak a hormon elcsúszása okozta a miomáink kialakulását, álitólag lehet stresszes életmód, stb....
Most, hogy kaptuk ezt a "dorgálást" Tőled, el is megyek megnézetni az orvosomhoz, bár tavaly mikor a kipakolást ajánlotta, mint egyetlen megoldást, megfogadtam, másik nődoki után nézek.Miután megvolt az embolizációs műtétem nem is jelentkeztem nála,pedig a rákszűrés is időszerű lenne már.
Köszönjük a tanácsodat!

200883.2010.02.01. 20:17
   goofi

Sziasztok!
Bocsi, hogy beleszólok, de Ti, akik progeszteron krémet használtok, tényleg alacsony a progeszteron szintetek? Vagy csak azt hiszitek, hogy alacsony, mert miómátok van? Nem mindig van összefüggésben a kettő. Nekem is van miómám, de a hormonszintem jó. Én sem szeretném, hogy legyen újabb az embolizáció után, de nem tudom mit tehetnék. Nem merek ilyesmit használni, nehogy azzal is ártsak.

200831.2010.02.01. 12:47
   gyongyi63
Szia Gabica!

Én eddig a Villarosa kapszulát szedem, ami progeszteron pótlására is jó, meg általános női bajokra, én pl a mioma műtét utáni visszanövését szeretném megakadályozni vele.
És ennek van egy Mo.-on kapható megfelelője krém formájában is,lehet hogy áttérek arra, mert ugyan a kapszulával megszüntek a menzesz előtti kellemetlen mellfeszülés, és stb, panaszaim, de tartok tőle,hogy lassan a menzeszt is megszünteti, hiszen meggátolja a peteérést.....
Ha érdekel bővebben olvashatsz róluk az erről szóló honlapon.
Gyöngyi

200814.2010.02.01. 08:37
   gabica72

Sziasztok,

Alacsony progeszteronszint okozza a hízást. Kb ilyesmi kijelentést megcáfolnám. Amikor 2002-ben kiderült a miómám, spirál leugrott, és progeszterontartalmú injekciót kaptam, abban reménykedve, hogy majd az csökkenti a mióma méretét. A mióma ugyanúgy nőtt tovább, viszont három hónap alatt pikkpakk híztam 7 kilót. Úgyhogy mondtam is a dokinak, hogy ez az injekció felejtős. Szerencsére utána lassan vissza is ment a súlyom.
Ezt a krémet egyébként mire ajánljátok?

200775.2010.01.31. 17:54
   juti45

Sziasztok!

Én még nem szedtem semmit, de érdekelne, hogy mit tudtok aVilla Rosa kapszuláról.
Köszi Juti

elsőelőző167168169170171172173következőutolsó

Szponzorált hirdetések