Hírlevelek
Regisztráció
Csontritkulás felmérés

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 4504 

elsőelőző45678910következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

266784.2011.11.26. 19:13
   bgombi
Szia!

Szeretném megkérdezni,hogy hol lehet ilyen microbiológiai vizsgálatot csinálni magán úton.Mert Sztk alapon csak állandóan vért fehérjét néznek,de hogy milyen bacim van azt nem .

köszi

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

266612.2011.11.24. 22:10
   wwwwww

hát megjött a menzim, már barnázok. ugy hogy lehet hogy csak ezmiatt volt hogy azthittem hogy a vizeletben van vér,mert halványan de 2 perc után látszott a zöld szin, volt hogy csak a közepe lett zöld és a külselye sárga.

mikor már nagyon menzis érzésem volt elmentem wc re tesztelni a vizelet tesztel és elég erős zöld lett aztán látom a wc papiron hogy megjött.

hát nem tudom. m
gondolom mikor pisiltem a menzi előtti"vizes folyásban" volt vörösvérsejt már és azt mutatta ki a teszt.
legalábbis remélem.... még a hasam nem fáj, de azért figyelek rá.. mert hétvége lesz,és nem akarok szenvedni hétvégén megint.

nemtudom elmenjek e a dokihoz gyógyszert iratni mert 3 hete hagytam abba az augmentint. meg ha mondom hogy mestruálok hülyének néz hogy ezmiatt lett a teszt zöldes....

azért nemlehet tudni... néha pisilnem kell, de tudok is rendes menyiségűt pisilni... Hát azért tartok kicsit...

266566.2011.11.24. 14:55
   wwwwww

jah még annyi hogy az előbbi teszten viszont a vér már alig látható a teszten, vagyis nem zöldül el annyira.
elmúlhat ez egyáltalán magától? mindjárt a menzim is megjön de mivel még nem jött meg tuti hogy a hólyagom....

266564.2011.11.24. 14:54
   wwwwww

hát én ma teszteltem mind heti egyszer mindig,hogy tudjam tényleg nincs e kezdődő hólyaggyulladásom.nos jó minden de pici vér van a vizeletemben!!!!nos hivtam a dokit urológián de a héten nincs utólogia. másik korházatsem értem el...
elmentem nőgyógyászhoz aki adott valami gyógyszert de nem váltottam ki. minek. olyan érdekes csak picit éreztem tegnap hogyha hozzáért valami a húgycsövemhez akkor picit érzékeny volt. azóta sem érzem hogy lenne húólyaggyulladásom, és mikor tesztelek vizelet tesztel akkor 1 perc után vagy 2 perc után picit zöldebb lesz a vizelet. csikja. amugy 1 percig teljesen sárga .. aztán kezd petyesedni halványan.

iylenkor mivan????????????????
most iylen hólyaggyulladás elleno itókát használok majd ,ert anyósomnak vér volt a vizeletében ez segitett rajta.

265814.2011.11.15. 17:53
   lilythe
Szia CateRina28!

A nőgyógyász vizsgálta ( természetesen pozitív erdménnyel a különböző antibiotikumok szedése után ). Végigcsináltam a Gynoxin kúrát is. A fájdalom olyan jellegű, mint amikor veseköve van az embernek, de az urológus szerint most nincs kövem. ( Egy csomószor volt már, volt, hogy egy évben kettőt is "szültem".) Neked az urológus állapította meg a gombát? Miből állapította meg? Most voltam steril vizeletleoltáson, de csak jövő héten lesz eredmény. Viszont, valószínűleg az csak baktérium jelenlétét mutatja ki.
Köszönöm, hogy írtál, ez is egy lehetséges alternatíva.
üdv. : Lilythe

265758.2011.11.14. 22:34
   CateRina28
Szia Lilythe!

Gomba terén vizsgálódtál már? Tudod, én vagyok az, aki mindig ezt a gomba témát hozza fel, de mivel nekem a gomba okozta a hólyagbajokat, így nekem ebben van tapasztalatom. És abban is van tapasztalatom, hogy a gombaölőtől elmúlt minden bajom. Szóval ha már úgyis annyi mindent megpróbáltál, akkor már egy próbát megér ez is. Nem?

265744.2011.11.14. 16:47
   lilythe
Kedves Iveing!
A problémám, szinte szó szerint ugyanaz, már 1,5 éve. Tőzegáfonya, D-Mannose, csomó antibiotikum kúra: nulla hatással, csomó pénz kidobással!!!
Voltam nőgyógyásznál, urológusnál, belgyógyászaton, neurológusnál is, szinte semmi eredmény. Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Viszont, nem szabad annyiban hagyni, főleg nem neked, hiszen még nagyon fiatal vagy! Van még az ún. urodinamia, amit ugyancsak el fognak nálam végezni, decemberre kaptam időpontot. Ez arra jó, hogy kiderülhessen, hogy estleg a hólyagot behálózó idegeknél nincs-e valamilyen probléma, gyulladás, vagy más eltérés. és el kell még mennem MRI-re és alhasi CT-re is. Egy ideje járok akupunktúrára is, most a 9. alkalmon vagyok túl és enyhült a fájdalom intenzitása. Mikor a tűket beszúrja a doki, kb. öt perc és sokkal jobb. Pisilni továbbra is sokszor kell és a vége felé mindig fájdalmas, de azért valamivel már kibírhatóbb.
Kell keresned egy neurológust vagy az urológustól kérjél beutalót. Az akupunktúra is segíthet, ha van rá lehetőséged.
Sajnos, én is azt tapasztaltam, hogy könnyen rámondják, hogy ez ismeretlen eredetű kismedencei szindróma! Ne hagyd annyiban, kell lennie valamilyen megoldásnak, ami segít!
Őszintén kívánom, hogy gyógyulj meg! Üdvözlettel: Lilythe

265737.2011.11.14. 16:08
   wwwwww

sziasztok!

tudna valaki tanácsot adni abban,hogy tegnap 5 ös volt a vizelet oh-m ma meg 8 as...nemtudom miért?de minden más jó.
utána olvastam és minál magasabb annál lúgosabb, és minél alacsonyabb annál savasabb a vizelet. én azthittem hogy minél magasabb anál savasabb.

de mikor 8 as volt aph-m akkor sokat ittam előtte és sokat pisiltem.de mikor nem ittam sokat és pl reggel pisiltem akkor 5 ös volt ez miért van?illetve ithoni tesztem van, olyan mint amit a dokik is csinálnak.

érdekelne a dolog hogy most miért lett annyira zöld..
illetve megfáztam tegnap és fáj a torkom és 37 a hőm.nem e ettől? remélem nem lesz hólyaggyulladásom megint.

nah most más téma...

hát ahogy olvasok itt olyan sokféle fajta hólyagprobléma van

nos nekem életemben eddig 3 szor volt hólyaggyulladásom.mind a 3 szor sejtettem is mitől.. nekem sajna a budi csapódott fel......

3 éve volt utána rá 2 évre jöta 2. annyira hirtelen jött hogy este egyszer csak azt éreztem pisilnem kell, már véres is volt a vizeletem csipett és nagyon de nagyon éreztem a hólyagom mintha szét akarna repedni, megkaptama nolicint elis mult 2 szemtől a tünet. érdekes előjele nem volt
most legutóbb 4 nap pangási idő volt. felcsapodott a wc. pár órára rá már mikor teli volt a hólyagom picit lüktetett a hógycsövemen keresztűl.
elmentem dokihot irt nolicint nem volt jó 5 napig szedtem nem hatott.
akkor elmentem házi dokimhoz aki szerinte szép a vizeletem (nem tesztelte le)és kiöntötte.
utána elmentem nőgyógyászhoz nem vizsgált meg irt föl nolicint nem csinált semmit..

utána monural port azsem.13. nap szenvedés után mentem be korházba (vérvizelés miatt aznap kezdődött)
ott augmentint adtak 1. szemtől elmult a várvizeléssem2 szem után teljesen megszünt minden tünetem.

nekemez bevált eddig..... már rendben a vizeletem is. háttttt nagyon kellemetlen főlegha 2 hétig is szenved vele valaki.. annyira rosz hogy nagyon. 5 éve nem voltam náthás valószinű a sok antibiotikum kicsit meggyengítette az imunrendszerem azért fáj a torkom. mondjuk tegnap egésznap kint dolgoztam,.....

265658.2011.11.13. 21:54
   vinyl87

Sziasztok, Lányok!

Már rég írtam ide, hiszen egy éve abszolút tünetmentessé váltam (most egy új accountot is nyitottam, mert a régire már nem elmékszem, de NEM HAGYHATOM SZÓ NÉLKÜL ami itt folyik)!

NE szedjetek Augmentint, se Diflucant!!!!!

Higgyetek nekem, ezekkel csak súlyosbítjátok a helyzetet! Amit tennetek kell: Gynevac injekció kúra plusz Gynophilus-kúp, és a tünetek jelentkezésekor 1 tabletta Nitrofurantoin. Ha attól nem múlik akkor még egy stb.

Én két doboz Augmentint szedtem be, plusz még 8 doboz más antibiotikumot (Tarivid, Cifran stb). A körmömtől a fejbőrömig mindenem elgombásodott, televagyok pattanásokkal a mai napig (szintén a gomba egyik kevésbé ismert következménye). A baktérium-helyzet ellenben nem enyhült, a vizeletben ugyanúgy megjelent a tenyésztésen minden amit csak el tudtok képzelni (coli, streptococcus, staphylococcus stb). Persze újra meg újra megbetegedtem, egyre kevesebb idő telt el a betegségek között. Aztán megkaptam a Gynevacot: az első hetekben még nem volt egyértelmű a javulás, de aztán pár hónapon belül (közben Gynophilus-kúpot is használtam) teljes gyógyulás, már ami a hólyaghurutot illeti, a gombával azóta is küzdök. DE: a gomba "csak" korpásodást, csúnya lábkörmöket okozott, ebbe pedig nem haltam bele! A hólyaghurut alatt pedig már az életemért aggódtam, mert kezdett ráhúzódni a vesémre, az utolsó időszakban állandóan fájt a vesém.

Veszélyesnek tartom azt a nézetet, ami már régebben is terjedt ezen a fórumon, hogy "ha a lábad gombás mért ne lenne az a hólyagod is" valamint "az orvosok ezt nem értik, a lényeg hogy valahogy szerezd be a Diflucant, mert az segített XY-nak". A gomba valóban rátesz egy lapáttal azok problémáira akik sok antibiotikumot szedtek (itt a többség), de ez általában, mint nálam is, felületi szinten jelentkezik. Ne vágjatok bele a Diflucanba, ha nem vagytok 100%-ig meggyőződve, hogy egy szisztémás gombás fertőzésetek is van, ami a hólyaghuruttól függetlenül persze fennállhat, de NEM AZ OKOZÓJA, az esetek legalább 99%-ban. (Azért aki sok antibiotikumot szedett, annak egy Normaflore-kúra nem fog megártani, hogy ne is legyen nagyobb baj, de ennyi!)

Ami a különböző teákat, tőzegáfonyát, D-Mannózt illeti: ne várjatok csodát. Az utóbbi enyhe tünetekre jó lehet, a többi nem sokat ér. Ha pszichológiailag így nagyobb biztonságban érzitek magatokat akkor OK, de ha nincs ilyesmire pénzetek, ne költsetek (én annak idején százezreket költöttem el ennek a betegségnek a kapcsán). A Nitrofurantoin egy ezresből kijön, a Gynevac annak idején egy tizes volt, plusz néhány doboz Gynophilus (kb 3000/doboz) és ennyi. Olcsóbban és gyorsabban ki lehet ebből mászni mint nekem sikerült, és ha ezeket megfogadjátok, és még időben vagytok, talán még a gombát is megússzátok.

Talán nem mindenkinek jön be ugyanaz ami nekem, de mégis érdemes megpróbálnotok ugyanis amit én ajánlok, annak nincs semmilyen hosszútávú negatív mellékhatása. Se a Nitrofurantoinnak (ez egy olyan antibiotikum, ami kizárólag a vizeletben koncentrálódik, nem jut el a szövetekbe mint az Augmentin és társai), se a Gynevacnak, se a Gynophilusnak (ez utóbbi kettő még az egészséges nőknek is csak hasznára válhat).

Sok sikert, ne adjátok fel!
Puszi,
Alexa

265311.2011.11.10. 14:00
   enixma0423
Szia Iveing!

Ahogy olvastam a történeted, szinte mintha én írtam volna, azzal a kivétellel, hogy nálam kb 6-7 éve kezdődött. Ugyanígy mindig az együttlétek után jelentkezik a panaszom, és minden vizsgálat, tenyésztés eredménye negatív, az orvosok semmit sem tudnak mondani. Az a legjobb az egészben, hogy állandó párkapcsolatom lévén, ugye nálam is szinte állandónak mondhatóak a tünetek, vannak jobb és rosszabb napok!
Szóval sajnos végleges megoldást nem tudok a bajra. Amit én kipróbáltam és enyhítette a tüneteimet...
- Cickafark és zsurló te keverékből főzet
- Mostanában próbáltam ki és nagyon jónak bizonyul, bár rendszeresen és hosszú távon nem szabad az lefekvés előtt egy pohár szódabikarbónás víz
- Jó még az urogin tinktúra a tünetek enyhítésére
-Ami nekem 3 hétig csodaszernek bizonyult az a LAPACHO tea, ezt kúraszerűen kell inni, 4 hétig lehet inni aztán szünetet kell tartani, Mikor elkezdtem inni szinte nem hittem el, hogy milyen jól voltam, szinte csodaszer, nálam viszont ez a hatás a negyedik héten elmúlt, de van akinek véglegesen megoldotta a problémáját, sztem megéri kipróbálni.
-amikor nagyon muszáj nitrofurantoint szoktam bevenni, ez egy vényre kapható vizeletfertőtlenítő , de nem okoz annyi kárt mint az antibiotikum (nekem sajnos nagyon hányingerem szokott tőle lenni, szóval azért nem szeretem annyira)

Kb ennyi jutott most eszembe, nálam sem használt a tőzegáfonya. A sok folyadék az mindig enyhíti a fájdalmat, mikor érzed , hogy kezd fájni megiszol vagy másfél liter vizet rövid időn belül, aztán persze folyamatosan inni kell. Ez jól átmossa a hólyagot és segíti a bacik kimosását.

Amit még nagyon sokan javasolnak, hogy meg kell nézetni, nem e gomba okozza a panaszokat! Mert ez is okozhatja és sokszor nem gondolnak rá az orvosok, csak írkálják az antibiót ami persze csak olaj a tűzre. Azt sztem ne szedj be többet!

Na jó hosszúra sikerült a levél, de remélem azért sikerült valami hasznosat is mondani vele.

Üdv és jobbulást!

265043.2011.11.08. 20:09
   fruzsi22
Szerintem a kettő nem ugyanaz. Amikor mi a laborban voltunk, megkérdezték, hogy kérünk e tenyésztést is, amire a válasz igen volt. Nekem is tenyésztést csináltak korábban nagy nulla eredménnyel. Az urulógus utána a "vizeletkioltás" szót használta.
Elővettem a papírokat:
a vizsgálat eredmény címe: Mikrobiológiai lelet, és most az urulógus visszautalt egy "mikrobiológiai vizsgálatkérő lap"-pal".

265014.2011.11.08. 16:12
   iveing

Sziasztok, kérem, aki tud segítsen, adjon tanácsot. Előre is köszönöm.

A történetem: 24 éves vagyok, tavaly először agusztusban éreztem az állandó vizelési ingert (együttlét után 24 órával), első nap véres vizelet, alhasi fájdalom, kaptam rá nolicint és egy hét múlva el is múlt.

Rá egy hónapra ismét előjött ez az érzet, ismét csak egy együttlét után, ismét kaptam nolicint, amit szedtem egy hétig, de nem segített, aztán tőzegáfonyát kezdtem el, de nem segített, és szedtem a D-mannose port, majd 3 hét után lehet ezektől vagy magától elmúlt.

Aztán jött két hét amikor minden rendben volt, majd 2010.október 31-én ismét előjött , ismét egy együttlét után, és ez azóta is tart, tehát már 1 éve !!! (((

Voltam számtalan orvosnál, nőgyógyász, urológus, volt aki azt mondta, hogy ezzel együtt kell élni, volt aki azt mondta majd nyárra elmúlik, számtalan antibiotikumot szedtem kb 8-9 félét, fölösleges is felsorolni.

Pár tenyésztésen is vagyok túl, hólyagtükrözésen, hüvely ultrahangon stb mindegyik leletem negatív lett.

Egyedül egyszer a hüvelyváladékból tenyésztettek ki streptococcus agalactiae, de erre az orvos azt mondta, hogy erre nem ír fel gyógyszert mert ennyi elfér a szervezetben.

Az inger érzete azóta enyhült, de még mindig érzem, és megkeseríti az életemet, folyamatosan érzem hogy pisilni kell, hiába megyek el wc-re utána is ugyanúgy megvan az inger. Sokszor 1-2 órát ott ülök a wc-n mert úgy érzem nem bírok felállni, főleg az elúlt pár napban mert valamitől nem tudom mitől rosszabb lett.

Azt hittem tudok majd ezzel együtt élni, de nem, így nem lehet élni, nem ülhetek állanódan a wc-n.

Kérem akinek volt hasonló problémája, és az orvosok az ő esetében is tanácstalanok voltak, az kérem írjon, hogy neki mi használt.

Még annyit, hogy hatalmasat csalódtam az orvosokban csak a gyógyszert tudják felírni, abban nagyon jók, meg azt mondani, hogy ez felfázás, adnak gyógyszert és azt mondják egy hét múlva elmúlik, igen persze elmúlik, nekem már egy éve tart. Hol múlik el?

Üdv: Iveing

264747.2011.11.06. 11:26
   enixma0423

Fruzsi!

Ez a mikrobiológiai vizsgálta vagy nem tudom mi pontosan, ez ugyan az mint a vizelettenyésztés?? Mert nekem azt csináltak többször és negatív lett az eredmény, akkor tuti , hogy nincs ilyen bacim, vagy ez a mikro... valami lehet, hogy kimutatná? Mert nekem is ugyanez a lefolyása a betegségemnek amit te is szó szerint írtál???!!
Köszi előre is :
Enix

264399.2011.11.02. 13:24
   wwwwww

Fruzsi!

hol nézetted meg a mikrovalamit? a tenyésztést magán uton????elmailben vagy ide leirod nekem? ugyan is nálunk az egyszerű tenyésztést ki kelett könyörögnöm,és még kicsit hülyének is néztek...hogy mit csinálok nagy ügyet a dolgokból....

már rendbe jöttem teljesen. még ma megnézik a vizeletem amit reggel leadtam mert fehérje multhéten volt még benne, de akkor a hüvely kupommiatt volt....

de ha a vizeletem nagyon nézem akkor néha picike fehér uszkál benne néha. anyukám aztmodta neki is volt és aztmondták neki hogy nem gond pici fehérje..

ja emailcimem:babababa2@citromail.hu

264398.2011.11.02. 13:24
   wwwwww

Fruzsi!

hol nézetted meg a mikrovalamit? a tenyésztést magán uton????elmailben vagy ide leirod nekem? ugyan is nálunk az egyszerű tenyésztést ki kelett könyörögnöm,és még kicsit hülyének is néztek...hogy mit csinálok nagy ügyet a dolgokból....

már rendbe jöttem teljesen. még ma megnézik a vizeletem amit reggel leadtam mert fehérje multhéten volt még benne, de akkor a hüvely kupommiatt volt....

de ha a vizeletem nagyon nézem akkor néha picike fehér uszkál benne néha. anyukám aztmodta neki is volt és aztmondták neki hogy nem gond pici fehérje..

264397.2011.11.02. 13:24
   wwwwww

Fruzsi!

264106.2011.10.28. 18:11
   CateRina28
Szia Fruzsi!

Csak egyet mondok, amit mindig is írok itt a fórumon: ha az augmentin beszedése után is előjön nálad a hurut, akkor több antibiót be NE szedj, helyette kezdj el rendszeresen valami gombaölőt (pl. Diflucan) szedni, mert akkor a gomba okozza, ami a hólyagodban van. Ok?

Gyógyulást!

C.

264067.2011.10.28. 11:08
   fruzsi22

Sziasztok!
Én január óta gyötrődöm visszatérő hólyaggyulladással, de nem a véres vizelettel, "csak" a csillagokat látok fájóssal.
Nagy tanulság volt a részremről az egészségügy működése és leírom, hogy én hogy állok, hátha mások előrébb lépnek a gyógyulás fázisában.

Nekem mindig akkor jött elő, ha együtt voltam a férjemmel, másnap vagy rá pár napra. Néha kibírta, hogy többször együtt voltunk, de utána megint. Egyszerűen nem értettem, hogy miért, hisz beszedtem minden antibiotikumot, vettem ezüst kolloidot, vedeltem a teákat, áfonyát, tökmagolajat stb. Véleményem szerint ez utóbbiak, legalábbis amit én próbáltam, nem sokat érnek.

Végül magánúton csináltattunk mikrobiológiai vizsgálatot, nekem is és a férjemnek is. Ez korábban nem készült, csak sima üledékes vizsgálat, és abból nem mutattak ki az ég világon semmit, se az urulógiai se a nőgyógyászati kenet vétel vonalon. Pedig meg is kínoztak kicsit mindkettőnket: katéteres vizelet és a férjemnél is steril vizelet vétel volt.

Szóval magánúton elmentünk, pisiltünk egy pohárba, kifizettük a vizsgálatot, és láss csodát: nekem e-colim van, a férjemnek szintúgy és még 2 egyéb baktériuma. Az én számaim 10 a harmadikon, a férjemnek 10 az ötödiken. Tehát elég csúnya.

Megvilágosodtam: a fiúknál tünetmentes a fertőzés, ő szépen megfertőzött mindig, én meg azt hittem, hogy nálam van a baj. Azóta szedjük mindketten az augmentint, a férjem igen nagy dózisban. Nem tudom, hogy ez hosszú távra megoldás lesz-e, vagy hogy mit fog mutatni a következő vizsgálat, vagy hogy visszajön-e; de azt javaslom lányok, hogy ha visszajön a probléma többx, egyrészt ragaszkodjatok a mikrobiológiai vizelet vizsgálathoz, tenyésztéshez, másrészt ragaszkodjatok ahhoz, hogy a párotokat is nézzék meg, írjanak nekik is gyógyszert.

Tudom, hogy sok oka van, és sokféle baktérium van, ez nem uniform megoldás, de akinek hasonló tünetei vannak, sztem próbálja meg a fentieket.

Jobbulást mindenkinek.

264050.2011.10.28. 09:28
   cickomicko
Szia! Ne keseredj el, inkább egészségesen ess teherbe, mint ilyen állapotban. A hólyagod gatyába rázására próbáld ki, hogy esténként főzöl magadnak kamilla teát, de olyan töményet, hogy 1 bögre vízbe beleteszel 2 filtert. Áztasd ki jól, és lefekvés előtt idd meg. Én 1 hétig ittam, és nem engedte elhatalmasodni a betegséget, és a csípő érzés szinte másnap reggelre elmúlt. Én kibírtam reggelig, nem kellett éjszaka elmennem wc-re.

264000.2011.10.27. 20:18
   wwwwww

sziasztok! hát nekem az augmentin segitett és már rendben vagyok. se baci se vér nincs a vizeletemben. az inszem meg sajna nem sikerült

elsőelőző45678910következőutolsó

Szponzorált hirdetések