Hírlevelek
Regisztráció
Csontritkulás felmérés

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 91 

1234következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

285890.2012.07.09. 14:06
   mafer2

Sziasztok!

Feri vagyok. Én ezzel bőrgyógyászhoz fordultam. Egy idősebb, rutinos doki írta fel az Exoderil nevű ecsetelőt. Nem kerül sokba, és hatásosnak látszik. Még nem vagyok túl rajta, de a gombás köröm kezd lenőni, hátul már ott az egészséges rész.
Két fontos dolog kell, hogy ez működjön. Rendszeresen, hetente, vagy akár 3-4 naponta finoman meg kell reszelni a köröm felületét. Ezen ugyanis viszonyleg gyorsan egy kemény, természetes réteg képződik, ami nem engedi bejutni a szert a körömbe. Ez után a körömport lemossuk, megtöröljuk a lábat, majd 3-4 cseppet cseppentünk a beteg körömre, amit egy erre elkülönített ecsettel szétkenünk. Alkalmazhatunk fültisztítot is, azzal erősebben be lehet dörzsölni, de ez több ecsetelő folyadékot szív magába, így sokat eldobunk belőle.
A másik fontos dolog a következetes kitartás. Minden egyes nap, tisztálkodás után ecsetelni kell, különben a gombás rész gyorsabban húzódik hátra és fertőz, mint ahogy nő le a körmünk.
Ollót, resszelőt, ecsetet, minden eszközt mindig fertőtlenítsünk használat után Exoderillel.
Ha több körmöt érint a gomba, gyógyszeres kezelést is javasolnak e-mellett.
Remélem, tudtam segíteni. Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

284775.2012.06.25. 16:11
   bulok77

Sziasztok!
Alexandra gyógypedikűrös vagyok Budapesten!
Sok éves tapasztalom során rá jöttem ,hogy mennyire jól lehet kezelni a körömgombát ami mellett elvégeztem egy továbbképzést erre a célra.
Körömről el kell távolítani a gombát fertőtleníteni kell és kilehet pótolni
géllel amit a lámpába kell betenni és utána szép körme lesz a vendégnek.
Nagyon sok vendégemnek tettem és megoldódott a probléma.
Így nem kell dugdosni és takargatni a lábacskát ,mert olyan mintha az a saját körme.Esetleg ha valakinek benő a körme ez idő alatt az sem gond mert tamponálunk.
Bármi kérdés lenne nagyon szívesen válaszolok.
Aki szeretne el jönni a szalonomba azt sok szeretettel várom.
dobleralexandra@freemail.hu

284596.2012.06.22. 20:43
   pindur76

Sziasztok!

Férjemnek van körömgombásodása, de én megijedtem, amikor megláttam. Olyan, mint az öregeké és néhány ujján pár milliméteresek a körmök és hegyesen felfelé állnak. Sárgás elszíneződés és rücskösség látható. Valaki mondta, hogy menjünk el vele egy gyógypedikűröshöz, de ő nagyon fél, hogy ne szedjék le a körmeit. Milyen más megoldás lenne erre, hogy ne kelljen eltávolítani a körmeit?
Köszönöm a válaszokat, ha volt ilyen tapasztalatotok.

283553.2012.06.12. 10:46
   jutka107
Az a baj, hogy sokan, köztük én is mindenféle kencével próbálkozunk, egy vagyonért, mennek a hónapok, évek, és csak rosszabb lesz a köröm állapota. Ha valakinek az összes körme gombás...ne haragudj de ezen már csak a gyógyszeres kezelés segít. Én nem bántam meg, hogy 3-vagy 4 év után bevállaltam, idén már nem kell dugdosnom a lábam.

283510.2012.06.11. 20:27
   rusty97
Nekem is nagyon nagy szükségem lenne erre a titokzatos gyógynövényre.:/ 2 éve volt amikor egy strandon bevertem a lábam a csempébe. és leesett a nagy lábujjamról a köröm...azóta gombás..és mostmár mindegyik körmöm...már próbáltam teafaolajat és nem segít..ez az ecetes..és az sem ..sajnos nem tudok mit csinálni vele valami olcsó és hatásos gyógymódra lenne szükségem, ha valaki tudna nekem segíteni és tudna adni pár ilyen segítséget akkor erre az e-mail-ra szeretném ha elküldenétek.. Előre is köszönöm szépen ! Üdv: rusty

282219.2012.05.28. 10:08
   jutka107
Hosszú évek óta szenvedtem a körömgombától, mindent kipróbáltam rá ami nem gyógyszer, legvégén ezt a Canespro-t. Nekem is csak csúnyább lett tőle a körmöm. Feladtam, egy 3 hónapos gyógyszerkúra valamint egy ecsetelő megoldotta a problémámat. Egy vagyonba került mire idáig jutottam, dugdostam a lábam több nyáron át, nem érte meg.

281604.2012.05.20. 19:26
   toldinena

Sziasztok! Nekem a nagylábujjam sarkán évek óta körömgombám volt/van.Nem zavaró, alig volt látható, pici felületen, de mégiscsak el akartam tüntetni nyárra. Arra gondoltam kipróbálok egy tuti szert, a Canespro-t. Végigcsináltam a kúrát, kínosan ügyelve arra, hogy mindent szabályosan csináljak. Az eredmény: A körmöm negyede lejött, és amelyik része eddig nem volt gombás, most az is sikeresen az lett. Itt a nyár, és el vagyok keseredve, mert nagyon csúnya lett a körmöm. Most Loceryl lakkot használok, és bízom abban, hogy talán ez segít.Legalább 6-8 hónapot kell várnom, hogy a hiányzó körömrész visszanőjön, és a beteg rész is lenőjön. Talán jövő nyárra sikerül ((
Ha valakinek van hasonló tapasztalata, szívesen venném, ha megosztaná velem!

280258.2012.05.07. 11:43
   estrella

Sziasztok!

Hasonlóképpen hosszú ideje szenvedek én is a körömgombától, sajnos nálunk ez családi betegség. A 20%-os ecetes vízbe áztatásos és egyéb hagyományos módszerek sajnos nem hoztak hosszútávon eredményt.
Azonban egy ismerősömnek nagyon jó tapasztalata volt a Nailner Repair stifttel.
Semmi macera, hosszadalmas pepecselés, és bűz.....A titok egy speciális hatóanyagban van, ami áthatol a körömlemezeken.
Elkezdtem használni, most ebben bízom MIndemellett ugyanolyan fontos a táplálkozás is, vagyis szigorú candida diétán vagyok.
Van olyan köztetek, akinek orvos ajánlotta a diétát?

280000.2012.05.03. 20:31
   hennnci09

Sziasztok. Már 5éve küzdők a körömgombámmal, a nagy lábujjam nagyon csúnya, mindig kilakozom hogy ne lássák milyen ronda. nem igazán merek elmenni orvoshoz, félek hogy lebasz hogy miért nem mentem előbb. Esetleg tudna valaki egy bevált pusztító módszert mondani? Nagyon megköszönném.

279429.2012.04.27. 17:32
   viki0705

Sziasztok Sorstársak!

Nekem is rég óta van körömgombán,most már múlandóban.
Ami ténylegesen látványosan hatott,az a Holt tengeri Sóbarlang,vigyázat, Bpen több helyen is van barlang,de kizárólag egy holt tengeri van és itt mezitláb ülsz benn 45ppercet,kellemes környezet 23 fok van benn,relax zene,és ettől gyógyul széen a körmöm.
Előtte jártam lézerre szart sem érta dolog meg a gyógyszer sem.

Ja, a barlang, Erkel utcában van kálvin térhez közel,és még olcsób mint a gyógyszer meg a többi kencefice.

277692.2012.04.12. 21:18
   szita27
Engem is nagyon érdekelne a gyógynövény sajnos az a web oldal nem jó nem találok rajta semmit ha elküldené nagyon hálás lennék érte.köszönöm szita27@gmail.com

267232.2011.12.02. 11:41
   andifeher

Sziasztok!

Én is kentem ezzel-azzal az ecetet is kipróbáltam szerintem nem jó rá vagy nekem legalábbis nem jött be. Amikor más irányból is figyeltem mit eszem akkor javulni kezdett szedtem candid plust és onnantól már megoldódott csak ki kellett várni míg szépen lenő ráment egy nyaram de legalább megszbadultam tőle remélem örökre Hurrá!!

261796.2011.09.30. 21:02
   Lunda2
Kedves Robertó!

Érdeklődöm, hogy az ecetes áztatást, reszelést minden nap kell végezni, vagy elég egy héten 2-3-szor, többi napokon pedig csak az ecetes ecsetelést?

Üdvözlettel: Rita

260079.2011.09.08. 22:22
   marimama51
T.Robertó.
Nagyon köszönöm gyors válaszát.Amit irt nagyon meglepett és biztos kifogjuk próbálni mert mi is kipróbáltunk több mindent de eddig siker nélkül.
Szeretném még kérdezni,hogy mennyi idő mulva lehet tapasztalni a javulás jeleit? A gombásodás végleg elmulott? Kb.mennyi ideig kell kenegetni az ecettel?
Tisztelettel:Mari

259974.2011.09.08. 07:31
   rpethes
Kedves Mari és valamennyi sorstár!
A körömgomba komoly probléma, mert nehezen gyógyitható és a
kezelése költséges is.
Többféle megoldást próbáltam már, de nem voltak igazán hatékonyak.
S most mindenki meglepetésére egy nagyon egyszerü és költségkimélő szert és megoldást ajánlok-hangsúlyozva, kipróbált,
bevált megoldás:
A lábat, vagy kezet 20%-os ételecettel kevert melegvizben jól kiáztatjuk, szárazra töröljük, s szükség szerint körbevágjuk,mint
ahogy szoktunk körmötvágni.
A köröm felületét-mely igy kissé felpuhult-
bőrreszelővel megreszelünk, majd ,pl. fültisztitó pálcikát 20%-os étel-
ectbe mártva a köröm felületét és körben, a körömágyat is beecseteljük. Letörölni nem kell! Ezt minden tisztálkodásnál elvégezzük.
Jó gyógyulást kivánok.
Üdvözlettel:Robertó email:rpethes@gmail.com

259873.2011.09.06. 23:19
   marimama51
Üdvözlöm.
Itt a reménysugár???A párom minden körme gombás és nem tudjuk elmulasztani.Örömmel olvastam amit a gombákról és kezelésükröl irt.Nagyon jo néven vennénk ha segitene nekünk is és megirná mi a teendő.
Várjuk mielőbbi szives válaszát!!
Üdvözlettel Mari

259872.2011.09.06. 23:12
   marimama51
Üdvözlöm.Szeretném elkérni a szer összetevőit vagy a szerből is vennék ha lenne rá lehetőség.A Párom minden körme gombás és nem találunk hatékony gyogymodot rá.Nagy segitség lenne részére ha ez valóban hatékony.Várom szives válaszát.
Üdvözlettel Mari.

259669.2011.09.04. 11:03
   jutka107

Friss gombás fertőzésre működik a SHoll ecsetelője. majd 2 hónapja használom, szépen nő le és az új köröm egészséges. Viszont a másik körmöm amivel évek óta küzdök az maradt (

259665.2011.09.04. 10:19
   borso56
szia
engem is érdekelne a gyógynövény,ami a körömgombára jó.kérlek küld el a nevét! köszönöm

256944.2011.07.30. 09:34
   orgona50

Nagyít!
Éngem is érdekelne az a gyógynővény hogy hol lehet megkapni, mert nekem meg a hüvelyk ujjam nagyon gombás, aki tud segitsen!! Köszönöm!

1234következőutolsó

Szponzorált hirdetések