Hírlevelek
Regisztráció
Csontritkulás felmérés

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 49 

123következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

270423.2012.01.13. 13:22
   andifeher

IBS teszt próbáljátok ki: http://vitaminkosar.hu/ibsteszt/

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

253670.2011.06.19. 15:25
   gyuluska45
Igen, ez így van!
Koszorúsér-szükület miatt három alkalommal katétereztek, és behelyeztek a koszorúserekbe 4db sztentet. A vérrögképződés elkerülése miatt állandóan /5 éve/ Aszpirin Protect 100mg szedek, amitől két év alatt refluxom lett, /Refl. Oesophag. LA : A / Azóta, hogy ne égjen a nyelőcsövem és normális életet tudjak élni napi egy alkalommal Controloc 40mg tablettát is ennem kellett. Mivel állapotom nem javult, kardiológusom tudta nélkül abbahagytam az aszpirin szedését. De rajt is van a kezelési utasításon, hogy emésztőszervi panaszokkal élők nem ehetik az aszpirint, mert gyomor és nyelőcsőfekélyt okozhat. Azóta az állapotom jónak minősíthető.

188738.2009.09.22. 11:08
   baloghtamasne
Szia Ancsy!

Balogh Tamásné (Melinda) vagyok! Nekem ez év márciusában kezdődött a dolog. A bal oldalam keményül begörcsölt,
Azóta nem jó a gyomrom. Ha édeset eszek nem jó, és ha sokat!
kétszer görcsöltem be éjszaka, és a hátam úgy érzetem "beszakad".
Nem merek orvoshoz menni .Nagyon félek a tükrözéstől.
Szeretném megkérdezni tőled, hogy milyen kajákat lehet enni.Kérlek segíts.
Előre is köszönöm! szia!

185572.2009.08.13. 08:34
   anon_563405

Zsuzsa vagyok helló új regisztráló! Kb : 3-4. napja fáj a gyomrom és a torkom de nagyon, alig bírok enni , inni, stb. Most először fáj ennyire a gyomrom még így nem fájt sosem. Meg ritkán el kap a hányínger is. de az nem sűrűn. Mit vegyek be rá ,hogy jobb legyen vagy mit ne. Köszike.

170866.2009.02.20. 14:16
   anon_550386

170865.2009.02.20. 14:14
   anon_550386

169193.2009.02.07. 17:47
   agica6666
Nagyít!
silverfruct:(

Szia, a lányomnak vannak, olyan gondjai hogy annyira fája gyomra hogy be kell feküdnie a korházba mert hányingere van és fogyott is, de ez összetet dolog, mert sokat buktatták, sajnos, és halálosan fél, a tanulástól vizsgáktól. egyébként: discalculiája van, ami részképességet jjelent, hogy részben képes csak tanulni, ez azért van, mert amikor a 3 terhességemet hordtam a kkor 9 honapig seduxent szedettek velem, nehogy elveszitsem a 3 terhességemet, is. most egyik gond a tanulás,a másika gyomor probléma. gyakran, felpuffad, feszit a hasa,gyakran van hányingere és ha eszik akko ris fája gyomra meg ha nem akkor is. elég feszült szorongos lányka.sajnos sokat szenved, ettől éjszaka is sokat fája gyomra rosszul van de már engm nem is ébreszt fel, mert azt mondja már beel fáradt. most be kell feküdnie, akorházba és borzasztóan fél, a tükrözéstől. nem tudom, hogy valami kábitás félét nem tudnának e alkalmazni rajta. sajnos én sulyos pánik beteg vagyok és agora fobiám van.
szeretnék segiteni rajta de én jobban összeomlok mint ő maga. még csak most mutatja, nem fél anniyra, talán nem látom, amikor sir, de tudom,mert 9 hónapos kora ota együtt vagyunk. és midnnet megbeszélünk nemtudok neki már segiteni csak anniyban, hogy mellette lennék de nem tehetem, mert nem fognak beengednia tükrözésnél. ha valaki tudna segiteni, msota lányom neében irok. kérem, esetleg, a az e mail cimemre, valami segitséget esetleg mit ehetm hogy ne legyen olyna nagy fájdalma vagy mit vegyek neki gyogyteát, amig nem kerül be a korhézba és nem találnak neki megflelő gyogyszert??, köszönettel: somogyi ágnes : e mail cimem: particicuska@citromail.hu

168081.2009.01.29. 18:16
   gtsdatanet

Szia Andi!

Egykor én is szedtem a Nexiumot, ami nálam bevált, de
félévenként újból el kellett menni szakorvoshoz, hogy a
házi orvosom felírhassa és amikor jelentős mértékben
megemelkedett az ára, akkor áttértem az Omeprazol-ratio-
pharmra (20 mg). A hatásfoka ugyan az, mint a Nexiumé,
csak sokkal olcsóbb és nem kell szakorvohoz járni félévenként.
De azért kérj tanácsot a házi orv-tól.
Üdv. KaTi

163314.2008.12.14. 23:44
   anon_550386

158059.2008.10.27. 20:25
   anon_529190
szia erika vagyok.én is 3 évet kinlodtam a reflux betegséggel.nekem tönkre tette a nyelőcsövemet is.a kimarodástol teljesen összeszükült.6 órás mütétem volt egy éve. kivágták a nyelöcső darabot és a vékonybélböl potolták.életveszélyes mütét volt.nem játék ez abetegség!!probáld meg a salvus vizet nagyon jó.de a búzafülé fagyasztott iszonyatosan jo mert lugositja a szervezetett.nnagyon fontos hogy hatszor egyél kevesett soha se legyen üres a gyomrod.lefekvés elött 3 órával ne egyél már semmit.a diéta is nagyon fontos!remélem segitettem valamit.szia

156967.2008.10.19. 21:16
   kiraly4750
Szia mITCH!
A mi cégünk is természetes anyagokkal foglalkozik.Eredménnyel-300 féle mmagasan minőségi termékek-kérlek nézz körül,böngézd át web: http://www.flavin7.com/unio üdv

156908.2008.10.19. 16:55
   anon_528424
Silverfruct szeretnem tudni milyen termeszetes alapanyagu keszitmenyekkel gyogyitgatod magad es milyen eredmennyel. En most keztem szedni a Nexiumot, de idaig semmilyen eredmenyt nem erzek, sot a gyogyszer mellekhatasait erzem. Koszonom a segitsegedet! Andi

139256.2008.04.15. 13:09
   anon_510412
Hi!

Üdvözlök mindenkit a clubban.
Nekem 1 hete derült ki, hogy refluxom van. Először megörültem neki ,mert az előzetes leletek alapján azt hittük, hogy valamilyen daganat a nyelőcsőben. Ugyanis egyik este egyszerüen nem tudtam lenyelni a darabos ételt. előzményként sokszor volt hányingerem ill. egyéb emésztési problémám.(puffadás, székszorulás, teltségérzés, gyomorégés és torokfájás, rekedtség.) Magyarul típusos tünetek.

A nyelőcső tükrözéstől senki se féljen inkább kellemetlen, mint szörnyű és kiderülhet mi áll a probléma hátterében. Tehát ne dugjátok a fejeteket a homokba. Van egy trükk hogyan lehet a legjobban átvészelni. Tudom mert, háromszor voltam. Ellazulni és pici apró levegőket venni.
Egyébként a betegség hátterében legtöbbször a túl sok gyomorsav termelés áll ill a stressz!!! de ez nem újdonság senkinek. Viszont a szervezet elsavasodásáért a sok szénhidrát, zsírok és a kevés zöldség fogyasztása áll. Nézzetek utánna mik azok az élelmiszerek amelyek savas kémhatásúak ezeket kerüljétek. Szerezzetek be Füredi ION PH 9.3 vizet amiből napi két litert kell fogyasztani és ez átállítja a sav-bázis egyensúlyt a szervezetben. Tudni kell, hogy 20-80% a lúgosság javára a normális nálunk általában fordítva van.

Hogyjétek el ez sokat számít a gyógyúlásnál.

Mindenkinek javúlást kívánok!

137431.2008.03.23. 19:07
   anon_507949

Sziasztok!
Új vagyok itt, de a betegségem régi. 3 éve reflux+IBS.
Sok gyógyszert kipróbáltam, amig szedtem ok, de utána!!!!!!!!!!!!!!!
Ajjjjaj!
Most salvus vizet és kinai gyomor teát (Tieguanyin) iszok.
Kb. 2 hét után éreztem, hogy jobb.
Remélem, tudtam segiteni.

137340.2008.03.22. 12:42
   anon_507892
Szia!

Ugyan azokkal a problémákkal küzdök mint Te ua. gyógyszereket is nyomattam! lécci ird le azt a gyógymódot amit találtál!

kössz

135505.2008.03.03. 09:07
   anon_509084

1 tasak réti legyezőfű ára amúgy 150 ft a herbáliákban.

135504.2008.03.03. 09:05
   anon_509084

szeretném tőletek kérdezni, hogy szerintetek a kondizás lehetséges e ilyen betegség mellett? Nehezen eszek ugyan de egy óra alatt talán tele zabálhatom magam. Ami kell a kondícióhoz. Csak nem tudom, hogy ez hasznos lenne e... Muszáj izmosodnom meg híznom mert ez miatt a betegség miatt nagyon lefogytam.

135503.2008.03.03. 09:03
   anon_509084
szia. a gyógymódot természetesen még én is keresem. egyenlőre azt tudom ajánlani neked, hogy napi 3 kamillatea tisztán (mert az gyógyít és regenerál). és este lefekvés előtt pedig réti legyezőfűből készült tea. A réti legyezőfű ugyanis nem csak fájdalomcsillapító hatású, hanem a sav termelését is visszafogja. Minden kúra esetén cukor nélkül ízesítetlenül igyátok. 1 hete alkalmazom. Picivel jobb.

135399.2008.03.02. 08:32
   anon_506108
Szia !

Engem érdekelne milyen természetes gyógymódra találtám,nekem még eddig nem sikerült már sokmindent én is kipróbáltam de csak egy kevés javulást vettem észre.

Köszi Hover

134796.2008.02.25. 07:48
   anon_509084

bocs. a helyesírásra legközelebb figyelek. Visszamentem melózni .. szép napot és jobbulást mindenkinek.

123következőutolsó

Szponzorált hirdetések