Hírlevelek
Regisztráció
Allergiateszt
Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet (Budapest)

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 73 

elsőelőző1234következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

89689.2006.11.30. 16:51
   anon_451418
Kedves Zongorass!

Úgy gondolom,hogy a kezelő orvosodnak kell elmondania mindent a beavatkozással kapcsolatban!Bátran kérdezz tőle!
Pár kérdésedre azért én is tudok válaszolni.
Aznap reggel általában már nem lehet enni-inni,beöntést a legjobb tudomásom szerint nem adnak,infúzót biztos kapsz.A beavatkozás után egy adott ideig nem lehet felkelni,de ezt majd szintén elmondják.
Remélem ezzel a pár infóval tudtam segíteni!

gaspra

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

89645.2006.11.30. 12:48
   anon_540564

89639.2006.11.30. 12:30
   anon_540564
Már hétfőn megyek szívkatéterezésre, kérem írja le valaki mi fog történni.

89458.2006.11.29. 10:12
   anon_451418

Nagyon jó olvasni,hogy a gyermekcentrumról szinte csak jó véleménnyel vannak!
Egy valami viszont fájó pont!
A többség az operáló orvosnak köszön mindent,pedig Ő hozzá valahogyan csak eljutnak a szülők.Itt a gyermekkardiológusokra gondolok elsősorban.Másodsorban pedig az ápoló személyzetre,akik szintén kiveszik a részüket a gyermekek gyógyításából!
Emellett pedig teljesen természetes,hogy mindenki másképp ítéli meg a betegekhez való hozzáállást,hiszen mindenkinek más az értékrendje és az adott helyzetektől is függ a megítélésünk!

Egy ott dolgozó kismama

89357.2006.11.28. 16:09
   anon_540564

Kérem, ha valakinek volt szívkatéterezése, írja le, mi fog történni, részletesen.Az is érdekelne, higy kapok-e beöntést, és a katéterezés után, mi fog történni.
Arra gondolok, hogy intenzív szoba, infúzió, stb.
Előre is köszönöm szépen.

Éva

88855.2006.11.24. 19:31
   kisfiam1977

Sziasztok! Az én kedvenc orvosom, Szőke doktor. Minden téren szuper!!!!!!!!! EMBERILEG,SZAKMAILAG.Sokkal több ilyen SZAKORVOSRA lenne szükség.

88571.2006.11.22. 11:59
   anon_450213

Rövid észrevételem a következő: Szívpanaszokkal háziorvosi beutalóval jelentkeztem az Újpesti Károlyi Sándor Kórház Nyár utcai Kardiológiai ambulanciáján. Előre mondták, hogy 2 hónap múlva kaphatok időponrot. Én mondtam, hogy most vagyok rosszul, és nem 2 hónap múlva akarom tudni a bajomat, - és a kezelésemet most szeretném, ...ha lehetne... A válasz: utaljon be a háziorvos befekvésre. Meg se vizsgáltak, annélkül küldtek el. Telefonon kértem segítséget az Országos Kardiológiai Intézettől, ott csak azt kérdezték, hogy oda tudok e valahogy jutni hozzájuk - bármikor, és még éjjel is megvizsgál az ügyeletes orvos. Dr Hódi doktornő fogadott ügyeletben, és kaptam meg az ellátást, gyógyszereket írt, indokolt volt a bekerülésem. Azóta is hozzájuk járok. Köszönöm a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet betegbarát gyógyítását, kezelését. Dr Ványi a jelenlegi kezelőorvosom.( Ezen levelem, észrevételem a Károlyi Kórháznál is megtalálható. )
Köszönöm a lehetőséget a véleményem közzétételére. Lehet, hogy csak egy "munkadarab" vagyok az orvosok kezében, aki viszont az embert is látja bennem, én csak azt tartom igazán orvosnak.
Tisztelettel: B.Kálmán

85524.2006.10.28. 14:37
   CzeneE

Nagyít!
2005 márciusában Király doktor műtötte az akkor még 1 éves fiamat Fallot tetralógiával.1 hónapig voltunk bent.Tudok jót is rosszat is mondani,egy biztos:a kórház sebészei (dr.Királllyal az élen),orvosilag,EMBERILEG,a legnagyszerűbbek!!!

83734.2006.10.09. 11:43
   anon_446469

Hosszú oldalakat tudnék írni, de talán akkor sem tudnám leírni azt, amit néhány Emberrel kapcsolatban érzek, érzünk. Amikor a kicsi fiam megszületett, az első kardiológusnak azt sikerült tőlem megkérdeznie, "hogyan születhetett meg egy gyerek ilyen szívvel,". Akkor összeomlott bennem egy világ és még sok minden más is, de az élet utunkba sodorta dr. Kormos Zsuzsa doktornőt (Madarász utcai kórház), akinek a szeretete azóta is kíséri Kicsi Fiunkat, s aki, elmondta, hogy hol és hogyan lehet meggyógyítani ezt a kicsi szivet. Kormos doktornő révén kerültünk az OKI-ba, ahol 2003-ban megműtötték a kicsi fiunkat és bár nem volt könnyű, de azokban a nagyon nehéz napokban mégis olyan Emberekkel találkoztunk, akiknek egész életünk során hálásak leszünk, azért amit Kicsi fiunkért és ezzel a Családunkért tettek, és azért is, hogy EMBEREK, a szó legnemesebb értelmében. Minden orvos és a legtöbb nővér akivel "dolgunk akadt", a maximumot nyújtotta, de néhány nevet mégis szeretnék külön leírni:
dr. Prodán Zsolt
dr. Székely Edgár
dr. Szabó Marianne
dr. Kemény Viktória
dr. Ablonczy László.

Kívánjuk Nekik, a kórház többi dolgozójának és magának a kórháznak is, hogy még hosszú-hosszú éveken keresztül legyenek képesek azt a maximumot nyújtani, amihez a szakértelmen és a körülményeken kívül valami más, valami plusz is kell. Ők.

Köszönjük!

83456.2006.10.06. 21:01
   benudori

3 hete jöttünk haza Bence fiammal a kórházból, és nagyon meg vagyunk elégedve.
Dr. Tamás Csaba operálte, és műtét előtt és után nagyon emberien és barátságosan tájékoztetott minket a vátható fejleményekről, esetleges szövődményekről.
De a kórház összes dolgozójáról elmondható a magas szakmai felkészültség, mellette az emberség, ami a mai kórházak dolgozóira nem jellemző.

És csatlakozom az egyik előttem szólóhoz, hogy igen, 2 kemény hetet töltöttünk ott, feszültségekkel bővelkedve, de mégsem mondhatom, hogy rossz érzésekkel távoztunk onnan.
Ezt a kórház dolgozóinak köszönhetem, és annak, hogy érző emberként figyeltek ránk.

78788.2006.08.25. 15:25
   anon_469116

Dr. Haán András egy szombati napon jött be a GOKI-be hogy 8 órás műtéttel megpróbálja megmenteni a nagypapám életét. Sikerült meghosszabbítani, de sajnos meghalt. nem az orvosok hibájából. Azt tudom csak mondani, hogy aki szabadnapján bejön műteni és végigáll egy nyolc órás műtétet egy betege külön kérésére ( a nagymamám akarata volt) rossz ember nem lehet. És tegyük hozzá hogy ő sem fiatal ember már.
Tehát: emberek! szerintem ez az Intézmény hazánk egyik legemberibb, legjobb orvoscsapattal, ápolókkal, nővérekkel és dolgozókkal rendelkező kórháza.

Kitartást és sok sok erőt az ott dolgozóknak!

Egy reménykedő Unoka

75541.2006.07.19. 23:18
   anon_437565

Üdv Mindenkinek!

Az én történetem a GOKI-val 1976-ban kezdődött,ebben az évben születtem,elég hamar kiderült,hogy valamilyen szívfejlődési rendellenességem van és szinte azonnal az Országos Kardiológiai Intézet gondozásába kerültem.A diagnózis coarctatio artae (az aorta iv utáni szakaszának szűkülete). 18 éves koromig Záborszky Béla kandidátus főorvos úr viselte gondomat,azóta pedig Lengyel Mária professzor asszony a kezelőorvosom.
Az első műtétre 1982-ben került sor,majd reoperációra volt szükség aorta aneurizma miatt 1991-ben.Mindkét műtétet Árvay Attila professzor úr végezte.
Az elmúlt 30 évben rengetegszer feküdtem az Intézetben,több műtéten és szívkatéterezésen estem át részben az alapbetegség miatt,részben pedig a késői szövődmények miatt (hypertónia,többszörös alsóvégtagi artériás trombózisok...)
Meg sem próbálkozom az összes dolgozó nevének felsorolásával,akikkel kapcsolatba kerültem és akik mind sokat tettek a gyógyulásom éredekében.Nyugodtan elmondhatom,hogy az intézet dolgozói mind emberileg,mind pedig szakmailag a maximumot nyújtják,nagyon sokat köszönhetek nekik és mindig hálával gondolok rájuk.
Én jelenleg teljesen jól vagyok és bár gyógyszereket szedek,de abszolut mértékben teljes életet élek,sportolok,dolgozok.
A beültetett aorta protézis pedig éppen most július 18-án volt 15 éves és azóta is tökéletesen működik,remélem ez még nagyon sokáig így is marad.
A GOKI-t mindenkinek csak ajánlani tudom,akinek szüksége van rá és kívánok a GOKI minden volt és jelenlegi dolgozójának jó egészséget és kitartást a munkájukhoz.
Üdvözlettel: Mozsolics András

73860.2006.06.27. 08:12
   anon_435562
Üdvözletem.

Véletlenül nem dr.Fekete Bélához volt előjegyezve?
Édesanyám is ugyanilyen műtétre vár 6 hónapja.
A doktor úr csak ígérget, de édesanyámat nem hívják be műtétre.
Februárban azt ígérte, hogy még abban a hónapban behívják.
Májusban beszélt vele édesapám személyesen, akinek
azt ígérte: júniusban behívják. Már június vége van !!!

Molnár Péter

71853.2006.06.02. 23:32
   anon_433224

Az igazat szólva tőlem nagyon távol áll, hogy ilyen fórumokon mondjak köszönetet, vagy bíráljak, most mégis megteszem. Fél éve feküdtem az intézetben, és én csak jót tudok mondani. A nővérek nagyon aranyosak és korrektek voltak. prof. dr. Borbola József minden felvilágosítást megadott arra vonatkozóan, hogy mi fog velem történni a katéteres beavatkozásnál. Nagyon féltem, de teljesen alaptalanul. A műtét vagy beavatkozás, nem is tudom igazán minek nevezzem, - mert semmi félelmetes nem volt benne - sikerült és őszintén szólva nekem fájdalommal sem járt. Ezúton szeretném mégegyszer megköszönni a professzor úrnak és a kórház többi dolgozójának amit értem tettek.
Tisztelettel: Somoskői Lászlóné

70774.2006.05.23. 11:07
   anon_431897
Nagyít!
Elnézést szeretnék kérni Dr.Haántól mert amikor ezt a szöveget írtam nagyon feldult idegállapotban írtam és pont Édesapámmal álmodtam.Dr.Haán szerintem azért mütötte meg mert látott esélyt a gyógyulására és megtett minden tőle telhetőt.Mégegyszer elnézést kérek tőle.Amugy nagyon jó kórház.És tisztaságban,környezetben,orvolisag is és mindenben első helyre teszem a kórházat.Még annyit szeretnék mondani erre a banális beírásomr hogy ha Dr Haán nem müti meg akkor is meghalt volna mert nagyon rossz állapotban volt
.Bocsánatot kérek Dr.úr
Lehullot egy csillag,
Kialudt egy fény,
Mely szívünket melengette,
Nem ragyog többé.
Drága édesapánk nincs közöttünk már, Őrá emlékezünk és a szívünk nagyon fáj.Hogy ki voltál nekünk?Azt szavakkal elmondani nem lehet.A jó isten Őrködjön pihenésed felett
erikababy

70751.2006.05.23. 03:06
   anon_431897

Nagyít!
Én nagyon szomorú vagyok mert múlt héten vesztettem el édesapámat.Szegény már nagyon várta a mütétet,hogy majd minden jó és szép lesz,mivel 9 szívinfarktusa volt. és már nagyon sokat szenvedett.A kórház nagyon szép és tiszta és a nővérkék előtt le a kalappal,de a dr.haán andrással megne mütesse magát senki mert nem kel föl többé.Tudni illik mütét után mondta meg hogy tudta hogy meghal az édesapám a mütétbe,de megmüti hátha mégse.Azóta bekellett mennünk édesapám holmijaiért és amikor meglátott minket lefordult a liftnén nehogy megszólitsuk.Óvakodjatok Dr.haántól.erikababy

68536.2006.05.02. 18:47
   anon_450629

Nagyít!
Kedves Mindenki!
Én 3 éve feküdtem a kórházban és szintén nagyon jó tapasztalataim vannak. 33 éves voltam akkor, meg voltam ijedve nagyon mert előtte már máshol vízsgáltak elég "durva" módon, a nyeléses vízsgálatot végezték el úgy, hogy azt sem tudták mi történik velem, 3 nővér fogott le-nem szép emlék, ráadásul felesleges volt, csak azért vízsgált meg az orvos, hogy "lásson ilyet is". Így kerültem a GOKI-ba.Nagyon kedves és profi nővérke fogadott, elbódítottak a vízsgálathoz, így semmi kellemetlenség nem ért. Az orvosaim dr.Temesvári András és dr.Liptai Csilla volt. Katéteres műtétet végeztek, bestoppolták a szívemet. A gyerekosztályon feküdtem ahol nagyon aranyos piciket láttam és nagyobbacska gyerekeket, mind olyan tündérek voltak, azon törtem a fejem, hogy mekkora baj nekem az én bajom, de még szörnyűbb, hogy egy gyermek is lehet ilyen beteg !!!Műtét után a figyelőben is voltak egészen kis pár órás, napos babák és nagyobbacskák is. Az éjszakás nővérke szeme mindenkin rajta volt, nagyon figyelt mindenre-nekünk még tv-t is toltak be este, hogy szórakozzunk. Amikor megéheztünk akor olyan vacsorát csinált a nővér, hogy csak ámuldoztunk a kis mellettem fekvő lánnyal. A tapasztalataim nagyon jók, egy valami van ami furcsa volt, a várakozás. Utána megszoktam, hogy könyvet vigyek magammal és ha oda készülök akkor rászánom a napot, de ez nem nagy ár az egészségemért. Az orvosokat reggel korán már bent láttam és este még bent voltak sokáig. Nekik sem lehet könnyű, sok felé kell figyelniük, szaladgálniuk. A végén írom, hogy magam is eü. dolgozó vagyok de ezt nem hirdetem sehol, nem is tudták rólam-nem ezért voltak velem kedvesek. Meglepett amit ott láttam, ritka az ilyen hozzáállás! Azóta én is jobban odafigyelek a viselkedésemre!!!!
Kívánom, hogy mindenki /ha már szüksége van rá/ ilyen jól képzett orvosok kezébe kerüljön, akik valóban segíteni szeretnének !! Volt olyan anyuka aki sírva mondta, hogy mennyire megkönnyebbült mert megkérdezte az orvosát, hogy mennyit "illik" fizetni a kislány műtétjéért? Az orvos pedig azt mondta az is ugyanúgy van műtve aki nem fizet, nem tesznek különbséget gyerek és gyerek között!
A szülőktől én is ezt hallottam egyébként.
Mindenkinek csupa szépet és jót kívánok!

66775.2006.03.30. 21:26
   anon_424792
Kedves Anyuka!

Milyen szívfejlődési rendellenessége van/volt Zolikának?
sorsolya

63151.2006.02.09. 10:36
   anon_421274

Én egy 15 éves lány vagyok, akit szeptemberben műtöttek. Először azt mondták, hogy katéteres úton megoldható, de mikor oda került a sor, hogy elvégezzék ezt a "mütétet" kiderült, hogy mégsem lehet és, hogy nyitott szívműtétre lesz szükség.
Ekkor nagyon megijedtem de mikor bejött hozzám az az orvos, aki megműtött névszerint Dr. Mihályi Sándor teljes nyugodsággal elmesélte, hogy mit fog velem csinálni én is megnyugodtam! A műtét előtt minden nap meglátogatott és lelket öntött belém!
Miután megtörtént a műtét ott volt velem mikor senki, foglalkozott velem és ez nagy segítséget jelentett nekem. Miután visszakerültem az osztályra, akkor is meglátogatott és beszélgettünk! Nagyon megkedveltem!
Nem csak kiváló orvos hanem remek ember is. Örülök, hogy megismertem és, hogy Ő mütött meg! Szerintem a korházban Ő az egyik legkiválóbb orvos, de vannak olyanok is akik nem válalják a felelösséget és nem akarnak, vagy nem mernek az ember szemébe nézni utánna!
Én örülö annak, hogy Ő a sebészem!

62308.2006.01.31. 15:51
   anon_419803

Kisfiammal 4,5 éve járunk a Gottsegen György O.K.I. gyerekrészlegére. 3 katéteres vizsgálat és 3 nyitott szívműtét, valamint sok kórházban töltött hét után írom most le a tapasztalataimat: A gyermekem 2 napos korában került a kórházba, súlyos szívfejlődési rendellenességgel. Az első pillanattól kezdve a kórház minden dolgozója kedvesen és megértően bánt velünk. Az orvosok részletesen, és érthetően tájékoztattak mindenről. Bármikor is fordultunk kérdésünkkel a kezelőorvosunkhoz, készséggel válaszolt. A sebészünkre, Dr. Király Lászlóra minden nap hálával gondolunk!
Nagyon jó tapasztalatokat szereztünk ott, és bátran merjük ajánlani bárkinek, akinek szüksége lenne rá, hogy a kórház bármelyik orvosához forduljon bizalommal, mert sokszor erőn felül teljesítenek, hogy a kis betegeik minél hamarabb meggyógyuljanak.

Nagy Zolika édesanyja

elsőelőző1234következőutolsó

Szponzorált hirdetések