Hírlevelek
Regisztráció
Allergiateszt

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 145 

elsőelőző1234567következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

199149.2010.01.14. 09:00
   pkitti99

sziasztok!kérlek segítsetek nekem.veleszületett betegségem van:nyitott a kersztcsontom,abban található egy gerincsérv,ami nagyon szokott fájni.mit tehetek ellene?

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

195009.2009.11.28. 15:09
   gabikaa

Sziaztok!

Porckorongsérvre műtöttek két hete Debrecenbe , az Idegsebészeti Klinikán! Évekig halogattam ( 3 év gyötrelem ) mert féltem a műtéttől. Mindeki mehet a Debreceni klinikára, attól függetlenül hogy
az ország melyik részén lakik. ( Persze háziorvosi beutaló azért szükséges)
Könnyen megközelíthető pl, az intercityk óránként érkeznek Debrecenbe, Budapestről, Nyíregyházáról. Van honlapjuk , a
további információk ott megtekinthetőek.

Kíváló professzorok, doktorok, doktornők, idegsebészek dolgoznak itt.
A nővérkék tündérek.
Nagyon igényesek a kórtermek, mindegyikhez zuhanyzó és WC + tv tartozik. (egyébként az idegsebészetet a debreceni nagyerdő veszi körül)
A műtét után a kis sebfájdalmon kívűl más fájdalmam nem volt.
Másnap már sokat sétáltam.
Engem Dr. Ruszthi Péter idegsebész, klinikai szakorvos operált. Hálás köszönet doktor úr!
Szóval.... Egy percet se tűrjetek a gerinsérvnek( porckorongsérvnek)

Jó egészséget kívánok mindenkinek!!!!!

187279.2009.09.03. 20:27
   lucika71
SZIA ATTI!

KÖSZÖNÖM A BIZTATÁST.IGEN PROBÁLOK MEGBIRKOZNI A MŰTÉT GONDOLATÁVAL DE EDDIG MÉG NEM NAGYON BÍRTAM.NEM A KÓRHÁZTÓL FÉLEK, HANEM A MŰTÉT UTÁN LEVŐ DOLGOKTÓL.HOGY MI LESZ!JOBB, ROSZABB, FÁJDALOMTÓL ÉS ATTÓL HOL LESZ A KÖVETKEZŐ GUBANC.AZ ORVOSOK SZIMPATIKUSAK,ENGEM DR.VERES RÓBERT MŰTENE,DE VÁRÓLISTA VAN.ÚGY MONDTA KB.FÉL,1ÉV A VÁRAKOZÁSI IDŐ.

JÓ EGÉSZSÉGET,NEKED IS KITARTÁST.

KATI.

187274.2009.09.03. 19:58
   lucika71
BOCSÁNAT!

EZ NEM ORVOSHOZ SZOLÓ KÉRDÉS VOLT.HANEM AZ IDE LÁTOGATÓKHOZ,AKIK ÁTESTEK ILYEN MŰTÉTEN,DE EZ BENNE IS VAN."SZERETNÉM HA VALAKI......."

K.

187243.2009.09.03. 15:40
   vigyory
Szia K!

Nekem gerincsérvem van, 3 is L3-L4-L5-S1 között sorban szépen. Az L4-L5 közöttit műtötték az Amerikai úton, ezelőtt éppen 4 évvel. Azóta virgonc vagyok, néha előjön fájogat, de inkább a többi okoz némi nehéz mozgást időnként. A kórház olyan volt mint a többi kórház, azok sajna egyformák. Bár zóta szép épületekkel gazdagodtak. A doki aki műtött viszont remek ember dr. Liptóh László a neve, és áldassék a keze. Kedves, rendes, és komoly tudású, igazi ORVOS típus. a szó csupa nagybetűs értelmében.
A műtét után 3 hónap pihim volt, ezt BE KELL TARTANI különben semmit sem ért a szenvedésed. Tehát ha már ez van, akkor csináljuk rendese.
Sok sikert hozzá, ha még nem vagy túl rajta.

Atti

184984.2009.08.05. 17:57
   lucika71

SZIASZTOK!

ÉN 38 ÉVES VAGYOK,HASONLÓ CIPŐBEN JÁROK MINT ITT NÉHÁNYAN.
IGEN INTENZÍV GERINC FÁJDALOMMAL ÉLEK 4 ÉVE.13MM ES GERINCCSÚSZÁSOM VAN,CSIGOLYAÍV SZAKADÁS,BALLÁBAM ZSIBBAD NÉHA MENNI ALIG TUDOK. NAGYON SOK MINDENT KIPRÓBÁLTAM MÁR,KONZERVATÍV KEZELÉSEKET(INFÚZIÓ,KANÜL BEÜLTETÉS GERINCBE,GYÓGYTÓRNA,MASSZÁZS,STEROID INJEKCIÓK STB.)SAJNOS KEVÉS SIKERREL MERT RÖVID IDŐN BELÜL A FÁJDALOM VISSZATÉR. MOST MÁR OTT TARTOK HOGY MŰTÉTI ELLÁTÁST JAVASOLTAK AZ AMERIKAI ÚTI IDEGSEBÉSZETEN. L V-SI DECOMPRESSIO RÖGZÍTÉS.
SZERETNÉM HA VALAKI ÁTESETT ILYEN MŰTÉTEN ELMONDANÁ TAPASZTALATAIT VÉLEMÉNYÉT.
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.
K.

173763.2009.03.25. 17:30
   anon_549642

Sziasztok!Én 16 éves korom óta (29 éves vagyok)szenvedtem a derékfájással.Eleinte csak zsibbadás,később jobb lábamban erős 'görcsös' fájdalom jelentkezett.Szedtem rá injekciókat, fájdalomcsillapító, izomlazító,gyulladáscsökkentő gyógyszereket,de semmi nem használt! 2008 augusztusában elküldtek CT-re, ami egy 10 mm-es gerincsérvet mutatott az LIV-es csigolyán. Hát ezek után is próbálkoztam mindenféle gyógymóddal-fizikoterápia, gyógytorna-de semmi nem segített.
Végül 2008.09.09-én csak az idegsebészeten kötöttem ki.Egy hét múlva meg is műtött Nyíregyházán Dr. Lezák József főorvos.
A sérv ki volt szakadva, és a csigolyámból is faragott le, mert nagyon el volt meszesedve! Szerencsére én úgy ébredtem, hogy nem fájt semmim, és mozgott mindenem,aminek nagyon örültem!
Az este volt egy kicsit rosszabb, mert már el voltam zsibbadva,nem lehetett forgolódni,de az még kibírható volt.
Másnap reggel kivette Főorvos a csövet, és délután már fel kellett kelnem.Már az ebédet is az asztalnál ettem.
Az egy hét alatt rengeteget javultam,köszönhető ez a nyíregyházi idegsebészeti osztály dolgozóinak, mert nagyon rendesek, segítőkészek és türelmesek voltak velem, vagyis szerintem mindenkivel-ma már ez ritkaságnak mondható!
Itthon a gyógytorna után napról-napra jobban lettem, és azóta is jól vagyok.
Remélem így is marad.Ma már nem halogatnám a műtétet, bár remélem nem lesz rá még egyszer szükség!
Rengeteget kell tornázni, erősíteni, úszni, és így együtt lehet vele élni!
Köszönök mindent Nyíregyháza Idegsebészeti Osztályának.
Vámosné

171571.2009.02.27. 15:04
   anon_546994
Szia!
Többszörös gerincműtött vagyok, dr. Lázár László főorvos úr operált. Az utolsó műtét Telkin volt. Azóta gyógyszermentes vagyok, a rehabilitációnak is köszönhetően komolyabb panaszom nincs. Őt tudnám ajánlani, nagyon kedves, segítőkész, jó orvos. Számomra a legjobb!!!
A magánrendelésén lehet elérni, a honlapján szerepel a cím és tel. szám is. Mielőbbi jobbulást kívánok. Gyöngyi

170818.2009.02.20. 08:57
   anon_546071

Segítséget szeretnék kérni!

derék fájdalmaim vannak voltam már mr vizsgálaton is de az orvosok nem bírnak egyértelműen, érthetően és egyszerűen fogalmazni és pontosan azt sem tudom mi bajom lehet. Ha valaki letudná nekem fordítani az alábbiakat nagyon megköszönném.
Az alábbi diagnózist kaptam (MR):

Sagittalis síkú T1 és T2 súlyozott, coronalis síkú T1 súlyozott, sagittalis és coronalis síkú MR myelographiás felvételeket készítettünk a lumbalis gerincről, majd axiális síkú T1, T2 súlyozott felvételeket az L.I-S.I. közötti intervertebralis rések magasságában.

Kiegyenesedett ágyéki lordosis. A Th.XI. és az L.V. discusok laposak, csökkent víztartalmúak. Az L.IV.- és V. porckorongokon enyhe körkörös protrusiok láthatók. Canalis szűkület nincs. A conus az L.I. csigolya alsó szélénél végződik. A csigolyák alakja, jelmenete szabályos.

Válaszukat előre is köszönöm.

168666.2009.02.03. 16:30
   anon_555937
Engem a Telkiben Lázár dr. által 2006. decemberében végzett rutin sérvműtétet követően, 2007 júliusában "stabilizáltak".

Az első műtétet követően pokoli fájdalmaim voltak, az ágyban megfordulni alig-alig bírtam, a bal lábfejemben a bénulás kb. 2 hónapig meg sem nyikkant. SOkak szerint Lázár dr. enyhén szólva is lezseren kezelte ezt a műtétet.

Elektroterápia a Kútvölgyiben, talán segített valamit.

Majd következett kb 2 hónapos rohamos javulás, köszönhetően inkább az aktív gyógytornának, majd egy ugyanolyan rohamos romlás, visszaesés.

Ekkor kerültem Danka dr-hoz, ő akkor még a Királyhágóban dolgozott.
A következő két hónapban cataflamon éltem, napi 3 x 2 db-bal, de így is borzalmas szenvedés és fájdalmak.
Amikor még betoltak a műtőbe úgy volt, hogy 4-5 között, és csavarozás, a műtét során derült ki, hogy a 6-os gyengült, így a konzílium úgy döntött, h azt is csavarozzák.
A műtétet követő első hét fájdalmas, de már MÁSKÉPPEN fáj, mint előtte, inkább amolyan diszkomfort érzés, abban benne van a gyógyulás. Nekem inkább zsibbadt, de ez állítólag változó, a zsibbadás egyébként úgy kb 1 hónapot tartott a műtét után, majd egyik napról a másikra megszűnt. JEGELNI KELL.
Ezt követően rohamos volt a javulás, gyógyulás, a műtét után másfél hónappal már repülőre ültem, és nyaralni mentünk a gyerekekkel a tengerpartra.
2007 Júliusban műtött Danka dr, karácsonykor már körbekocogtam a Margitszigetet!!!
Biztatok mindenkit: JOBB LESZ UTÁNA!!!

168663.2009.02.03. 16:16
   anon_555937
Kedves Etke!

Remélem jól sikerült a műtétetek, engem is műtött Telkiben 2006. december 1-én Telkiben. Nekem sajnos már a műtét másnapján kiújult a sérv, a Telki kh. ellátását nem szívesen minősítem. Nekem rá 6 hónapra stabilizációs műtétet hajtottak végre, - nem ott - azóta remekül vagyok, sportolok, kocogok, úszom: újjászülettem!!!

Üdv,

Miklós

168301.2009.01.31. 18:02
   anon_543119

sziasztok!

Én is műtét elött állok 10 éve van gerincsérvem a 4-5 csigolyánál az 5-ös kiszakadt. A műtétet Dr Lekka Nórbert idegsebész fogja elvégezni,állitólag
nem kell csavarozni mível egymás alatt helyezkedik el a sérv.
Nagyon félek a mütéttől és az azt követő fájdalmaktól.
Aki már ilyen műtéten átesett kérem ossza meg velem élményeit.
Mik a kilátások, gyógyulási idő stb.

Köszi.

167740.2009.01.27. 12:10
   anon_542366

A segítségetek szeretném kérni.
Édesanyám KEIM vietnámi orvosról hallott a tévében v. rádióban és az ő elérhetőségeit szeretném megtudni ha tudnátok segítene ebben.
Esetleg valaki már volt nála kezelésen?

Nagyon köszönök minden segítséget előre is!

Csirke Emőke

ekrisce@freemail.hu

166816.2009.01.19. 21:09
   anon_541595

sziasztok,

az édesapám úgy döntött hosszú hónapok alternatív gyógykezelései után (amelyek sajnos ne használtak), hogy rászánja magát a gerinc stabilizáló műtétre. Dr. Varga Péter Pál fogja műteni. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata a professzorral és minden egyéb "hasznos" infot, tanácsot a műtéttel kapcsolatban szívesen fogadunk. köszönöm

166754.2009.01.19. 10:05
   anon_540933
szia
Bár régen írtad a bejegyzés, kérlek írd meg azóta mi történt veled, jól vagy-e.
A férjemet hétfőn műti Lázár doktor. Téged hol műtött?

köszi: etke

164118.2008.12.23. 19:15
   anon_534407

Nagyít!
Nekem szerencsém volt, ugyanis a műtét helyett egy más megoldásra leltem! Azóta az ötletemet szabadalmaztattam, és mint orvosi eszközt nyilvántartásba vették. Ez egy nyújtópad amit a beteg gépi erővel maga szabályoz, annak megfelelően, hogy a gerince milyen mértékű nyújtást igényel. Az én L-4 L-5 csigolyám 3 és 7 mm-es kitüremkedését néhány nap alatt fájdalommentessé tette. Két éve használom és teljes értékű életet élek. Az idén már ismét sieltem, minden probléma nélkül. Műtét utáni rehabilitációnál is remek eredményekkel alkalmazzák. Minden hozzám fordulónak ingyenesen lehetővé teszem, hogy kipróbálja a szerkezetet. Van néhány kizáró betegség ami mellett sajnos nem javasolt, pl:glaukoma, kezeletlen magas vérnyomás, korábban elszenvedett agyvérzés..., de az esetek 90%-ban jó, életkortól, testmagasságtól és testsúlytól függetlenül. Ha bárkit érdekel, nézze meg a www.deneverpad.hu oldalon, vagy hívjon a 20-926-8027 telefonszámon.
Remélem sokaknak segíthetek! Bujdák Attila

163254.2008.12.13. 21:19
   anon_533609

Sziasztok,
Minden sorstársnak javaslom, ami nekem is segített:
páros karú hátúszás (hátpillangó) TENYÉRELLENÁLLÁSSAL. Macerás az uszoda tudom, főleg télen - de nem annyira, mint egy műtét, infúziókúra, gyógyszer, fekvés, stb..
Mindenkinek gyógyulást

163253.2008.12.13. 21:18
   anon_533609

Sziasztok,
Minden sorstársnak javaslom, ami nekem is segített:
páros karú hátúszás (hátpillangó) TENYÉRELLENÁLLÁSSAL. Macerás az uszoda tudom, főleg télen - de nem annyira, mint egy műtét, infúziókúra, gyógyszer, fekvés, stb..
Mindenkinek gyógyuást

162968.2008.12.10. 16:26
   kusmy

Sziasztok!

2005-benn volt az első gerincsérvem amit sikeresen meg is műtöttek
de sajnos 2008 februárjában megint kiújult amit június 5.ismét megműtöttek.Műtét után minden rendben volt miután hazaengedtek
iszonyú fájdalmaim lettek az újabb MRI kimutatta hogy be van gyulladva
a csigolyám 3 hónapig szedtem antibiotikumot és nem javult semmit.Jelenleg is vannak fájdalmaim az orvos azt mondta hogy ez majd
megszűnik.Gyógyszert nem kapok.DE MIKOR SZŰNIK MEG?

161398.2008.11.22. 12:48
   nikkencs

Sziasztok!

Nekem 2008 júniusában kezdődtek a fájdalmaim a jobb lábamban. Hosszas ide-oda küldözgetés után egy ismerősöm ajánlotta Dr. Lázár László főorvos idegsebészt. Októberben elmentem hozzá az MRI eredménnyel és Ő közölte, hogy 3 sérvem van a 3-4-5 csigolyánál amit műteni kell. Azt mondta, hogy szövetkímélő mikrosebészeti eljárással műt, ami azt jeleni, hogy csak a bőrt vágják meg az izmokat széthúzzák így férnek hozzá a gerinchez. Így a beteg gyorsabban gyógyul. November 13.-án csütörtöki napon meg is műtött. Azt mondta nagyon nagyok volta sérvek és egy szűkületet is eltávolított. A műtétre 3 órával fel kellett kelnem. Mondanom sem kell borzasztó volt. Először a jobb lábam rogyott össze alattam. És zsibbadt is térdtől lefelé. Másnap haza is engedtek a kórházból. Ez mondjuk elég morbid volt. Vasárnap éjszaka még ügyeletet kellett hívni mert a fájdalom úgy bele állt a jobb lábamba. Erre azt mondta az orvos másnap, hogy ez várható volt hisz nagyok voltak a sérvek és a fájdalom ide sugárzik ki. Nekem ez nem normális mert azért műtöttek meg, hogy ne fájjon a lábam és most még rosszabb. Írtak fel izomlazítót és különböző idegre való fájdalomcsillapítót. Ezek hatottak. Tegnap előtt elkezdtem csökkenteni a fájdalomcsillapító adagját. Szerencsére a mai napon már el tudtam mosogatni. Remélem ez a fájdalom, valóban megszűnik és akkor sem jön vissza ha abba hagyom a gyógyszerek szedését. Mindenki azt mondja ne türelmetlenkedjek mert idő kell, hogy rendbe jöjjek. Végtére is a gerincemnél matattak. Bár elég nehéz egy betegnek türelmesen ülni, mikor a fájdalom mellett egy perc is egy órának tűnik. Létszi írjátok meg, hogy másnak is volt-e ilyen problémája. Mindenkinek jobbulást.

elsőelőző1234567következőutolsó

Szponzorált hirdetések