Hírlevelek
Regisztráció
Egészségváros

Fókuszban

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 19 

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

275856.2012.03.23. 21:39
   vill52

Sziasztok!
Sajnos engem is elért a csalánkiütés néhányéve ,volt egy alakalommal hasonló eset, vizzelteli buborékok jelentek meg váratlanul reggelre a hasamon??Nem értettem mi okozta őket?
Természetesen a bőrgyógyászaton vártam választ kérdéseimre, ahol sok,-sok tesztanyag ,mind negatív lett????Közölték,hogy sajnos nemtudják ,mitől lettek a buborékok?
Tegnap ismét jelentkeztek kiütések elsősorban a testhajlatokban és erős mindkét tenyéren viszkető érzések, melyek néha átterjedtek az egész testre is?A viszketés intenzitása változó ,de lassan enyhülő lefolyásu volt ,azonban ma ismét ,a reggeli elfogyasztása után intenzívebben jelentkezett,és a kiütések is megjelentek elsősorban a ruhával érintkező testtájékokon!
Továbbá,már az éjszaka is un.nehéz légzésem volt ,másszóval néha kapkodtam a levegő után,sőt a mellkasomban is enyhe szorító ,fájó érzések kerítettek hatalmukba!Előjelként ,ezek a szorító érzések már jelentkeztek néhány hónappal ezelőtt is,egyéb kiegészítő panaszok nélkül!
Nemtudom mitévő legyek, elolvastam ezen a fórumon a hozzászólásokat ,sokféle,melyik illik rám,mely therápia lehetne üdvözítő a számomra ,illetőleg ,a kellemetlen jelenségeket kiváltó ok feltárására???Ismét vándoroljak el a bőrgyógyászatra?Hogyan és mivel táplálkozzak?Arra is gondoltam,talán az epehólyagom hiánya is belejátszhat ,hogy kialakulhat nálam is a csalánkiütés?
Tisztelettel várom,hasznosítható javallatokat ,jó ötleteket ,melyek beváltak már a gyakorlatban!Üdv:vilmos.

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

258891.2011.08.25. 10:14
   Summer3

Sziasztok!

Le szeretném írni a tapasztalataimat, hátha segítek valakinek.

Édesanyám szervezetében ütötte fel a fejét a sokáig megfejthetetlennek tűnő betegség, a csalánkiütés mellé párosult nyirokduzzanat is (szemhéja, szája, nyelve, végtagjai bedagadtak).
A vérképe teljesen negatív lett, allergiája nincs és semmilyen lelet nem mutatott semmi problémát. Átesett mindenféle tülrözéseken, kínjában még természetgyógyászhoz is ment, alig evett valamit ( mondván,hogy hátha valamilyen étel okozza), de nem változott semmi.
Végül a Debreceni Klinikán kötött ki, ahol egy csomó vizsgálatot elvégeztek és végül kiderült, hogy autoimmun betegségben szenved. Az eljárást úgy hívják, hogy sajátszérum teszt (vagy valami ilyesmi) és a lényege az, hogy az ember vérének bizonyos összetevőit kivonják és a bőr alá fecskendezik, hogy megnézzék a reakciót. Ezután kapott egy nagyon erős gyógyszert, amit kb félévig szedett és azután teljesen rendbejött.
Ja, még csak annyit, hogy anyukám evitte a leletet a házi orvosunknak, aki bevalotta, hogy neki gőze se volt arról, hogy ez az eljárás egyáltalán létezik (gyanítom, a betegségről se)

Mindenkinek jobbulást és kitartást kívánok!

256733.2011.07.27. 21:58
   staphylococcus

Sziasztok!
Sokan kértétek a vizsgálataimnak a listáját, ezért megosztom:
góckutatáson voltam fül-orr-gégésznél, fogorvosnál, urológián, immunológiai vizsgálat, ált. vizeletvizsgálat, klinikai kémiai vizsgálat, hematológiai vizsgálat, bőrgyógyászati kivizsgálás(mediátor diétáztam is, étrendi szűkítések), széklet tenyésztés: féregpete, Giardia vizsgálat, élelmiszer allergia teszt vérből, PRICK teszt, standard epicutan teszt, protozoon vizsgálat, Helikobacter kifújós teszt, vérkép, máj-vesefunkció, West, CRP, ANA, TSH, Candida-diéta, vizelet tenyésztés: baktérium, gomba, toxoplasma vizsgálat vérből.
Mindenkinek sok szerencsét, hogy kiderítse az okot és jobbulást!

233647.2010.11.25. 16:54
   staphylococcus

Ja, és ha ödémátok(dagadásotok) van, akkor igyatok Calcium Sandozt. Nehogy gégeödéma és társai alakuljanak ki, abban segít. Én is jó sok dobozzal elfogyasztottam mire elmúltak a kiütéseim.

233172.2010.11.21. 13:42
   staphylococcus

Sziasztok!
Azért regeltem a fórumra, hogy leírjam saját esetemet csalánkiütéssel kapcsolatban. MINDNEKINEK ajánlom, hogy végigolvassa.
A kiütéseim 2009. dec.-ban kezdődtek pont vizsgaidőszak alatt, torokfájással társultak a tünetek. A torokfájás megemlítése azért fontos, mert sem az orvos, sem a beteg nem gondolja, hogy összefüggésben van a csalánkiütésekkel. Engem is küldtek mindenféle vizsgálatra több hónapon keresztül, persze minden negítív. Sokféle antihisztamint felírtak, de egyik se váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Aztán egyik bőrgyógyász felírta az Ataraxot, amit ajánlok mindenkinek!!! Nem szűneteti meg a csalánkiütést, de azt az elviselhetetlen viszketést, ami vele jár azt megszűnteti. Rajtam is rengeteg kiütés volt, főleg este jelentkeztek, ill. reggelenként volt sok belőlük. Ödéma arcomon, kézfejemen volt.
Természetgyógyászhoz is elmentem, aki biorezonanciával megvizsgált és azt mondta, hogy Candida gombától van. Több hónapig diétáztam, csökkent ugyan a kiütések száma, de nem a Candida gomba volt az okozó!
Mintegy 20 orvosnál voltam, elmentem többször is a megyeszékhelyre vonattal Győrbe, ahol egy kiváló bőrgyógyász Dr. Bély Mária további vizsgálatokat rendelt el. Kiderült több mint 9 hónap után, hogy a kiütéseket a Staphylococcus nevű rendkívül agresszív baktérium okozta. A torokfájásom is a Staphylococcustól volt.
Az utolsó kiütéseket 2010 szept.-ben láttam a lábamon, de olyan szorgalmasan szedtem az Ataraxot, hogy idővel elmúltak.
Ekkor már nem javasoltak antibiotikumos kezelést, mert már nem volt rá szükség, elmúlt "magától".
Leírom, hogy mit kellett volna csinálni, ha elsőre jó szakemberhez kerülök.
Torokfájás miatt kellett volna torokváladékmintát venni, amiből kimutatható a Staphylococcus baktérium. Ezután az orvosnak fel kellett volna írni a megfelelő antibiotikumot, ami viszonylag rövid idő alatt kiírtja a bacilusokat. Az antibiotikummal párhuzamosan Ataraxot kellett volna felírni, ami legalább csökkenti a viszketést.
Ennyit szerettem volna megosztani veletek, hogy elkerüljétek a 9-10 hónapnyi rohangálást a különböző szakorvosok és természetgyógyászok között, akiknek fingja sincs róla, hogy mitől van a kiütés. A legtöbb beteg a szerencsétlen küldözgetés alatt meggyógyul, de azért jobb előbb, mint 10 hónap múlva.
Ha vkinek tudtam segíteni az megírhatja.
Ha további kérdésetek merülne fel a genom@citromail.hu email címen nyugodtan kérdezhet.
Üdv!

232012.2010.11.09. 12:00
   gliadin
Bocsi 2x ment be. Azt hittem nem küldte el először.

232011.2010.11.09. 11:58
   gliadin
Kedves Dria

Nem írtad milyen diétát kell tartanod?
Te magad diétázol, vagy orvosi javallatra?

Mivel az adott diéta hatására csökkentek a panaszaid az aszt jelenti hogy jó úton jársz.

Hogy mégsem múltak el a csalán kiütéseid az lehet diéta hiba következménye!!!!!!!!!!!
Írod hogy a táplálék allergia negatív, nos ez nem aszt jelenti hogy tüneteid mégis nem valamiféle táplálék okozza.

Nem győzöm hangsúlyozni!!
az élelmiszer intoleranciát nem lehet az élelmisz erallergia diagnosztizálásakor használatos vérvétellel vagy bőrtesztekkel kimutatni. Tünetei gyakran hasonlítanak az élelmiszer allergia és egyéb betegségek tüneteihez. Diagnózisához szükség lehet dietetikus segítségére, aki az étrend összeállításával egyenként fogja kiszűrni, mely anyag lehet az, amely az intoleranciát okozza. Ennek során bizonyos ételösszetevőket egyenként elhagy, majd visszaad az étrendhez, így kiszűrhető, mi okozza a tüneteket. Ez a speciális diéta csak orvos vagy dietetikus segítségével végezhető.
Az élelmiszer intolerancia kezelése általában abból áll, hogy kerülni kell az allergiát kiváltó élelmiszer-összetevő nagy mennyiségben történő fogyasztását, így az nem tud a szervezetben felhalmozódni és nem jelentkeznek az intolerancia tünetei. Az ehhez szükséges, de mindemellett kiegyensúlyozott étrend összeállításához egy dietetikus segítséget nyújthat.

Az élelmiszer intolerancia gyakrabban fordul elő, mint az élelmiszer allergia, és hasmenést, hányingert, görcsöket vagy fejfájást okozhat, melyek az élelmiszer elfogyasztása után néhány perccel vagy órával jelentkeznek, de akár néhány nappal később is kialakulhatnak. A tünetek súlyossága változó lehet, mivel az allergiát kiváltó anyag - az elfogyasztott mennyiségtől függően - felhalmozódhat a szervezetben. Előfordulhat, hogy kis mennyiségben történő fogyasztása semmilyen tünetet nem okoz, míg nagy mennyiségben már kiválthatja az intoleranciára jellemző tüneteket.
Az élelmiszer intolerancia akkor is kialakulhat, ha a szervezet nem tud lebontani egy bizonyos élelmiszert. Jó példa erre a laktózintolerancia, amikor a tejcukrot (laktózt) lebontó enzim hiánya miatt a szervezet nem tudja rendesen lebontani a tejet.

De ide sorolhatom még a liszt, tejfehérje (cazein)Fruktóz,szorbit stb...

Megtalálsz honlapomon: www.liszterzekenyseg.in

Szívesen segítek.

232008.2010.11.09. 11:48
   gliadin
Kedves Dria

Mint írtad a diéta hatására javúlt az állapotod de nem szüntek meg a csalán kiütéseid. Ez lehet hogy a hibás diéta berartása.Jó lenne tudni milyen diétát kell tartanod?

Sokan írjátok hogy az allergén vizsgálat negatív, vagyis nem mutat ki semmit.

Ez nem azt jelenti hogy nem kell diétáznod!!!!!!!!!!!!!

Nem győzöm hangsúlyozni!!
az élelmiszer intoleranciát nem lehet az élelmiszer allerrgia diagnosztizálásakor használatos vérvétellel vagy bőrtesztekkel kimutatni. Tünetei gyakran hasonlítanak az élelmiszer allergia és egyéb betegségek tüneteihez. Diagnózisához szükség lehet dietetikus segítségére, aki az étrend összeállításával egyenként fogja kiszűrni, mely anyag lehet az, amely az intoleranciát okozza. Ennek során bizonyos ételösszetevőket egyenként elhagy, majd visszaad az étrendhez, így kiszűrhető, mi okozza a tüneteket. Ez a speciális diéta csak orvos vagy dietetikus segítségével végezhető.
Az élelmiszer intolerancia kezelése általában abból áll, hogy kerülni kell az allergiát kiváltó élelmiszer-összetevő nagy mennyiségben történő fogyasztását, így az nem tud a szervezetben felhalmozódni és nem jelentkeznek az intolerancia tünetei. Az ehhez szükséges, de mindemellett kiegyensúlyozott étrend összeállításához egy dietetikus segítséget nyújthat.

Az élelmiszer intolerancia gyakrabban fordul elő, mint az élelmiszer allergia, és hasmenést, hányingert, görcsöket vagy fejfájást okozhat, melyek az élelmiszer elfogyasztása után néhány perccel vagy órával jelentkeznek, de akár néhány nappal később is kialakulhatnak. A tünetek súlyossága változó lehet, mivel az allergiát kiváltó anyag - az elfogyasztott mennyiségtől függően - felhalmozódhat a szervezetben. Előfordulhat, hogy kis mennyiségben történő fogyasztása semmilyen tünetet nem okoz, míg nagy mennyiségben már kiválthatja az intoleranciára jellemző tüneteket.
Az élelmiszer intolerancia akkor is kialakulhat, ha a szervezet nem tud lebontani egy bizonyos élelmiszert. Jó példa erre a laktózintolerancia, amikor a tejcukrot (laktózt) lebontó enzim hiánya miatt a szervezet nem tudja rendesen lebontani a tejet.

Remélem segítettem.

sok mindent megtudhattok honlapunkról: www.liszterzekenyseg.in

Segítünk kérdéseitekben.

230819.2010.10.26. 14:46
   neni0323
Ja látom rosszul írtam nem fél, hanem másfél éve küzdök vele....

230818.2010.10.26. 14:44
   neni0323
Szia Dria01!

Véletlenül találtam meg a hsz-edet itt ezen a fórumon, regisztráltam is, hogy hozzá tudjak szólni. Láttam kb. két éve nem írt ide senki, csoda, hogy te leírtad, a tapasztalataidat egy ilyen halott topicba. A legnagyobb csoda pedig az, hogy én épp ebben a cipőben járok és megtaláltam a hsz-edet. Pont ezek a tüneteim nekem is én már több mint fél éve küzködöm vele. 3 hónapig nem fordultam senkihez, aztán pedig két bőrgyógy-hoz mentem el, (semmi eredménnyel, antihisztamin, diéta - de nem megfelelő stb.), aztán elmentem egy Vega-tesztre. Persze azzal is csak állapotfelmérés történt, kiderült, hogy candida albicans-om van, elég súlyos 53-as volt. Többféle étel és más allergia is kiderült. Hirtelen elkezdtem Grapefruitmag-cseppet szedni, bélflóra visszaállítóval, valamint erős diétába kezdtem. Egy hónap alatt 8 kg-ot fogytam, (hozzáteszem én egy nagyon alacsony nő vagyok - 150 cm - és akkor is csak 52 kg-ot nyomtam). Lefogytam hát hirtelen 44-45 kg-ra. Nem mondom, hogy zökkenőmentes volt, volt kis szédülés és gyengeség, de azelőtt teljesen le voltam már épülve fizikailag, és a diéta első hete után visszanyertem már az erőmet. Olyan szinten legyengültem, hogy a lábaim csukladoztak járás közben. Munka után mindig le kellett feküdnöm, (hozzáteszem van egy 6 éves kislányom) mert nem bírtam létezni. Ki voltam ütve nem bírtam járni sem már. Tehát a diéta sokat javított rajtam fizikailag, visszanyertem az erőm, napi 6 óra alvással is el tudok járni dolgozni, stb. De a foltok nem múlnak el nap, mint nap jönnek és csak jönnek, változó intenzitással. Épp úgy mint neked. Sokat segítettél már most, azzal, hogy ne egyek egyszerre sokat, és lefekvés előtt se nagyon, mert én is a reggeli nagyon sok-sok folttal küzdöttem. Ami persze hamar elmúlik (kb. 10-11 órára), de nem hagy el. Ma meg is vettem az Optacid-ot és ki is fogom próbálni, nálam is az az érthetetlen, hogy hiába tartom be a diétát, amit nem szabad nem eszek, mégis foltosodom, tehát mindenre szinte, amit eszek. De azért leginkább reggel és késő este hat körül kezdődik újra. Már sokszor azt hiszem nem fogok tőle megszabadulni soha, de most új reményt adtál a soraiddal, hogy neked már sikerült. Én is megpróbálom és ha itt leszel, majd olvashatod, mert leírom, hogy ha valami változás történik. Köszönöm, hogy megosztottad itt a tapasztalataidat velünk.

229470.2010.10.15. 12:08
   dria01

Sziasztok! Látom már elég kihalt ez a fórum, de mikor itt olvasgattam, úgy gondoltam, hogy valaki számára még bizonyára hasznosak lehetnek a tapasztalataim, úgyhogy leírom őket. Én is ugyanilyen problémákkal küszködtem, csalánkiütés, ami egyre rosszabb lett és mindig máshol jött elő, de volt olyan eset, hogy szinte az egész testemet elborította. Emellett nekem szájdagadás is volt. Mondhatni groteszk másolatom tekintett vissza a tükörből ezeken a napokon. És hogy ez mi lehetett? Az orvosoknak lövésük se volt róla. Szintén elküldtek góc vizsgálatra, ami szintén negatív lett. Így visszamentem a bőrgyógyászhoz a leletekkel, hátha azóta megvilágosodott, de sajnálatos módon ő csak annyit tanácsolt, hogy menjek vissza 3 hét múlva, hátha javul az állapotom (holott ez a dolog akkor már 3 hónapja tartott és nagyon úgy festett, hogy csak súlyosbodik). Nem is kell mondanom, hogy ezután teljes letargiába zuhantam. Az egyetlen Isteni szerencsém(és azt hiszem ez tényleg az volt), hogy a barátom családjában már előfordult ilyen eset, és nekik sikerült kideríteni az okát. A gyomra alul termelte a gyomorsavat, vagy nem megfelelően, ezt nem tudom pontosan, és ezért allergiás reakciót váltott ki a szervezetében az, ha evett bármit(ahogy az enyémben is...). Tehát nem ételallergia vagy vmi gyulladás okozta, semmi köze nem volt ezekhez, nálam se mutattak ki semmit egy vizsgálaton sem. A gyógyszer, ami rendbe hozott az Optacid volt (amit alig forgalmaznak egy-két patikában, de ha kitartóan keresel meg fogod találni!) és én még mellé a Mezimet is szedtem. Azt fontos elmondani, hogy ez nem hoz hipp-hopp változást, hónapokat kell így is küzdeni vele, plusz rendesen át kell gondolni, hogy az ember mit eszik. Sok zöldséget, gyümölcsöt kell enni, a zsíros dolgokat kerülni kell, a fehérjedús dolgokat szintén, de pl. a durum tésztától vagy a teljes kiőrlésű kenyértől nekem semmi bajom nem volt. És persze megfontoltan kell étkezni, nem szabad degeszre falni magadat, mert az is újabb kiütéseket, és kellemetlen éjszakákat, nappalokat fog eredményezni. Szintén saját megfigyelés, hogy alvás közben igencsak súlyosbodik az ember állapota(gondolom a lelassult anyagcsere miatt), ha délután vagy este megterheli a gyomrát, ezért érdemes ilyenkor már csak valami nagyon lájtosat fogyasztani(én személy szerint csak zöldséget, salátát vagy gyümölcsöt ettem ilyenkor).
Nagyon bízom benne, hogy ezzel a "rövidke" bejegyzéssel tudtam segíteni valakinek. Ha esetleg bármi kérdésetek lenne hozzám, e-mailben szívesen válaszolok(ugyanis nem tudom mennyire életképes ez a topik

140671.2008.04.29. 12:34
   anon_511697

Sziasztok!

Látom mások is hasonló problémával küzdenek, mint mi. Páromnak már 2 hónapja ismeretlen eredetű csalánkiütései vannak, melyek este és reggel a legnagyobbak és a számuk is több. Pár órán belül a számuk lecsökken. Olyan mintha vándorolna a testén. Az első hetekben a fején és felsőtestén voltak, most inkább a felsőtestén és a lábán is van. Eleinte még szem és szájduzzanata is előfordult. Amit még megfigyeltünk, hogy ahol a bőrfelületet nyomás éri, úgy ott jobban kijönnek a kiütések. Elsőként szteroid injekciót kapott, erre jól reagált 3 napig nem volt tünete. Ezután kálcium injekció kúrát kapott és allergia elleni gyógyszert szedett, majd antibiotikumot, de egyik sem ért semmit. A diéta sem hozott változást. Góckutatás mind negatív: fogászat, urológia, fül-orr-gégészet. Hasi ultrahangon kizárólag refluxot állapítottak meg. A vérképben magas a fehérje, ebből csak annyi derült ki, hogy gyulladás van a szervezetében. A napokban volt gasztroenterológusnál, elküldte epeszonda vizsgálatra, tegnap voltunk, majdnem 2 órát volt bent. Ebben keresnek valami vírust vagy baktériumot.
Ti hogy vagytok? Történt valami pozitív változás? Kiderült valami a betegség eredetéről?

130517.2008.01.18. 17:50
   Vukitaliana
Nem nem szedtem, és nem is szedek. Hát nálam még valami Helicobactert vagy mit néztek, de ennek elfelejtették megnézni és közölni velem az eredményét. Egyébként Téged Bőrgyógyászaton, vagy Allergológián kezelnek? Én bőrgyógyon vagyok, de most allergológiára is kell mennem más miatt és ott is kiírják a gyógyszerem, hátha mondanak valamio újat ott. Kedden megyek majd beszámolok, ha megtudok valamit. Egyébként hova valósi vagy, hol kezelnek?

130470.2008.01.18. 09:43
   oxana
Ugyanígy van nálam is: nyomásra, karcolásra kijön, gyógyszerrel legtöbbször csak egy csík és nem viszket (de van, amikor a gyógyszer mellett is kiüt, csak nem olyan durván és nem tart olyan sokáig a viszketés), gyógyszer nélkül kiütés+iszonyatos viszketés. Reggel, miután megmosom az arcom tiszta piros foltos lesz, 2 perc után eltűnik.

A fogamzásgátló elhagyásának eredményéről még nem tudok beszámolni, 4 napja nem szedem csak.

Én akkor megyek vissza kontrollra, ha elfogy a gyógyszerem. kb 1 hónap múlva, de attól már nem várok semmit, csak annyit, hogy felír egy újabb adagot. Nekem úgy tűnt a doktornőnek nincs több ötlete mi bajom lehet.

De tényleg, mi itt csodálkozunk, hogy ez így nem normális, hogy folyamatos, ok nélküli viszketéseink vannnak, de az orvos nekem az elején megmondta: ha krónikussá válik, nem biztos, hogy megtaláljuk az okát. Sok ember él így évekig, aztán egyszerre csak elmúlik. De én pár éven belül kisbabát szeretnék és nem szeretném, ha azalatt ez a betegség megmaradna!

Tudsz valamiről, amit még megvizsgálnak nálad? Te nem szedsz fogamzásgátlót?

130445.2008.01.17. 21:25
   Vukitaliana
Én is most vagyok "5 hónapos" kb. Nekem hasi UH, fül-orr-gégészet, férgek, allergia és általános labor mind negatív lett. Én se tudtam abbahagyni, egyből egész felsőtesten kijött sok és nagy kiütés. Most viszont a gyógyszer mellett, ha pl megkarcolom magam, vagy egyáltalán megnyomodik a bőröm a helyé piros folt lesz, gyógyszer nélkül persze kiütés lenne, de ez is elég kellemetlen(főleg arcon). Neked is volt ilyen, hogy karcolásra is kijön? Jelenleg azt mondták, hogy menjek vissza 3 hónap múlva, addig gyógyszer... Nem tudom mit lehetne még vizsgálni, de ez se normális így. Fogamzásgátló abbahagyása segitett? Neked mikor lesz kontrollod?

130401.2008.01.17. 16:55
   oxana
Szia!

Nekem 5 hónapja van csalánkiütésem. Nem vagyok férges, nem vagyok allergiás semmilyen ételre, nincs góc a fogamban, laktózterhelés negatív, mindenféle szempontból megviszgálták a vérem, minden negatív.

Fenistilt szedek és attól nem viszket. Volt már, hogy tünedeztek a tünetek és abbahagytam a szedését, de akkor nagyon durván visszajöttek, olyankor aludni se tudok, arra ébredek a félálomból, hogy vakarózok. Iszonyú!

Utolsó mentsvárként most abbahagytam a fogamzásgátló szedését (4 éve szedem), mert azt olvastam, hogy nagyon-nagyon ritkán okozhat csalánkiütést.

Szóval nem tudok semmi bíztatót írni, egyelőre nekem se múltak el. Te hogy vagy? Találtál/találtak már valami megoldást?

127751.2007.12.16. 15:43
   Vukitaliana
Szia!
És Te szedsz valamit? Nekem a Merzin nagyon bejött. Prick tesztek nekem is negatívak, volt hasiUH-m és fül-orr-gégészeten is voltam, egyenlőre semmi. Most helicobaceteriumot néznek vérből. Nálad most hol tart a kivizsgálás?

122726.2007.10.18. 13:21
   anon_488540

Szia! Remélem nem baj,hogy tegeződünk
Sajnos már egy éve nekem is vannak csalánkiütéseim,akármit eszem,vagy ha diétázom...Az orvosok most elindítottak egy hosszas folyamatú vizsgálatra.Már vettek vért,voltam príck-bőrteszten. Nem étel allergiám van... Lehet hogy baktérium vagy ilyesmi..2hét múlva kell visszamennem,szrencsére nagyon kedvesek az orvosok és nővérek
Van,mikor beduzzad a szemhéjam vagy a szám de volt már hogy ügyeletre kellett menni,az egész testem tele volt szabályos vörös szélű csalánkiütéssel:S
Remélem hamar megoldódnak a problémáink

121184.2007.10.01. 19:37
   Vukitaliana

4hónapja vannak csalánkiütéseim, allergiát nem tudtak megállapítani. Háttere egyenlőre ismeretlen. Jelenleg Merzin tablettát kezdtem el szedni, ettől nincs csalán kiütés csak a valószínűsithető helyén erős bőrvörösség(de legalább nem viszket). Kiütéseim factitia jellegüek is(karcolás surolás esetén az adott területen is kijön). Szeretnék hasonló emberekkel beszélgetni, tapasztalatokat megosztani. Kinek mi okozta, illetve minek a hatására múlt el?

Szponzorált hirdetések