Hírlevelek
Regisztráció
Csontritkulás felmérés

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 176 

elsőelőző456789következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

102987.2007.03.09. 13:18
   anon_467021
Szia Zsu,anem azert irok mert valami jo tanacsal tudok segiteni ez ugyben, csak mert nekem is ilyen problemaim vannak.nekem foleg a hegek es a pigmentfoltok okoznak gondot, amitol csunya az arcom. De megpbobaltam beletorodni es nem foglalkozni ezzel a csunya tenyezovel,es javasolnam neked is hogy, ne zarkozz el a vilagtol e miatt.Szia es kinanok sok sikert es kitartast.

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

102881.2007.03.08. 16:03
   anon_469534

Hello! Nemtudom h milyen gyakran látogatják ezt a fórumot, de úgy vetem észre, h igen szélsőségesek a vélemények a gyógyszerről. Mivel én pontosan 1 hete kezdtem el szedni a gyógyszert, úgy döntöttem h afféle "blogot" fogok vezetni a változásokról.

néhány info:
gyógyszer: Isotretinoin 20,
továbbá kaptam szemkiszáradás ellen szemcseppet, és a szájkiszáradás ellen ajakkrémet
életkor: 17
előreláthatólag 6-7hónapon át kell szednem az orvos szerint

tehát, 5.nap:
az egész arcom hámlik! vettem észre reggel a tükörben zuhanyzás után > a hatás jele ha jól tudom

ma, 8.nap:
még mindig egy picit hámlik az arcom, kicsit romlott az arcom állapota, bár alig észrevehető, és valószínűleg a menstruáció közeledte is rájátszik.

ha bármi változás, javulás, mellékhatás figyelhető meg, megírom itt.

97576.2007.01.31. 21:54
   anon_462762
Szia nem akarlak elkeseríteni de az Isotretinoin az nem más mint a roaccutan hatóanyaga. Csak mostanában több gyártó is elkezdte gyártani mindenki persze más néven pl:HEXAL...

Amúgy én folyamatosan szedem a roat kb 5 éve és még élek, sőt megszokta a szervezetem nincs mellékhatás csak patimentesség(legalábbis majdnem-dózisfüggő)...

96977.2007.01.26. 23:41
   anon_462053

És még a Roacuttanhoz fűzném hozzá, hogy azért kell havonta a vérvizsgálat, hogy az esetleges terhességet kizárják és a májfunkciót is ellenőrizzék!!!

96976.2007.01.26. 23:38
   anon_462053
Kedves mania7!

Szerintem nem tudsz olyan sok rosszat mondani a Roacuttanról, hacsak nem a tájékoztató szövegét olvasod el, és esetlegesen még be is beszéled magadnak. A roacuttant pedig fogamzásgátlóval együtt kell szedni az esetleges terhesség miatt, mert a szedési idő alatt nem lehetsz terhes!!!
28 éves vagyok és 10 évvel ezelőtt az arcom miatt a dianne 35öt írta fel nőgyógyász, mondván ezzel majd eltűnnek a patik, de nem így lett. Kezelgettem mindenfélével és a bőrgyógyász is írt fel mindent, de javulás továbbra volt. Ekkor írta fel a Roacuttant és kb 10 hónapig szedtem és azóta teljesen rendben van az arcom és a hátam is. Továbbá a Dianne 35-öt szedem és a nőgyógyász is megmondta, hogy akár 10 évig lehet szedni minden káros hatás nélkül. Van akinek beválik van akinek pedig nem. Úgy látszik a te esetedben nem ezek a megoldások. Talán életmódváltás!!!

96468.2007.01.23. 14:43
   anon_461536

Sziasztok!

Látom, sok elkeseredett pattanásos emberke van jelen itt. Most 25 éves vagyok, egészen 22 éves koromig tele voltam csúnya, piros, gyulladt pattanásokkal és ehhez még a zsíros bőr és a tág pórusok is társultak. Mindent próbáltam már és semmi sem segített, legutolsó megoldásként (a Roacutan előtti utolsó próbálkozás) a bőrgyógyász az AKNEROXID 5-ös vagy 10-es arckrémet javasolta. Csak ajánlani tudom mindenkinek, ugyanis könnyen beszerezhető (gyógyszertárban kapható 800-900 Ft körüli áron és nem kell feliratni receptre, mert ennélkül kapható) és külsőleg kell alkalmazni. Akinek nagyon-nagyon durva a bőre, annak a 10-est ajánlom, akinek átlagosan durva, annak az 5-ös a megfelelő. Olyan elven működik, mint a Roacutan, csak éppen nem mérgezi totál az egész szervezetet és nem hagy későbbi nemkívánatos nyomokat az egészségben. Nagyon hatékony bőrhámlasztó krém, melytől 1-2 hónap alatt újjászületik az arcbőr és miután az összes baktériumos réteget leszedte, nem lesz többé nagy gond a pattanásokkal. Még most is néha kijön rajtam 1-2 pattanás, de szépen letisztult a bőröm és nem nézek ki úgy, mint régen, amikor folyton szégyenkeztem a gyulladt, ronda pöttyök miatt. Próbáljátok ki, nagyon intenzív az AKNEROXID-dal való kezelés és egyszerű (minden este vékonyan bekenni a megtisztított bőrt) és ami tényleg nagyon fontos, hogy nincsenek későbbi káros következményei hatásossága ellenére. Eleinte feszült és fájt tőle a bőröm, de pár nap alatt megszoktam és pár hónap alatt szépen lehámlott minden. Nagyon jó krém!!!

96098.2007.01.20. 18:46
   anon_461029

Sziasztok!

Nagyon sok rosszat hallok a Roacutánról. Van egy kozmetikus ismerősöm, aki szerint méhsorvasztó is. De ha egy fiatal Hölgy / Úr ilyen problémákkal küzd, és meghallja, hogy van egy gyógyszer tele komoly mellékhatással, de esetleg meggyógyítja a bőrét, szerintetek mit csinál? Nem gondolva a mellékhatásokra rohan a dokihoz, és felíratja.
Hát, valahogy így voltam én is. De nekem nem Roacutant, hanem egy új gyógyszert írtak fel. Ez nem tűnik annyira durvának, de még nagyon keveset találok róla a neten. A neve Isotretinoin. Sajnos még fórum nincs róla, pedig jó lenne olyanok véleményét olvasni, akik már túl vannak rajta. Én most tartok a 10. napnál. Most éppen ott tartok, hogy kb. 3 réteg alapozóval megyek le a közértbe... A doki felkészített rá, azt mondta, elkezdem szedni, kivirágzik a bőröm, majd eltelik kb. 2 hét, és visszahúzódik. És onnantól kezdve jó lesz. Ja, és azt is mondta, nagy százalékban örökre elmulasztja. Hááát, kíváncsi vagyok.
Viszont azt nem értem, miért kell feleslegesen ijesztgetni az embereket?! Hogy állíthat valaki olyat, hogy a Roacutantól soha többé nem lehet egészséges gyereket szülni????????? Ez nem LSD, hogy örökre a szervezetben maradjon!!! Ez kb olyan, mint amikor 15 évesen a Bravoban a szerelem, szex... rovatot olvastam. Na, pont ott voltak ilyen kérdések, és állítások! ( pl.meztelenül ráültem arra az ágyra, ahol a nővérem szerelmeskedett a pasijával éjjel. Terhes lehetek? ) Hát, ennyi!

Üdv.: bubu

95509.2007.01.16. 20:08
   anon_460278
35 éves vagyok. Nem akarok senkit elkeserítani, de a fogamzásgátlók, ahiperszuper nincs mellékhatása stb duma.Pár hónapja a szervezetem egyszerűen nem bírta tovább, és kikészült a fogamzásgátlóktól, bőrkiütés, vérzészavar stb... leálltam. Előtte szedtem roaccutant, mert kb 2 évig nem szedtem fogigátlót, és a bőröm teljesen begyulladt.Csakis rosszat tudok mondani a Roccutanról, és a yadineról, meg a diane35-ről. Olyan, mint a drog. Vele jó, de ha leállsz....

95309.2007.01.15. 18:42
   anon_460277

Halika!!

Ugyancsak én írok! elfelejtettem azt még,h most 18 éves vgyok!!
Ha meghallom azta szót,h pattanád szinte belekönnyezek!
Nagyon sok szert szedtem és kentem magamra máár,nem tom mennyit!!
Vettek nekem Bioptron lámpát is ami nem 2 ft,de az sem segít...

Mégegyszer köszönöm!!

Zsuzsu

95306.2007.01.15. 18:37
   anon_460277

Nagyít!
Sziasztok!

Zsu vok! Én az akne.hu-rol jutottam ide,de nem tudom milyen szert reklámoznak ott,vagyis nem tudom melyik gyogyszer az amit ott bemutatnak! Ha vki tudja legyenszives vissza özzeni fontos lenne!!
Nekem már 12 éves korom óta vannak pattanásaim a hátamon vállamon,mellemen és legfőképpen az arcomon! Eleinte az arcomon rengeteg volt és undorítóak azóta sem mult el,de a vichi normaderm láthatolag eléggé segít,de az sem teljes mértékben! diane-t is szedtem ..az meg semmit sem segített!!! A bőröm már tiszta pigment hiány és az arcom pedig heges!!! Nem merek társaságba menni és muatkozni,teljesen befordultam és ha jön egy pattanásom még jobban ideges vagyok!!
Előre is köszönöm aki segít!!
Zsuzsu!!

89186.2006.11.27. 20:18
   anon_470437
Biztos adtak hozzá betegtájékoztatót,akkor azt lovasd el!

89011.2006.11.26. 21:12
   anon_450571
Helló

Én most kezdtem el szedni pár napja a roaccutant és most eléggé megijedtem az itteni hozzászólásoktól. Tényleg használ? Én még dianet is szedek mellette, szóval én nem fogom látni az eredményt, csak ha azt is abbahagyom.
Tényleg májkárosító???

88849.2006.11.24. 18:48
   anon_470437

Hali!

Végre vannak olyanok akik bevallják-elsősorban maguknak-hogy milyen borzalmas és káros gyógyszer a roacuttan!16 éves vagyok,diane-t szedek,és egészen tűrhető,bár még mindig nagyon ragyás a fejem.A bőrgyógyászom,és a nőgyógyászom,és roat javasolt,de mivel sok rosszat hallottam róla,kerek perec visszautasítottam.Én inkább ilyen maradok,de egy ilyen szörnyűséggel nem mérgezem magamat.Mit gondoltok,a sok lehetséges mellékhatás minden?Úgy értem szerintetek mindent leírnak a betegtájékoztatón?Nem hiszem,akkor senki sem venné meg...a szépségipar valami HIHETETLENÜL nagy üzlet,amiben minél többet akarnak kaszálni.Gondolkodjon el mindenki azon,hogy érdemes-e a saját egészségét,és esetleg a majdani gyermeke egészségét kockáztatnia....

88759.2006.11.23. 22:03
   anon_513761
Sziasztok!

Ebbe a fórumba nem szoktam írni, csak a másik pattis fórumba (ahol a sok hozzászólás van), csak gondoltam benézek ide is, hogy itt miről megy a diskurzus, és ez megütötte a szemem:

"Azt tudom hogy végleges megoldás nincs"

Ez badarság, és a lehető legrosszabb hozzáállás, mert eleve kizárja, hogy valaki megtalálja a végleges megoldást. Én is nagyon sokat szenvedtem a pattiktól, és roát is szedtem kétszer.

Én három és fél éve úgy voltam, hogy tudom, hogy van végleges megoldás, és azt meg is fogom találni (kb. 90%-ban eddig sikerült is). Akit érdekel, olvasgassa a házipatikán az akne fórumot, az elmúlt egy-két hónapban leírtam, hogy én hogy csináltam gyógyszer nélkül.

Valter

ui: amúgy komolyan gondolja valaki, hogy a pattanások a gyógyíthatatlan betegségek halmazába tartoznak, és az egyedüli megoldás (ha a roa nem válik be), hogy "kinövi" az ember?

88638.2006.11.22. 20:14
   anon_450275

Sziasztok.
akkor most én is csatlakoznék a hozzászólásokhoz.
Én kettő éven keresztül szedtem a Roacutant,hol nagyobb,hol kisebb adagokban
Először amikor elkezdtem szedni,akkor kettő-három hónap szenvedés volt.nagyon eldurvult a helyzet,akkor nagyobb adagokban kaptam a gyógyszert.utána kezdett jó lenni az arcom,és már kezdtem örülni,h elmúlnak,amikor ismét csúnya lett.már olyan szinten eldurvult a helyzet,hogy szimmetrikusan az arcomon nagy -hatalmas (nem akarom senki életkedvét elvenni), pattanások voltak,amik váladékoztak,és mindig fölteltek.hát akkor a bőrgyógyászom elkezdte injekciózni,meg jegelni,amiknek ugye nem sok értelme volt,mert csak átmeneti megoldás volt.
rengeteg átalmatlan éjszaka után úgy döntöttem,hogy itt vagyok húsz éves,és elcs... az életemet egy gyógyszerre,aminek igazából semmi értelme nem volt,és ki tudja milyen betegségek alakulhatnak ki ezután.fogtam magam és elmentem a bőrgyógyászomhoz(ugye amit a roacutan szedése közben nem lehet),és mondtam csináljon velem vmit,mert megőrülök.és csodák csodájára kétszer kitisztította az arcomat,és érdekes... eltűntek a nagy hólyagok Remélem VÉGLEG
megfogadtam többet soha!!!!!

88192.2006.11.19. 17:27
   anon_449962

Ciao én sajnos több éve szedem folyamatosan a roat, több bőrgyógyászt is megjártam, de ez van, voltma már természetgyógyásznál is stb. Most viszont olvastam valahol a neten egy cikket(sajna nincs meg a link) arról hogy kiderült hogy a roa máj és szívbetegségeket okozhat... Úgyhogy most azonnal abbahagytam akárki akármit mond, csak persze megint beléptem a pattanásosok klubjába... Azt tudom hogy végleges megoldás nincs, de az a kérdésem hogy próbálta-e már valaki az ipl-es villanófényt pattanások ellen... Légyszi ha vannak tapaszatalatok írjátok meg, köszi...

85554.2006.10.29. 06:11
   anon_448200

Köszönöm szépen, a tájékoztatót. Már 10 napja szedem, és a gyulladások kezdenek visszahúzódni. Persze az is lehet, hogy ezt csak beképzelem a dolog mellé, mert a javulást várom, és minden apró jelet a Roaccutannak tudok be... de azt hiszem ezzel nagyon sokan így lennének/vannak a helyemben.
Sulawesy

84976.2006.10.22. 09:53
   anon_447653

En is szedtem a Roaccutant ot honapig, 10 honapja hagytam abba, viszont nalam visszaeses mutatkozik. Persze nem olyan szornyu most a helyzet, mint amilyen volt. A depresszio sajnos tenyleg elojon az emberen, de ha tudatosan keszulsz a dologra, mar mint hogy depresszios lehetsz a gyogyszertol, akkor szerintem tudod is kezelni a dolgog. Legalabbis en igy tettem. Napra nem lehet vele menni, az etkezesnel pedig nagyon figyelni kell arra, hogy A vitamint ne egyel pluszban. Hisz ez a gyogyszer egy A vitamin komplexum. Egyebkent nagyon jol lehet birni, a haj nem zsirosodik, a bor meg par heten belul nagyon szepe valtozik, a miteszerek eltunnek es kiurulnek a porusok. Szoval en is ajanlom mindenkinek! De az orvosnak kotelessege felvilagositast adnia minden mellekhatasrol, es letezik egy kis fuzetecske is errol a gyogyszerrol, abban minden benne van! Sok sikert!

Udv:
Efti

84454.2006.10.16. 21:18
   anon_448200

Üdv Mindenkinek!

Én most fogok elkezdeni egy Roacutan kúrát. Kicsit megrémisztett, hogy olvastam, van aki 9 hónapig szedte?? Nekem azt mondták, hogy a téli időszakban lehet szedni 4-5 hónapig. Ezek szerint nem gond a nyár sem, a meleg sem? A depresszió mennyire ütközött ki? Mert arra is fel lett hívva a figyelmem, hogy depressziós hajlamokat válthat ki? A bőrhámlás, rosszabbodás, illetve egyéb tünetek érdekelnének még. Sőt olvastam a táplálkozásról is, hogy ügyeljünk annak betartására. Milyen étrendet takarhat ez? Segítségeket előre is köszönöm.

83089.2006.10.03. 12:18
   anon_445662
Kb 6 éve szedtem a Roacutan tablettát 9 hónapon keresztül. Elötte az arcom kiütésessel volt tele. Ha megedtem egy marék mogyorót, vagy csokit, fél órán belül jöttek elő az újabb pattanások. A gyógyszer szedése alatt a bőröm száradt, töredezett, színte üvöltöttem a fájdalomtól. A kezelés után 1-2 hónap múlva arcom megtisztult Az elmúlt 6 évben 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hány pattanás volt arcomon! Azóta önbizalmam megnőt, bátran merek emberek közé menni. A gyógyszert nyugodt szívvel merem ajánlani összes 'sorstársamnak', Nekem bevállt, remélem nektek is...

elsőelőző456789következőutolsó

Szponzorált hirdetések