Hírlevelek
Regisztráció
Egészségváros

Fókuszban

Fórumok

Időrend: növekvő
Megjelenítve (db/oldal): 
Hozzászólások száma: 176 

1234következőutolsó

Levél a moderátoroknakModerátor: patika

Cikk betűmérete:

274129.2012.02.27. 18:05
   fecsek

roaccutane 20mg-os kedvezmenyesen elviheto. 06203938939

Erre kiváncsi?

Tudjon meg többet!

272629.2012.02.09. 18:54
   duey90

Én az Ilcsi feketeszappant és a Magyar Családi Balzsamot használom, havonta-kéthavonta járok kozmetikushoz. Évekig nagyon csúnya volt a bőröm ráadásul érzékeny is úgyhogy nem kenhetek rá akármit. A balzsam csak gyógynövényes készítmény és 1-2 hét után már látszott a változás. Egy nagyon kedves hölgytől szoktam rendelni ezen a telefonszámon: 06-20/431-65-51 Remélem sokaknak tudok majd segíteni a hozzászólásommal.

269518.2012.01.03. 21:59
   mnbvcx
Anno végigcsináltam egy Roaccutan-os kúrát és szigorúan másfél havonta vérvételre jártam közben. Erre azért volt szükség mert a májat figyelték és amennyiben a Monocyta szint a megengedett fölé ugrott szüneteltetni kellett a szedését.

261119.2011.09.22. 10:31
   mamora

Én ugyanebben a cipőben járok. komolyan kipróbáltam már mindent. De a legviccesebb, hogy senki nem kereste eddig a pattanásaim okait. Azonban az egyik ismerősöm javasolta, mert neki már segített a dermahelp-et. és az első konzultáción kiderítették mi a bajom, és a problémára alakítottak ki egy terápiás tervet. Ma megyek az első kezelésre, már alig várom.
Akit érdekel, írjon rám,
vagy nézze meg a www.dermahelp.hu -t, ott minden le van írva..

251547.2011.05.21. 20:20
   _mirazs_

Kedves Sorstársaim!

Olyan személyeket keresek, akik hasonló szituációban vannak, mint én. Huszonévesekkel (vagy idősebbekkel) szeretnék személyesen találkozni (többen egyszerre) és beszélgetni, akik pattanásosak, és egyszerűen nem találják a megoldást bőrük végleges! rendbehozásához. Fel lehet fogni egyfajta kutatásnak is, nagyon foglalkoztat, hogy milyen főbb lelki okai lehet a pattanások kialakulásának, és makacs ragaszkodásuknak gazdáikhoz; összefüggéseket keresek. (Ez úgy jött, hogy mély depresszióba zuhantam emiatt, és ez késztetett arra, hogy beleássam magam ebbe a dologba).

Magamról: 25 éves lány vagyok, 10 éve vagyok pattanásos. Természetesen kipróbáltam sok mindent, de semmi nem használt tartósan, max. 1-2 hónapra javult meg a bőröm. Kb. 1 éve figyelem magam, a belsőmet, hogy milyen lelki folyamatokra hogyan reagál a bőröm. A pszichológiával is foglalkozom. Kialakult néhány feltételezésem és gondolatom, amiket szeretnék megerősíteni, de ehhez hasonló helyzetben lévő lányok, fiúk segítségét kérném.
A probléma megoldása a célom, amit meg fogok találni. És örülnék, ha ezzel segíthetnék!

Aki úgy gondolja, hogy szívesen beszélne magáról, az életéről, az érzéseiről, és segítene nekem is, annak várom levelét erre a címre: gjeannedarc@gmail.com, vagy akár itt is lehetne beszélgetni a fórumon, hadd lássa minden kedves érintett!

Szép napot kívánok!

Zsani

249080.2011.04.15. 16:42
   bioprtonlampa

Sziasztok!

Én ezen a problémák megelőzésére/kezelésére szolgáló készülékekkel foglalkozom és rengeteg embernek segítettek a készülékeink. Ha bárkit érdekel Budapesten van találkozási lehetőség. Tel.: 20/495-1393

Üdv: Óvári Gábor

243641.2011.02.23. 12:20
   zummi02

sziasztok

ezeket a problémákat simán lehet akár gyógyszermentesen gyógyítani/kezelni bioptron lámpával. Nekem már évek óta van ilyenem, gondolom ismeritek Ti is. Egyik barátomtól vettem, ha gondoljátok tud nektek segíteni ebben +0620 332-52-06 a telószáma, vagy a dontz@djuice.hu e-mail címen tudjátok elérni. Úgy tudom, csak komárom-esztergom megyében foglalkozik ezzel, de ha nem arrafelé laktok, biztos tud ajánlani valakit

241289.2011.02.03. 15:55
   yukite

Sziasztok

Nekem most irta fel a borgyogyaszom az Isotrexin-t.Egy eve vannak gondjaim 3 honapja borgyogyaszt valtottam mert nem valt be az elozo.
Az a kerdesem hogy az isotrexin hasznalata soran valoban roszabbodik az arcbor es csak utanna javul ?

239215.2011.01.19. 01:03
   timike1992

Sziasztok!
Nagyon mitesszeres zsíros és sokszor pattanásos volt az arcbőröm, sokat jártam kozmetikushoz, különböző bőrápolókat is használtam, de nem vált be. Most 18 éves vagyok, és a családom szerint nem volt annyira vészes az arcom, de engem mégis zavart... Nem tudtam úgy enni akár egy szelet pizzát is, hogy másnap ne jött volna ki rajtam pattanás formájában...
A kozmetikusom javasolta, hogy menjek el bőrgyógyászhoz. El is mentem, és az orvos az AKNENORMIN nevű gyógyszert írta fel nekem. Már majdnem 3 hete szedem a pattanásaimra. Nagyon szépen javul tőle az arcom, ugyanakkor a szám nagyon száraz mindig (persze ajakápolóval kenem), a fejbőröm viszket és a hajam is elkezdett hullani (állítólag ez csak ideiglenes mellékhatás...).
Mások tapasztalatairól szeretnék érdeklődni ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban (vagy a ROACCUTAN-ról, mert ha jól tudom annak is ez a hatóanyaga).
És az még nagyon fontos lenne nekem, hogy másokat a bőrgyógyászuk elküldött vérvételre vagy különböző kivizsgáláskora, mert nekem ilyet ő nem említett még...
Előre is köszönöm a válaszokat: Timi

239045.2011.01.18. 07:59
   zizi0401

Sziasztok!

Én is nagyon régóta, 13 éve küzdök a pattanásokkal. Tényleg szinte mindent kipróbáltam, és egyedül a gyógyszeres kezelés eredményezett látványos javulást - egészen mostanáig, amikor rátaláltam a hévízi tőzegszappanra, ami csodát tett a bőrömmel. Teljesen eltűntek a pattanásaim, és olyan sima a bőröm, mint amikor erős gyógyszereket szedtem. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki ezzel a problémával küzd. Nem csak Hévízen lehet beszerezni, hanem netről is meg lehet rendelni.

181146.2009.06.22. 23:29
   anon_559757

Kedves "érdeklődők"!
Először is azért írok,mert szeretnék segíteni minden ebben a problémában szenvedő emberkének.Ha valaki,én tudom miylen szar dolog ez:P.Először is különbség van a "tini vagyok" és pattanásaim vannak kb 12-16 éves koromig,miteszerek,stb ,de nem kb merő seb az arcod.Ebben az esetben szerencsés vagy,elmúlik,még a boltban használt nem gyógyszertári cuccokkal is.
Ha viszont ez hosszabb ideig fennáll,és semmi sem segít,már "betegség"-ként kezelendő a dolog,megelőzve,hogy huszonévesen merő heg legyen az arcod,esetleg az életminőséged rovására menjen mindez,elszokj az emberektől vagy bezárkózz.Ilyenkor kell feltétlenül orvost keresni.Lányoknál általában a fogamzásgátló segít,azonban ha abbahagyod valószínű visszajön.Bár a külső kezelések átmenetileg javíthatnak a bőrön,de hosszú távon nem segítenek.Ugyanis a probléma belül van a testedben,genetikailag.Ilyenkor nincs más megoldás,mint a gyógyszeres kezelés.Amennyiben persze az orvos(szakember!) is úgy ítéli meg.Nem oylan szörnyű dolog ez,amire ujjal kéne mutogatni,hogy de veszélyes.Ha annyira veszélyes lenne,minden bizonnyal nem használnák évtizedek óta rengetegen.Én már használtam nem egyszer,ez az egyetlen ami tényleg segített.Hozzá kell tenni,hogy ez nem egyszeri dolog általában, idővel megint visszajöhetnek a pattanások, újra kell kezdeni a szedést.Ez van, el kell fogadni,ennél azért szörnyűbb "betegségek" is vannak.Ismerek oylan embert, akinek ez tette tönkre az életét, mert akkor még nem volt lehetőség hatásos kezelésre.Mindenkinek legbelül mérlegelni kell, mennyire befolyásolja ez a probléma az életét és aszerint dönteni, gyógyszer avagy nem gyógyszer.És amennyiben úgy döntesz,hogy gyógyszert szednél,szépen elbattyogni a bőrgyógyászhoz,kikérdezni őt mi a teendő,és majd ő segít.Ahogy azt remélem én is tettem

181131.2009.06.22. 21:44
   anon_559752

Helló.
Lenne nekem is problémám mint ahogy szinte minden tininek az én koromban.
15 éves vagyok és van egy csomó pattanásom, a csomó alatt türhetetlen számut értek, azonban 4 hónapja a helytef fokozatosan változik
2.ik hónap Félbehagytam az orvos áltak ajánlott gyógyszert => - 30 %
1 hónap Félbehagytam az orvos áltak ajánlott szappant és csak vizzel mosom az arcom => - 50 %

A napokban már nagyon sokat javul a helyzet viszont az államon nem javul semmit... kicsike sárga pattanások vannak, meg nagy is az meg nagyon piros ...
Mit ajánlanak ezek ellen ?
Köszönöm
Bytehunter

180141.2009.06.14. 14:44
   keyomarti
Próbáld ki, vagy esetleg vegyél kamillás hintőport, az is jó lehet.

180116.2009.06.14. 08:31
   anon_559065

30 éves férfi vagyok,seggemen pattanások vannak,tudom hogy az izzadástól van probálok mindig vékony szellös rövidnadrágot hordani,szerencsére a munkahelyemen is lehet rövid nadrágba dolgozni.De csak nyáron vannak ilyen gondjaim.kenöcsök vagy pattanásra való arc szeszek jók erre a problémára???

179100.2009.06.03. 14:34
   anon_557893

sziasztok
én is gondoltam kipróbálnám ezt a kamilla dolgot hátha.. én is már sok mindent kipróbáltam és eddig a nyári napsütésen kívül nem igazán jött be semmi, gyógynövény boltba lehet kapni kamillát vagy hol?mert gondolom a filterest locsolom az arcomra azttól még nem lesz jobb.
ipl-en gondolkodok még, mondjuk nemtudom konkrétan mennyibe kerülne és milyen hosszú távon működik, de biztos húzós

174522.2009.04.05. 15:15
   anon_550763
szia,nekem is nagymamám mondtta h kenyjem kamillával az arcom ugyanúgy nekem is zsíros a bőröm és pattanásos kb 10napig kentem naponta 2* és és még külön pakolást is tettem rá(celofánba tettem kamillát és rá az arcomra kb 10pecig hagytam ralyta)és még ittam is mondjuk egy nap csak olyan 0,5dc-t, de azt is majd ki hánytam,márváltozást nemnagyon vettem észre,talán h nem annyira pirosak de még mindíg ott vanak az arcomon
már nemszoktam inni csak annyit h esténként lekenem
szted mi volt baj? vagy nekem is legalább 1 pohárral mekéne innom egy nap?
a válaszod előre is köszi majd léccy ide küld ha válaszolsz:xxkittyxx@freemail.hu

174499.2009.04.04. 21:06
   Daphne15

Sziasztok! Nekem csak menstruáció előtt pár nappal vannak pattanásaim.
Nem bioptron lámpát, hanem csak sima infralámpát szoktam használni. Jóval olcsóbb, és szerintem hatásos. Pláne, ha gyógynövényes krémmel kombinálom.
Amúgy arcüreg gyulladásra vettem anno, de a leírásban szerepelt az is, hogy bőrproblémákra is jó. És mélyebbre jut a bőrben az arckrém.

174198.2009.03.31. 07:58
   anon_550211
Köszi szépen,minden tanács, és megosztott történet segít.
Remélem csak talalunk valami megoldást a pattanások ellen.
Ha jutok valamire megosztom veled.

174184.2009.03.30. 21:27
   anon_551562
Szia!
Én is ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te: már évek óta küzdök a pattanásaimmal és a mitesszereimmel. Rengeteg pénzt kiadtam különféle kencékre, pakolásokra, de egyik sem használt (sőt, volt olyan is, amelyik rontott a helyzeten!) Tavaly elmentem bőrgyógyászhoz is, aki meg sem vizsgált rendesen, majd felírt két alkoholos oldatot, ami szintén nem volt olcsó. Az egyiknek(Zynerit) semmilyen hatása nem volt, a másik viszont borzasztó volt: miután felkentem, az arcom rettenetesen kivörösödött, úgy égett, mintha meggyújtottam vagy savba mártottam volna!

Ezután felkerestem egy kozmetikust, akihez kezelésekre jártam(2000 FT/alkalom!). Ezek után egy pár napig viszonylag normálisan néztem ki, de a pattanáok újra előjöttek. Most végleg eldöntöttem: elmegyek egy másik bőrgyógyászhoz, és megmondom neki, hogy a külső kezelések semmit nem érnek, tehát valamilyen gyógyszert írjon fel nekem. Az egyik osztálytársam például Roaccutant szedett (Igaz, az ő bőre sokkal csúnyább volt, mint az enyém, de 3 évvel a gyógyszer után még mindig nem tértek vissza a pattanásai. Gyönyörűbb a bőre, mint a magazinok címlapmodelljeié!!). Bár a Roa-nak nagyon sok és súlyos mellékhatásai lehetnek, hiszen ez egy erős retinoid-típusú gyógyszer, de engem még ez sem zavar, ha végre nem kell többé a csúnya bőrömet a tükörben látnom!!

A Bioptron lámpáról: ez egy nagyon drága készülék, a nagyméretű(állólámpa) változata kb. 300 ezer forintba kerül, de van egy kisebb(telefonméretű), kézben fogható változata, ami kb. 50-60 ezer Ft.
Én a nagymamám állólámpáját használtam 4-5 hónapig majdnem minden nap, de túl nagy változást nem tapasztaltam! Igaz, talán egy fokkal szebb lett a bőröm, de nem volt látható(feltűnő) eredménye. Szóval szerintem nem érdemes költened rá (bár az is lehet, hogy csak nekem van ilyen furcsa bőröm és neked használni fog!)
Remélem, tudtam segiteni!

174134.2009.03.30. 12:52
   anon_550211

Sziasztok.

Már min 10 éve küszködök a pattanásokkal és nem jutok semmire.
Szinte minden terméket kiprobaltam, de hosszabb ideig semmi sem hatott.Minden tanácsot megfogadtam abban a reményben bár csak elmúlnának,de sajnos nem.Néha még az utcára sincs kimenni kedvem.
Nemrég hallottam a bioptron lámpáról...azt szeretném megtudni, hogy tényleg használ-e?És hogyan lehet hozzájutni anélkul hogy rengeteg sok pénzt kellene rákölteni.
Előre is kössz mindenkinek.

1234következőutolsó

Szponzorált hirdetések