Ezért ne hagyjuk elöl a húst

Valójában semmilyen ételt nem érdemes hosszabb ideig elöl hagyni, egyes baktériumok ugyanis jelentős mértékben elszaporodhatnak, ha fényt kapnak.

A fény hatására azonnal működésbe lép a baktériumok védekező mechanizmusa, és sokszorozódni kezdenek – ami sajnos különösen igaz a lisztériára. A kutatók szerint a további vizsgálatok új módszerekhez vezethetnek az élelmiszeriparban a baktériumok elleni védekezésben.

A lisztériafertőzés az élelmiszeripari termékek szaga vagy állaga alapján nem ismerhető fel, kizárólag laboratóriumi vizsgálattal lehet kimutatni a baktériumot, ami magas lázat , erős fejfájást és hányingert okoz. Ráadásul előfordulhat, hogy a betegség első tünetei akár két hónappal az után jelentkeznek, hogy a fertőzött személy fogyasztott a kórt okozó ételből.

Jobb, ha tudja, hogy még ha tisztának látszik is a konyhája, csak úgy nyüzsögnek benne a baktériumok. Mire érdemes jobban odafigyelni? Kattintson! A lisztéria-fertőzés különösen veszélyes a terhes nőkre és a legyengült immunrendszerű emberekre. Az ételekben található baktérium azonnal fertőz, és komoly gyomorbántalmakat okozhat. Alapesetben a baktérium nem kimondottan veszélyes, inkább csak kellemetlen, és néhány nap alatt hatása elmúlik. Azonban a terhesség alatt, vagy olyan személyeknél, akiknek immunrendszere valamiért legyengült, már sokkal veszélyesebb betegséget okozhat. A liszteriózis betegség halálozási aránya 20-30 százalékos, ha a fertőzés eléri az agyat. Ráadásul könnyedén megfertőzi a magzatot is, koraszülést okozva.

A hús különösen veszélyes baktériumforrás lehet

Az angol Joseph Lister után elnevezett baktérium gyakori a természetben és időnként megfertőzi az élelmiszereket. Azért is veszélyes, mert képes megmaradni a hűtőszekrényben tárolt ételekben és megfertőzheti a frizsider egész tartalmát.

Christopher Anderson orvostanhallgató kifejlesztett egy új eljárást, ami hatékonynak bizonyulhat a lisztéria elleni védekezésben. Amíg azonban az ifjú tudós módszerét sikerül tökéletesre fejleszteni, addig is érdemes az élelmiszereket minél kevesebb fénynek kitenni, hogy megelőzzük a betegség kialakulását.

Forrás: Doctor tipster

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra