A megmaradt hagymát dobjuk ki, mert mérgező?

Egyes híresztelések szerint kár spórolni a hagymával, és a főzés során kimaradt darabot elcsomagolni - egyesek legalábbis azt terjesztik, hogy mérgező az így magára maradt darab, hála a bevonzott mikrobáknak. Mi igaz mindebből?

Olvasson hasznos információt a hagymáról, böngéssze korábbi cikkeinket !Klasszikus, régi hoax, hogy a megmaradt szeletelt nyers hagyma mérgező - ez az információ más hajmeresztő történetekkel együtt évek óta kering az interneten. A levélben írottak arról árulkodnak, hogy a növény valamilyen csoda részeként magához vonzza a kórokozókat, így például influenzajárvány idején is hasznát vesszük. "A megmaradt hagyma bevonzza a mikrobákat még egy éjszaka is, és másnap elkészítve nagyon mérgező lehet a mikrobák toxinjai miatt: gyomorrontást, epegyulladást és ételmérgezést okoz. A romlott majonézes hagymás krumpli sem a majonéztől romlott!" - olvashatjuk. Vajon hihetünk ennek? Ennek járt utána a Ködpiszkáló blog .

A poszt szerzője utánajárt a tudományos publikációknak, amelyek állítólagosan a témában születtek, de nem talált semmit. "A PubMed adatbázisban az 'onion antiviral' és 'onion influenza' keresőszavakra egyetlen releváns találat sincs, de még ha lenne is, akkor is teljesen irreális feltételezés, hogy egyetlen hámozatlan hagyma képes megvédeni az influenzától, mégpedig úgy, hogy magához vonzza a vírusokat" - írja a szerző.

A posztban magyarázatot kapunk arra is, hogy miért is abszurd a másnapra toxikussá váló hagyma rémtörténete, a poszt kommentelői pedig több egyéb apróságra is felhívják a figyelmet, ami szintén hiteltelenné teszi az állításokat. Ha kíváncsi, látogasson el az eredeti bejegyzésre, és a hagymát használjuk arra, amire való: ízletes és illóolajokban gazdag hozzávalóként a konyhában, megfázáskor inhaláláshoz!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra