A leggyakoribb nyári balesetek

A nyári szünet alatt a gyerekek többet tartózkodnak a szabadban, sokszor felügyelet nélkül. Milyen balesetek leselkedhetnek rájuk?

Statisztikai adatok szerint a júniustól szeptemberig tartó időszakban történik a legtöbb baleset. A nyári hónapokban a gyerekek a sok szabadidő és a jó idő hatására felszabadultabbá, így óvatlanabbá is válnak. Az iskolaszünetben elkerülhetetlenek a sportbalesetek , de számtalan sérülés beszerezhető a parkokban, a játszótereken, a strandon és a háztartásban is.

A nyári örömökhöz hozzátartozik a természetes vizek és a vízi sportok élvezete is. Sajnos egyre több áldozata is van a fürdőzésnek, naponta hallunk halálesetekről. Hogy előzhetjük meg a tragédiát? Cikkünkben néhány fontos tudnivaló!

A csonttörés, a zúzódás, a napégés , a száj- és bélfertőzés, valamint a rovarcsípés a leggyakoribb egészségügyi probléma a gyermekeknél nyáron - nyilatkozta Póta György háziorvos. A Házi Gyermekorvosok Országos Szövetségének elnöke hangsúlyozta, hogy törésgyanú esetén mindig fel kell keresni a baleseti sebészetet, miként a fejsérülések is kórházi kezelést igényelnek idegrendszeri zavar jelentkezése esetén.

A nyári szünetben a gyerekbalesetek száma is megnő
A nyári szünetben a gyerekbalesetek száma is megnő

Hogyan előzhetjük meg a baleseteket?

A száj- és bélfertőzés megelőzésére a gyakori kézmosást javasolta, felhívva a figyelmet arra, hogy fertőzésre utaló jel lehet, ha a gyermek nem akar enni, inni. Ugyancsak a megelőzés fontosságát emelte ki a napégéssel kapcsolatban, és a magas faktorú naptejek és a szellős fehér ruhák használatát javasolta. Ha a gyermek allergiás a darázscsípésre, akkor gégeödéma, fulladás léphet fel nála, amely azonnali, komolyabb orvosi beavatkozást igényel - hívta fel a figyelmet. Más rovarcsípések esetében elegendő a helyi kezelés - fűzte hozzá.

Nyári időszakban a megfelelő fényvédelem rendkívül fontos, az ilyen készítmények ugyanis megelőzik a bőr későbbi elszíneződését. A legjobbak, amelyek az UVA- és az UVB-sugarak ellen egyaránt védenek, illetve segítik a bőr regenerálódását a sebgyógyulás minden szakaszában, távol tartva a kórokozókat, és nyugtatva a sérülés helyét.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Derült lesz az ég, azonban főleg a Dunántúlon maradhatnak felhős körzetek, de csapadék nem valószínű. Párássá válik a levegő, helyenként - nagyobb eséllyel délnyugaton, nyugaton és északkeleten - köd is képződhet. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +6 fok között alakul, de helyenként gyenge fagy is lehet. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra