Sosem volt még ilyen forró júliusunk

Legalábbis 1880, vagyis a hivatalos mérések kezdete óta nem volt ilyen tikkasztó forróság egy évben sem. A 2016-os júliusnak a tavaly felállított rekordot sikerült megdöntenie.

A klímatörténelem legforróbb hónapja volt az idei július - hívta fel a figyelmet a 444.hu . Az idei egyébként éppen a tavaly ilyenkor felállított rekordot döntötte meg ismét, ami jól szemlélteti a globális felmelegedés egyre érezhetőbb hatásait. A Nasa egész évben monitorozta a hőmérséklet alakulását, az eredmények szerint eddig az év minden hónapjában melegebb volt, mint a korábbi években bármikor. A júliusi hőség pedig mindent felülmúlt, amit 1880 óta sikerült összemérni.

A klímatörténelem legforróbb hónapja volt az idei július, és akár az egész év rekordot dönthet

A mérések alapján - ami összevonta a tengerek felszínének és a föld feletti légrétegek hőmérsékletét – idén júliusban 0,84 fokkal melegebb volt, mint az 1951 és 1980 között mért júliusok átlaga. A 2015-ös júliusnál pedig 0,11 fokkal volt melegebb. Ha ez a tendencia tovább folytatódik, a mérések történetének legmelegebb éve lehet a 2016-os. Az újabb rekordokat a kutatók szerint a globális felmelegedés és az egyre melegebb tengeri áramlatokat hozó El Niño okozza.

Azt jósolják, hogy az éghajlatváltozás több veszéllyel járhat bolygónkra nézve: a tengerszint megemelkedhet, megszaporodhatnak a természeti katasztrófák. Lehetséges azonban, hogy a világ felmelegedésének egyik előnyeként visszaszorulhat az influenza? Erről bővebben az alábbi cikkünkben írtunk!

Forrás: 444.hu

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Nagyrészt borult lesz az ég, de napközben az Alföldön, délutántól pedig már Borsodban is szakadozik, vékonyodik, gomolyosodik a felhőzet. Napközben egyre inkább az ország északi, északnyugati felére korlátozódik az eső, míg az Alföldön zivatarok is lehetnek. Többfelé megerősödik a nyugatias szél, zivatar környezetében akár viharos lökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 12 és 19 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra