Rájöttek, mi a hosszú élet titka

Számos elmélet napvilágot látott már arról, hogy milyen feltételei vannak a matuzsálemi kor megérésének. Kínai kutatók most azzal álltak elő, hogy az oxigénszegény környezet lehet a titok.

A Kínai Tudományos Akadémia égisze alatt működő Kunmingi Élettudományi Egyetem kutatói szerint a Tibeti-fennsíkon élő idős emberek még hosszabb élettartamra számíthatnak, mint a Kína más részein élő társaiké.

A 2010-es népszámlálási adatokat elemezve a kutatók arra jutottak, hogy a tibeti lakosság körében ugyan jóval alacsonyabb a hatvanon túliak aránya, mint a - Kína lakosságának több mint 90 százalékát adó - han kínaiaknál, ám a tibetiek körében kiugróan magas a 91 évnél idősebb emberek aránya. A 100 évnél idősebb tibeti férfiak ugyancsak jelentős létszámfölényben vannak han kínai társaikhoz képest.

Oxigénhiány kell a hosszú élettartamhoz?

Oxigénhiány kell a hosszú élethez?

A Cell Research tudományos folyóiratban közölt eredmények szerint az, hogy a Tibeti-fennsíkon élő idős emberek élettartama hosszabb, mint a Kína alacsonyabban fekvő területein élő társaiké, arra utal, hogy összefüggés van az oxigénszegény környezet és az élettartam között.

A kutatók szerint korábbi tanulmányok is mutattak már összefüggést az Andokban élő emberek esetében a nagy tengerszint feletti magasság és a hosszabb várható élettartam között.

Vajon tényleg kapnánk még 17 évet, ha elhagynánk a dohányzást, a vörös húsokat, a cukrot és a tunyulást? Mit tudnak a japánok és mit a 100 év felettiek? Részletek!

Genetikai tanulmányok szerint az oxigénszegény környezet felgyorsíthatja az öregedéssel összefüggő gének evolúcióját, ami ellensúlyozhatja az öregedést és meghosszabbíthatja az élettartamot.

Forrás: MTI

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

A Nyugat-Dunántúlon döntően borult lesz az ég, másutt a kezdeti közepesen vagy erősen felhős időt követően délutántól borul be dél felől. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra