Meglepő okok, amiktől hízhatunk

Ha úgy gondoljuk, hogy egészséges életet élünk, de a mérleg nyelve mégis látszólag minden ok nélkül felfelé mozdul, annak a hormonháztartás zavaraitól a vitaminhiányig jó néhány oka lehet.

Íme, néhány olyan körülmény, ami miatt hiábavaló lehet minden igyekezetünk, hogy lefogyjunk.

Depresszió

Jó néhány antidepresszánsnak lehet súlynövekedés a mellékhatása, így ha valamilyen okból az orvos által felírt hangulatjavítót szedünk, jó, ha tudjuk, hogy számíthatunk néhány kilogrammos hízásra. Ha nem szedünk gyógyszert, akkor is hízhatunk egy keveset: egy 2010-es tanulmány szerint a szomorú és magányos emberek hajlamosabbak a hízásra, mint azok, akiknek nincsenek depresszív tüneteik .

Gyógyszermellékhatások

Az antidepresszánsok mellett számos egyéb gyógyszertől is felfelé változhat a súlyunk. Fogamzásgátló, hormonterápiás szerek, szteroidok, szívproblémákra felírt béta-blokkolók, vérhígítók, migrén és reflux elleni szerek: ezeknek mind lehet ilyesmi a mellékhatása. Ha rendszeresen szedjük ezek közül valamelyiket, és látszólag ok nélkül nő a kilóink száma, keressük fel az orvosunkat, és beszéljünk vele, hogy felírhasson valami mást.

Néha egészen furcsa okok miatt hízhatunk

Néha egészen furcsa okok miatt hízhatunk

Tápanyagok hiánya

Ha a szervezetünkben túl alacsony a magnézium, a vas vagy a D-vitamin szintje, az hatással lehet az immunrendszerünkre, csökkenti az energiaszintünkre és az anyagcserénket is befolyásolja. Ráadásul ilyenkor gyakran kávéval, édességekkel és szénhidráttal próbáljuk pótolni a hiányzó energiát. Jó ötlet lehet egy kivizsgálás, vérvétel, hogy kiderüljön, milyen vitaminokat, ásványi anyagokat kell esetleg pótolni, hogy helyre állhasson a súlyunk.

Öregedés

Tény, hogy az évek előrehaladtával fizikailag egyre kevésbé vagyunk aktívak, így lassul az anyagcserénk: 40-50 éves korunkban már nem égetünk el annyi kalóriát, mint 20 évesen. Erre fontos odafigyelni, és elkezdeni a rendszeres sportolást és az egészséges, kalóriaszegényebb étkezést - fogyasszunk több fehérjét és kevesebb szénhidrátot, utóbbiból minél több lassú felszívódást.

40 felett: így sikerülhet a fogyás

Izomfájdalmak, ízületi bántalmak

A sarokcsont gyulladása, a csontritkulás , a csípő- vagy térdfájdalmakkal járó elváltozások miatt is hízhatunk, abból az egyszerű okból, hogy ilyenkor kevesebbet tudunk mozogni, sportolni. Ilyenkor érdemes könnyebb, ízület-és izomkímélő mozgásformákat választani, mint a kerékpározás vagy az úszás, vízi aerobik, mert ez nem csak a hízást segít elkerülni, de a regenerálódáshoz is hasznos lehet.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra