Reflexológia otthon: mely pontokat nyomjuk?

Bár az otthoni reflexológiai "kezelés" nem helyettesítheti a szakember által végzett stimulálást, érdemes néhány pont helyét megtanulni, hiszen ezek masszírozásával, nyomkodásával hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a leggyakoribb panaszok gyorsabban megszűnjenek.

Mielőtt bármilyen otthoni reflexológiai kezelést megkezdünk, érdemes konzultálni egy szakemberrel, illetve keresni az interneten egy úgynevezett reflexológiai térképet, melynek segítségével pontosabban meghatározhatóak a stimulálásra váró területek.

Bár a reflexológiával elvileg nem lehet ártani, vagyis nem okozhatunk károkat vele a szervezetünkben, a szakember mutathat néhány olyan fogást, mozdulatot, amellyel még hatékonyabbá és kellemesebbé tehetjük az otthoni reflexológiai kezelést. A kezelés előtt ne fogyasszunk alkoholt és ne terheljük a gyomrunkat nehéz, zsíros ételekkel .

Gondolta volna, hogy a lába szinte mindent elárul önről? Pedig így van: egy jó szakember pontosan látja (vagyis érzi) a talpunkból, hogy milyen testi-lelki betegségben szenvedünk. Kattintson a részletekért! A kezelés megkezdése előtt vegyük le a cipőnket, zokninkat, helyezkedjünk el kényelmesen törökülésben, és igyekezzünk lazítani, mélyeket lélegezni. A reflexológiai kezeléshez nem szükséges semmilyen krém, testápoló vagy ápoló olaj használata.

A reflexológiát mindenképpen érdemes kipróbálni, ha idegesek, stresszesek vagyunk, és ez esetleg már fejfájásban vagy álmatlanság formájában is jelentkezik. Először a lábujjainkat dörzsöljük, masszírozzuk át (a nagylábujjakat hagyjuk utoljára), és gyakoroljunk enyhe nyomást azokra a részekre, ahol a lábujjak a lábfejünkkel találkoznak. Ezt követően a nagylábujjak alsó, talp felőli részét masszírozzuk át, egyenletes, de nem túl erős nyomással, a lábujjak vége felé tartó mozgással.

A reflexológiát otthon is kipróbálhatjuk

A gyomorpanaszok, hasfájás, puffadás ellen a leghatékonyabb, ha a talpunk középső részét masszírozzuk, ott, ahol a természetes bemélyedés található. Ezeket a pontokat akkor is érdemes stimulálni, ha a szélsőséges érzelmek miatt étvágytalanok vagyunk, esetleg az idegesség az emésztőrendszerre is kihat.

Könnyebben tudunk elaludni, ha átnyomkodjuk a lábujjainkat, a talp párnás részét (ez a terület a könnyebb és mélyebb légzésben segíthet), valamint a külső talpéleket is. Ez utóbbit érdemes a tenyerünkkel alaposan átsimítgatni, erőteljes, de nem fájdalmas mozdulatokkal. A külső talpél stimulálása segít ellazítani a túlságosan feszült, húzódó, görcsös izmokat.

Az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb módja a reflexológia áldásos hatásainak kihasználására, ha egy rücskös felületű, „szúrós” labdát görgetünk át a talpunkkal. Ez nemcsak a reflexológiai pontokat stimulálhatja, de a hagyományos masszázsra is hasonlíthat, kilazíthatja az izmokat, jót tehet a kötőszöveteknek. Ilyen labdát ráadásul néhány száz forintért megvásárolhatunk, és bárhová, akár a munkahelyünkre is magunkkal vihetjük.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra