Magnéziumhiány gyógyszerszedés miatt

A magnéziumhiány fáradékonyságot, gyengeséget, izomgörcsöket és akaratlan izomösszehúzódásokat, émelygést, ingerlékenységet, összpontosítási zavarokat okozhat, és hozzájárulhat a szív- és érrendszer betegségeinek megjelenéséhez is.

A hiányállapot kialakulásának számos oka ismeretes az elégtelen táplálkozástól az erős fizikai megterhelésen át egyes krónikus betegségekig. A fontos kockázati tényezők közé tartoznak egyes gyógyszerek is: vagy mert felgyorsítják a magnézium kiürülését a szervezetből vagy rontják annak felszívódását, így hatásukra megnövekszik a magnéziumszükséglet.

Egyes gyógyszerek csökkenthetik szervezetünk magnéziumszintjét

Vízhajtók és hashajtók: a magnéziumot a vese választja ki és a vizeleten keresztül távozik a szervezetből, a vízhajtó szerek egyes típusainak szedése mellett tehát megnövekedhet a kiürülő mennyiség. Mivel hasmenéssel is nagy mennyiségű magnézium távozhat, egyes hashajtó szerek is hozzájárulhatnak a hiánytünetek kialakulásához.

Az ösztrogén tartalmú fogamzásgátló szerek szintén csökkenthetik a szervezet magnéziumszintjét; az ilyen gyógyszert szedő nőknél is felléphetnek a magnéziumhiánynak tulajdonítható problémák.

Ma már vannak olyan termékek , amelyek magas magnéziumtartalmuknak köszönhetően hatékony megoldást kínálnak a magnéziumpótlásra. Akár egyetlen kapszula is száz százalékban fedezheti egy felnőtt ember átlagos napi szükségletét.

Az antibiotikumok egyes típusai (aminoglikozid, amphotericin, pentamidin, gentamicin, tobramicin); az erős gyulladáscsökkentő kortikoszteroidok, mint a hidrokortizon; a szív-és érrendszeri betegségekre használt gyógyszerek, amelyek szívklikozidokat tartalmaznak, és egyes szívritmus szabályozó (antiaritmiás) szerek hatására is jelentkezhetnek alacsony magnézium-szinttel összefüggő panaszok.

A Platinol nevű rák-ellenes gyógyszer és más immunszuprasszív gyógyszerek, mint a Sandimmun Neoral; a kemoterápiában alkalmazott antineoplasztikus hatású szerek ugyancsak kedvezőtlenül befolyásolják a szervezet magnéziumszintjét.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Derült lesz az ég, azonban főleg a Dunántúlon maradhatnak felhős körzetek, de csapadék nem valószínű. Párássá válik a levegő, helyenként - nagyobb eséllyel délnyugaton, nyugaton és északkeleten - köd is képződhet. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +6 fok között alakul, de helyenként gyenge fagy is lehet. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra