Kérdések és válaszok
Hüvelytabletta:

Mi lehet az oka, hogy helyi fogamzásgátló -hüvelytabletta - használatát követő napon magas 39 C-os láz és hasfájás jelentkezik? A tablettát pedig pár nap alatt élénk sárga folyás formájában kilöki a szervezetem. Ilyen mellékhatást nem közöltek a betegtájékoztatón. Biztos vagyok benne, hogy a tabletták okozták a tüneteket, és a használatát be is fejeztem, de érdekelne, hogy mi erre az orvosi magyarázat.

A HáziPatika.com szakértőjének válasza hüvelytabletta témában:

A helyi fogamzásgátlók mellett jelentkező magas láz egy ritka, de annál veszélyesebb Staphylococcus fertőzés, az ún. toxikus shock szindróma fennállására figyelmeztet. Mindenféle helyi fogamzásgátlást abba kell hagyni a teljes bakteriológiai kivizsgálásig (az óvszer kivételével). A magyarázat tehát egy helyi erős gennykeltő által okozott fertőzés, melynek kitisztulását a helyi kenőcsök akadályozhatják. Mivel a toxikus shock szindróma akár halálos is lehet, mielőbb kórházi nőgyógyászati osztályhoz kellene fordulnia.

lázhüvelytablettatoxikus shockfogamzásgátlás

Cikkek