Izomfájdalom csillapítása gyógyszerekkel

Az izomfájdalmak csillapítása gyógyszerrel is lehetséges, de fontos tudni, hogy a gyógyszerszedés nem helyettesíti a pihentetést, fáslizást és hűtést.

A sérülésre és az izomlázra szükség esetén a nem szteroid-gyulladáscsökkentők hatásosak. Kezdetben krém vagy gél formájában juttassuk őket a szervezetünkbe, hiszen így elkerülhetjük a mellékhatásokat. (Fontos, hogy ezeknek a kenőcsöknek használata után mossunk kezet, így a hatóanyagok nem ott szívódnak fel.)

Kaphatóak hűsítő hatású gélek is, amelyek segítségével elkerülhető az izom túlhűtése vagy esetleges fagyása. Ezek a sportkrémek általában tartalmaznak mentolt, kámfort, mentaolajat és allantoint, izomlazító hatásuk is van. Az izomsérülés és izomláz elkerülésén kívül hasznosak lehetnek ezek megelőzésében is, azonban nem helyettesítik a megfelelő bemelegítést és az izom fokozatos terhelését.

Helyi hatású szerek Zúzódás, izomhúzódás vagy izomgörcs esetén a kezelés fontos lépése a pihentetés és fáslizás után a gyulladásgátlás. Legjobb, ha gyógyszerek helyett először megpróbáljuk helyileg csillapítani a fájdalmat - kattintson!

Abban az esetben, ha a helyi hatású szerek nem hatnak megfelelően vagy túl nagy felületet kellene a krémekkel bekennünk, alkalmazhatunk szájon át bevehető gyógyszereket is. Az ibuprofen vény nélkül kapható szer viszonylag enyhe mellékhatásokkal, bár gyomorbántalmakat okozhat. Ha ez nem válik be, érdemes orvoshoz fordulni, hiszen lehetséges, hogy sérülésünk komolyabb, mint azt először gondoltuk. Kizárólag orvos írhatja fel a komolyabb melléhatások miatt az olyan gyulladáscsökkentő szereket , mint az indometacin, a fenilbutazon vagy a celekoxib.

Izomlázat, izomfájdalmat a túlterheltség okozhat

Izomlázat, izomfájdalmat a túlterheltség okozhat

A krónikus izomgyulladás kezelése

A gyulladásos megbetegedéseknél a szájon át bevehető gyógyszer is elkerülhetetlen, hiszen helyes életmóddal és mozgásterápiával karöltve a terápia fontos része.

A miozitisz nem gyógyítható, de kordában tartható betegség. Nem jár feltétlenül fájdalommal, első tünete leggyakrabban az érintett izmok gyengesége. Fontos a korai felismerés, hiszen minél később veszik észre a betegséget, annál nagyobb az esélye, hogy a gyulladás továbbterjedjen a gyomor-és bélrendszer, a légzőszervek vagy a szívizmok felé.

Az orvos általában kortikoszteroidokat , immunszupresszív szereket ír fel, mivel a betegség autoimmun eredetű. A gyógyszerek adagolását és kiválasztását mindenképpen szakemberre kell bízni a veszélyes mellékhatások miatt.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra