Furcsa okok, amiktől fájdalmaink lehetnek

A fájdalom kicsit olyan, mint az autónk műszerfalán a kis lámpák: ahogyan a fények jelzik, hogy az autóval gond van, ugyanúgy jelzi a fájdalom is, hogy a testünk valamelyik részével nincs minden rendben.

A fájdalomérzetnek sokszor olyan okai is lehetnek, amelyekre először szinte biztos, hogy nem gondolnánk. Ezekből készített összeállítást a rodalesorganiclife.com .

Düh

A düh és a feszültség elfojtása, visszatartása okozhat például hátfájdalmakat - ezt több tanulmány is kimutatta. Azoknak, akik nem adják ki magukból ezeket az érzéseket, megfeszülnek az izmaik a gerincük körül, amitől ugyanúgy kialakulhat krónikus hátfájás , mint a túlerőltetéstől, vagy például attól, ha valami túl nehezet emelünk. Az érzelmek elfojtása is okozhat állandó, túlzott feszülést az izmokban, ami testszerte felerősítheti a már meglévő, kisebb fájdalmakat. Gyakori jel például az állkapocs merevsége, görcse. Ezért is nagyon fontos, hogy éljük meg az érzéseinket, illetve stresszes életmód esetén találjunk valami olyan aktivitást, amely segít kikapcsolni, relaxálni - nemcsak fizikailag, hanem mentálisan és érzelmileg is.

Olykor elsőre ártalmatlannak tűnő okok húzódnak meg a fájdalom mögött
Olykor elsőre ártalmatlannak tűnő okok húzódnak meg afájdalommögött

Mobiltelefon-használat

A sokat telefonálók hosszú ideig tartják a készüléket a válluk és a fülük között. Márpedig ha sokat vagyunk ebben a pozícióban, az nyak- és vállfájdalmat is okozhat, illetve a karunk is elzsibbadhat tőle. Hogy ezt elkerüljük, érdemes headsetet használni, amikor csak tehetjük. A túl sok sms-ezés vagy csetelés pedig az ujjakban okozhat fájdalmat, merevséget.

A mobiltelefonok ártalmas hatásait régóta vizsgálják világszerte. Egy izraeli kutatás például kimutatta, hogy a mobiltelefonok sugárzása károsíthatja a férfiak nemzőképességét .

Folyamatos aggódás, pesszimizmus

Ha folyamatos feszültségben élünk és hajlamosak vagyunk mindennek a rossz oldalát látni, az kutatások szerint szintén fokozhatja a fájdalomérzetünket, illetve alacsonyabbá teszi a fájdalomküszöböt . Ennek az az oka, hogy az agyban az érzelmek és a fájdalom feldolgozásáért is ugyanaz a terület felel. Ilyen esetben is érdemes kipróbálni valamilyen relaxációs, meditációs technikát.

Túl kevés alvás

A testünk alvás közben növekedési hormont termel, amelynek többek között a fájdalomcsillapításban is fontos szerepe van. Ha valaki nem alszik annyit, mint amennyire a szervezetének szüksége lenne, akkor a szervezete sokkal rosszabbul fogja kezelni és tolerálni a fájdalmat.

Munkakörnyezet

A nem megfelelően beállított szék, monitor vagy éppen billentyűzet, a túl sok állás vagy a túl sok ülés mind-mind olyan dolog, amely hosszú távon negatív hatással van a szervezetünkre, ezáltal fájdalmat okozhat a testünk bizonyos részein a migréntől egészen az ínhüvelygyulladásig.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Nagyrészt erősen felhős időre számíthatunk több helyen - nagyobb eséllyel az ország északi felén - esővel, záporesővel, elvétve zivatar is kialakulhat. Az éjszaka második felében megszűnik a csapadéktevékenység, ezzel együtt a felhőzet is felszakad, és hajnalra kiderül az ég. A nyugati, délnyugati szelet erős, főként a front mentén az átmenetileg északnyugatira forduló szelet viharos lökések kísérhetik, majd hajnaltájt veszít erejéből a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 4 és 9 fok között alakul, de a tartósabban derült és szélcsendes hidegre hajlamos helyeken ennél alacsonyabb értéket is mérhetünk. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra