Rossz szokások, melyektől csúnyábbak leszünk

Azzal tisztában vagyunk, hogy az egészséges táplálkozás, a sok folyadék, a dohányzás mellőzése és a megfelelő fényvédelem hozzájárul ahhoz, hogy sokáig szépek maradhassunk. Vannak azonban olyan hétköznapi szokásaink, melyek lassan tönkreteszik a bőrünket.

Hunyorgás

Akár a napfény miatt, akár azért, mert nem megfelelő a szemüvegünk vagy a kontaktlencsénk, ha hunyorgunk, erőltetjük a szemünket, akkor gyorsabban alakulnak ki szarkalábak a szemünk körül. Évente érdemes ellenőriztetni, hogy megfelelő-e a szemüvegünk, és a napszemüveget se csak nyáron vegyük elő!

Túl sok klór

Pattanás Akne vagy mitesszer, - közönséges nevén pattanás - akkor jön létre, ha a bőrben található faggyúmirigyek kivezető nyílása valamiért eltömődik, és sajnos rendszerint be is gyullad. Hogyan kezeljük? Kattintson ide és megtudhatja! Ha valaki szívesen úszik, akkor a víz fertőtlenítésére használt klór még alapos öblítés után is a bőrön maradhat és károsíthatja azt, sőt kölcsönhatásba is léphet egyes bőrápoló szerekkel, helyi alkalmazású gyógyszerekkel vagy arctisztítókkal is. Igyekezzünk minél alaposabban megtisztítani a bőrünket a klórtól, használjunk bőségesen tusfürdőt vagy szappant!

Állandó telefonálás

Ha valakinek sok pattanása, mitesszere van az állán vagy az arcán, az könnyen lehet a rengeteg telefonálástól. A telefonokon rengeteg kórokozó telepedhet meg, melyek a bőrre kerülve könnyen gyulladásokat okozhatnak az arra hajlamosaknál. Rendszeresen töröljük át a telefonunkat fertőtlenítő kendővel!

Koszos szemüvegek

A legtöbben csak a szemüveg, napszemüveg lencséjét tiszítjuk meg, pedig a szárakon, illetve az orrunkkal illeszkedő részen is megtelepedhetnek a kórokozók, az elhalt hámsejtek, az izzadtság. Ez könnyen irritációt okozhat az érzékenyebb bőrűeknél, de pattanások is megjelenhetnek azon a területen, ahol a szemüveg a bőrünkhöz ér.

A koszos szemüveg irritációt okozhat, de pattanások is megjelenhetnek

A koszos szemüveg irritációt okozhat, de pattanások is megjelenhetnek

Szennyes párnahuzat

A párnahuzatunkon nemcsak az izzadtság, az elhalt hámsejtek, hajszálak, krém- és hajformázó-maradványok gyűlhetnek össze, hanem például pollenek is. Egy idő után ez a sok szennyeződés gyulladásokat, irritációt okozhat az arcbőrön - ráadásul meglehetősen hosszú időt töltünk a párnára hajtott fejjel! Ideális esetben legalább kéthetente cseréljük az ágyneműt, de ha nagyon érzékeny a bőrünk vagy éppen allergiásak vagyunk, akkor gyakrabban is érdemes.

Gyakori arcradírozás

Ha túl sokat radírozzuk az arcunkat, azzal egyrészt felsérthetjük a hámréteget, másrészt nemcsak a szennyeződéseket távolítjuk el, hanem a bőr védelméért és hidratáltságáért felelős természetes olajokat is. Ez pedig száríthatja, károsíthatja a bőrt, így pedig az öregedési folyamatok is felgyorsulhatnak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

A fátyol- és átmenetileg megnövekvő gomolyfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, a nyugati országrészben erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon helyenként viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 18 és 24 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Időjárási frontra az előrejelzések szerint nem kell számítani, így az időjárásra érzékenyek tünetei várhtóan csillapodnak majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra